Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A párom lánya egy drága...

A párom lánya egy drága mobilt kért születésnapjára. Nekünk nem telik rá. Hogyan beszéljük meg vele, hogy ne legyen hatalmas sértődés belőle?

Figyelt kérdés

A párom lánya hamarosan 16 éves lesz, idén kezdi a gimnáziumot. Kinézett egy mobilt, ami 140000Ft körül van. Nekünk ekkora kiadás nem fér bele a keretbe és feleslegesnek is tartjuk. Mi maximum 30000Ft-ot szánnánk rá.

A lány viszont már most azt meséli fűnek-fának, hogy ilyen mobilja lesz.

Eddig sem volt túl rózsás a kapcsolatom vele, hamarosan megszületik a legkisebb féltestvére is, így mostanában végképp én vagyok a megtestesült gonosz.

Hogyan beszéljük meg vele, hogy olcsóbbat válasszon?

Van remény rá, hogy ne mérgesedjen el még jobban a kettőnk kapcsolata?


2015. aug. 7. 21:03
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
32%

Jézusom, tanulj már meg olvasni! Én sehol sem mondtam, hogy vegye meg neki azt a sz*ros telefont vagy hogy emiatt rossz! Én azt mondtam, hogy itt nem a telefon miatt megy a problémázás és ne beszéljenek már úgy a gyerekről mintha ő lenne a sátán fattya aki tönkreteszi mindenki életét ezzel a borzalmas kéréssel.

A jó szülőknek pedig igenis kötelességük figyelembe venni a család összes tagját amikor gyereket vállalnak. Ez nem azt jelenti, hogy a gyerek dönti el, hogy legyen-e testvére, hanem azt hogy a szülő felelős, megfontolt és a saját önzésétől mentes döntést hoz és nem csak önzően szül a világba meeer neki joga van hozzá és senki se szóljon bele.

2015. aug. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
48%

'A szülő nem a gyerek mártírja vagy beosztottja, ezt jobb, ha mindenki tudomásul veszi.'


Dehogynem, amíg kicsi, cuki és kiszolgáltatott. Olvasgasd csak a kisgyerekes témakört. Elképesztő, hogy milyen szinten képesek tönkretenni magukat a szülők, főleg a nők, hogy kiszolgálják a kisebb nagyobb babócákat. A legtöbben beszámolnak róla, hogy még sz*rni sem mernek elmenni nehogy traumát okozzon a gyereknek, mert mi lesz ha addig a két percig esetleg sír vagy nem tökéletesen boldog. :) Mi épp áruljuk a kertes házunkat, eddig egy vevő sem jött a csecsemő, 1-2-3 éves gyerek nélkül, mert mit képzelünk mi, hogy egy ilyen fontos családi döntésből kimaradjon, csak azért mert minket zavar, hogy az összes a harapós kutyánk szájába akar bemászni és a szülők meg bambán bámulják ahelyett, hogy a házat néznék, vagy hogy 1 órát késnek figyelmeztetés nélkül mert a kölyökkel valami van. Csak aztán kiderül, hogy önálló személyiségről van szó, aztán máris idegesítőbb lesz a dolog. Vicces, hogy egy kis kölyöknek több szava van a család életében mint egy majdnem felnőtt embernek.

2015. aug. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
25%

És ebből leszűrted, hogy minden szülő ilyen?:-) Megnyugtatlak, nem így van, 3 gyereket nevelek, gyakorlatilag már felnőttek, a famíliában és a baráti körömben is mindenhol legalább két gyerek van. Nem áll meg az élet attól, hogy valaki szülő lesz, háznézésre egyébként akár azért is vihettek gyereket, hogy lássák, ő hogy érzi magát ott. Ha van ingatlanválaszték (márpedig van), akár ez is lehet EGY szempont a sok közül:-)

Egyébként az a fröcskölő utálat, ahogy a "babócák"-ról írsz, nem semmi, nyilván volt valami problémád csecsemőkkel, de azért hidd el, nem mindenki gyűlöli így a gyerekeket - se kicsiket, se nagyokat.

