Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért néznek ennyire kicsinek...

Cobra 11 kérdése:

Miért néznek ennyire kicsinek a szüleim?

Figyelt kérdés

Már unom, hogy szinte 5 évesnek néznek a szüleim. Ha nem kérdezek meg valamit tőlük, akkor egyből baj van. Mikor kiveszek valamit, a hűtőből, egyből rávágják, hogy "megkérdezted"? Vacsora után nem adnak enni és éhesen fekszek le. Reggel pedig csodálkoznak, hogy azt mondom éhes vagyok. Mikor kimegyek az udvarra focizni, akkor is ezt hallom: "megkérdezted"? Nem engednek aludni nagyszüleimnél se és nagynénémnél se. Sose megyünk el a családdal szinte sehova. Van hogy úgy érzem direkt csinálják, hogy nem megyünk sehova. Anya pedig középiskolába is velem akar jönni első nap. Tudom, hogy tanulni is kell, de azért nekem ez már sok. Miért néznek ennyire kicsinek?


14/F



2015. aug. 8. 14:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%
Vacsora után minek ennél már? Ha meg annyira ennél, akkor kenjél magadnak egy vajas, zsíros, lekváros kenyeret! Nem adnak enni? Neked úgy kell enni adni még? Nem tudsz megkenni egy szelet kenyeret? Hát ezért néznek gyereknek, mert az is vagy!
2015. aug. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%

Hát ilyenek a szülők... meg a 14 évesek is.

Ki kell kérdni maguknak, mint a kis Bübüke:

[link]

Karinthy Bübüke


- Bübüte – kezdem -, méjt nem ajutál?

Bübüke felém fordul, és mély megvetéssel néz végig.

- Nevem Réz Jeromos – mondja Bübüke hidegen és határozottan. – Az úrnak nem vagyok Bübüke. Ezeknek itt vagyok, szegényeknek, mert rokoni viszony köt hozzájuk, és el kell néznem a gyengeségüket. Részint belátásból, mert ők azt hiszik, hogy nagyon kedvesek, amikor így gügyögnek nekem, és nincs szívem hozzá, hogy kiábrándítsam őket, részint pedig számításból, mert néhány évig náluk leszek most, ők gondoskodnak rólam, és mondhatom, így kényelmesebb nekem, mintha magamnak kellene megkeresni a kenyeremet, felnőtt gyanánt. Ezzel szemben én tartozom nekik kedvesnek és bájosnak és gyermetegnek lenni.

2015. aug. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De mikor szólok, hogy kimegyek kenek egy vajas kenyeret, ez a válasz: "Ott volt a vacsńora, kellett volna rendesen enni"! De ha egyszer éhes vagyok... akkor nem ehetek?
2015. aug. 8. 14:39
 4/12 Gyémántlány ***** válasza:
76%

Beszélj velük erről. Mondd el nekik felnőttesen, értelmes emberi stílusban, hogy nem értesz egyet a nevelési módszereikkel, és hogy ez a fajta irreális, túlzott aggodalom egyáltalán nincs jó hatással a fejlődésedre. Magyarázd el nekik, hogy úgy érzed, elég idős vagy már ahhoz, hogy önállóan hozz meg bizonyos döntéseket, és egyedül intézz el egyes dolgokat.

Szerintem kommunikációval sok problémát meg lehet oldani, úgyhogy mindenképpen beszélgess velük őszintén, felnőttes témákról néha. Kérdezz tőlük olyan dolgokról, amiktől meglepődnek majd, például kamaszkori problémákról, pályaválasztási kérdésekről, ezáltal láthatják majd, hogy az ő kicsi fiuk bizony kezd felnőni.

A gyermek túlzott visszafogása sokszor bizony szeretetből, és féltésből ered, úgyhogy tudnod kell, hogy bár a módszereik nem a legjobbak, amit csinálnak, azt azért teszik, mert jót akarnak neked. Meg akarnak védeni, vigyázni akarnak rád. Mondd el nekik, hogy hálás vagy, amiért aggódnak érted, és hogy nagyon szereted őket, de úgy érzed, eltúlozzák a dolgot.

Ha értelmesen el tudtok beszélgetni erről, és nem csak dühösen a fejükhöz vágod a sérelmeid, akkor sokat változhatnak a dolgok :) Hajrá.

2015. aug. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

Szedj ketszer vacsoránál, vagy egyel titokban amikor ok mar lefekudtek. Azt az 1-2 órát csak kibirod addig amig kimennek a konyhából.


Amikor azt mondjak: Megkerdezted? Vagd ra, hogy nincs értelme alap dolgokat kérdezgetni, vagy legkozelebb a wc- re is csak az o engedelyukkel mehetsz

2015. aug. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
4-es, ha rámondanám amit írtál ez lenne a válasz: "Vissza lehet fogni a feleselést"! Hidd el nagyon ismerem őket, biztos ezt mondanák.
2015. aug. 8. 15:38
 7/12 anonim ***** válasza:
9%

#5

Persze, feleseljen. Azzal sokat segít magán...


Ne vedd fel. Egy idő után majd hozzászoknak, ha kitartóan nem kérdezősködsz, hanem bejelentesz. Jó nyilván nem az van, hogy bejelented, elmentél inni a haverokkal 14 évesen, de ilyenek, hogy kimész focizni, az alap, hogy anyád/apád kienged.

2015. aug. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szüleidnek van valami problémája mert ez igy egyáltalán nincs rendben.

Fejlődésben vagy, ha éhes vagy enned kellene.

Megkérdezted? Büntetésben vagy esetleg vendégüllátnak?

Nagyon keménykedni akarnak de ez nagyon nagy hiba..

2015. aug. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Irj. dr. Vekerdy Tamás gyermekpszhiologusnak ő biztosan tud neked adni tanácsot.

Irj a nők lapja email elérhetőségére, ők továbbítják a leveledet!

Érdekes eset, 7 évesen már kialakul egyfajta "magánszféra". Ez a viselkedés egy 4 évesre még igaz lenne de 7 évesen már suliba fog járni.

2015. aug. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9 vagyok ezt nem ide szántam
2015. aug. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!