Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyre rosszabb, mar sose fog...

Egyre rosszabb, mar sose fog valtozni a helyzet?

Figyelt kérdés

Ez hosszu lesz.

Nyar elejen elmentem egyik osztalytarsamhoz es nala aludtam. Nem mondtam anyanak hogy benezunk egy haverunk lakasara (aki fiu, de hatan voltunk), masnap elmentunk egy masik varosba, azt előre nem tudtam. Anyaek megtudtak, iszonyuan kiakadtak, mert nem ismerték az újabb baratokat es azonnal haza kellett mennem. Megkaptam, hogy folyton hazudok, ki tudja mit csinaltam a lakasan, nem azert tanittatnak, hogy 'aljaneppel' legyek, akik at fognak verni . tudom, hogy aggodnak ertem. Ahogy azt is, hogy lehet naiv vagyok meg, de pont nem arrol vagyok hires, hogy mindenbe belemegyek... Raadasul amennyire megismertem oket jofejek, es szo se volt semmi 'extrarol', nagyon segitokeszek. Anyaek elolvastak az osszes uzenetemet, onnan szemezgettek es mindent mondtak. Nagyon rosszul ereztem magam,hogy rohognek, szanakoznak azon, amit irtam. Letiltottak a telefonomrol es kitoroltettek az ismeroseimet. Iszonyuan kiakadtam, nagy szam van, elmondtam, mennyire szemetsegnek erzem hogy emiatt eltiltottak toluk stb. Tudom, hogy jot akartak. De nem gondoltam volna hogy szerintuk abbahagyom a tanulast, mert veluk logok...

A masik tema a fiuk. Nem colt meg baratom, rengeteg lehetoseg adodott, de mindenkit elkuldtem, mert nem ereztem azt, hogy hosszutavon is mukodne. Es volt valaki akit szerettem volna megismerni, dw elkezdtek szidni hogy biztos futok utana meg amugy is az a srac egy idiota stb. Azota folyton ellenoriz. En meg mar nem beszelek senkivel semmit. Es azt vettem észre magamon hogy kozombos vagyok minden irant. Nincs kedvem semmihez.

Azert irtam ki, mert nem tudom megoldani. Mar sokszor kertem bocsanatot es sokszor beszeltuk meg. De veszem a celzasokat es mindig osszeveszunk anyaekkal.

16/l



2015. aug. 9. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Szegény szüleid nem tudják hogy mennyire bízhatnak meg benned, ezért teszik most ezeket az óvintézkedéseket. Ha telefonon hívtad volna őket és elújságoltad volna hogy most itt és itt vagy és itt van X meg még néhány rendes barát és holnap ide és ide mentek talán most jobban vennék az akadályokat a szüleid.

Nézd meg a youtube-on az Erőszakmentes kommunikációról szóló előadást. Azt hiszem Szi akadémia oldalról van fent. Ha megtanulod azt a kommunikációt sokkal többet fogsz elérni a szüleidnél mint a hárítással és veszekedéssel.

2015. aug. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is azt mondanám, amit az első, de téged is megértelek. Szerintem az első is. Próbálj meg lehiggadni, ne veszekedj a szüleiddel, fogadd el, hogy most ezek a tiltások vannak, majd legközelebb szólj nekik, hívd fel őket, tudjanak a lépéseidről. Esetleg próbálj ne a vitátokról beszélgetni velük, hanem arról, hogy hogy érzel fiúk terén, milyen meglátásaid vannak mindezt tettekkel is mutasd meg feléjük. Ha hosszú időn keresztül még is meg maradna a folyamatos ellenőrzés, akkor mond meg a szüleidnek, de higgadtan, nem hisztizve, hogy azért jogod van az önállósuláshoz/magánélethez/barátaidhoz. Végső esetben próbálj segítséget kérni, rokontól, vagy olyan tanártól, akiben megbízol atéren, hogy jobb legyen a kapcsolatod a szüleiddel.
2015. aug. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Rendben, koszonom a segitseget.
2015. aug. 9. 21:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is megértem a szüleid aggodalmát, de szerintem akkor is nagyon rosszul kezelik a helyzetet. Elég nagy baj, ha nem veszik észre, mennyire rosszat tesznek ezzel a mindentől tiltó, merev elutasítással és teljes bizalmatlansággal neked. Viszont sajnos fogalmam sincs, hogy mit tehetnél még, ha csak annyit nem, hogy a "sokszor beszéltük meg" számomra arra utal, hogy végülis egyszer sem beszéltétek meg RENDESEN! Talán az idő majd segít. Nekem is sokáig kellett harcolnom a szüleimmel, de végül csak észrevették, hogy felnőttem, és azóta újra nagyon jó a kapcsolatunk.
2015. aug. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A PÁSZTOR ***** válasza:
Nem írtad hány éves vagy pedig fontos lenne. A szüleid szerintem önmagukban sem bíznak, hiszen ők neveltek és tanítottak mindenre amit tudsz.Ha jól csinálták nem kell aggódni, ha nem akkor meg már ők többet nem tehetnek. Az probléma, hogy gyermeknek tartanak, te pedig felnőttnek tartod magad. Jó ha tudod, hogy sokszor lesz még úgy, hogy gyermek akarsz lenni és sokszor felnőtt. Számomra úgy tűnik , hogy ebben már te döntesz, hogy mikor melyik, de ha ehhez túl fiatal vagy 12-13 akkor vigyázz mert veszélyes is lehet. Ha 16-17 akkor ez teljesen természetes és ezt nekik is tudomásul kell venni.
2015. aug. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, egyébként 16 vagyok.
2015. aug. 13. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!