2015. aug. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
53%
Akkor úgy látom a 3 oldalnyi utálat ami a 16 éves gyerekre zúdult, biztosan elkerülte s figyelmedet. Nem a csecsemőket utálom (ők nem tehetnek róla, hogy semmi vonzót nem látok bennük), hanem a tipikus babócás szülőket meg ezt az új divathullámot, hogy minnél kisebb a gyerek annál többre becsüljük. A házat azért hoztam fel, mert számomra logikátlan hogy a beszélni nem tudó gyerek véleménye számít 12 millió elköltésénél, de annál hogy kit hogy milyen körülmények között kell elviselniük évekig, az nem, de mindegy.
2015. aug. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
24%
Érdekes, és senki válaszából nem szűrtem le utálatot a kamasz iránt, de a te válaszaid csöpögnek az utálattól a mostohaanya iránt. Megtehetné hogy le sevtolja a lányt, nem foglalkozik vele, és lókukit se ad neki a születésnapjára. Egyébként meg honnan tudod hogy a kérdező zilálta szét a családot? Mert erről nem volt egy szó sem. Lehet már rég elváltak a lány szülei mire összejöttek. 140 ezret kidobni egy telefonra meg pénzpocsékolás. Főleg ha 16 évesen kezdi a gimit. A legtöbben 14 éveseb kezdik, tehát valószínűleg nem a tanulás szeretetéről híres a lány, de elvárásai meg hisztijei vannak, nem is kicsik, ha a kérdező fél nemet mondani neki, Persze, rossz neki, de még így is sokkal jobb, mintha a nemtörődöm vér szerinti anyja lenne mellette, aki már fél éve le se tojja.
2015. aug. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
28%
Én az anyja felé szavazok empátiát. Csak azt meséltem el, nekem gyerekkoromban hogy volt. Nem utálom a lánykát sem, de 140ezer forint, az másfél havi fizetésem, és akkor nekem még van munkám. 30ezer is nagy pénz. Most jön a régi szöveg: egyszerre ennyit én sem kaptam, de nem is mertem volna kérni semmire. Persze lehet, hogy a lánynak nincs realitásérzéke.
2015. aug. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
33%
Én sehol sem mondtam olyat, hogy a kérdező miatt ment szét a család, nem tudom honnan vetted. És én pl 15 évesen kezdtem a gimit. Tudod van egy olyan dolog, hogy évvesztesség....
2015. aug. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
74%
valaki írta hogy a kérdező zúzta szét a családot, arra gondoltam, hogy erről szó sem esett, mindenki jön az összeesküvés elméletekkel. A kérdező feltett egy kérdést, erre mindenki a család életét kezdi boncolgatni. A kérdező nem azt mondta hogy nem akar telefont venni a lánynak, hanem hogy nincs annyi pénze és azt szeretné elérni hogy ne hisztizzen, hanem egy olcsóbb kategóriájút válasszon. Nekem ez nem hangzik gonosz mostohás, lányt utáló hozzáállásnak.
2015. aug. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

ja azt én is utálom, amikor megtudják, hogy a páromnak már volt felesége, és kapásból azzal jön mindenki, hogy én tettem tönkre a házasságukat... közben meg rég elváltak, amire megismertem... nem hinném, hogy kérdező miatt ment volna szét a házasság, a gyerek néha minden ok nélkül is utálja a mostohaszülőt.


én mindkettejükkel együtt tudok érezni, kérdező nehéz helyzetben van, mert egyedül kell nevelnie egy "készen kapott" tinit, a kiscsajnak meg nehéz lehet, hogy mindkét vér szerinti szülője kb. lefossa...

2015. aug. 9. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
67%

Nekem is van nevelt gyerekek es mostoha is vagyok.

Megsugom nem teszek kulonbseget a sajat kozos nevelt es mostoha kozott.

Ilyen osszegu ajandek ertelmetlen talan a ballagasra sportauto ker?

Duzzog ? Oh kamaszmodszer nem kell eszrevenni.

Szegeny kislany ? Ehezik fazik dolgoznia kell rongyokba jar?

Nalunk nem divat a husveti karacsonyi nevnapi szulinapi ajandek.

Van torta unneplunk eneklunk jonnek vendegek es unnepelt valaszt baratnovel mozi vagy gyorskaja vagy kirandulas ki mit szeret ehez a vendegek neha hozzajarulnak.

Targyakakkal nem veszuk szeretetet.

Kamaszok sajat dolgaikban dontenek PL ma vagy holnap porszivoza a szobalyat viragos vagy csikos legyen a konyvkotes ezek ra tartoznak.

Gyerekvallalas felnottek dolga intim dolog kamasznak semmi koze hozza.

A csalad donteseiben meghallgatjuk oket de szavazati joguk nincs kiskoru es vagyontalan kamaszoknak

2015. aug. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!