Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Illik elmenni egy nevelőszülő...

Illik elmenni egy nevelőszülő szülinapjára?

Figyelt kérdés

Nevelőapám van, bár én jobban szeretem az anyám élettársa kifejezést. 4 évig éltem vele együtt, többek közt ő is kulcsfontosságú volt, hogy fiatalkorúként elköltöztem onnan régebben.

Nem tekintem apámnak, sem rokonnak. Viszont anyám szerint kötelező elmennem a családi szülinapjára, ahol ők, én és a féltesóm lenne ott (a bátyám kimentette magát).

Emiatt most áll a bál. Meddig terjed ilyen esetben az illendőség?


2015. aug. 12. 21:13
1 2
 1/19 anonim válasza:
0%
Hát ha meghívott akkor illene! (:
2015. aug. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Igazából anyád se várhatja el, hogy jó-pofizz az élettársával, ha olyan légkörben éltél náluk, ami arra késztetett, hogy már fiatalkorúként elköltözzél.


Kérdés, hogy azóta mennyit normalizálódott a helyzet, kaptál-e tőlük jelentősebb támogatást, anyád élettársa felköszönt-e ünnepeken. Ha erejükhöz mérten jelentősebb támogatást kaptál tőlük, akkor pár órára odamehetsz, ha meg nem, de mondjuk kapsz anyád élettársától névnapodra/szülinapodra egy sms-t, akkor küldjél Te is, ha meg még ennyit sem, akkor Te se törd magad.

2015. aug. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Nem kaptam soha, semmilyen támogatást, még az apám által küldött gyerektartás is náluk maradt.

Facebookon felköszöntenek legtöbbször, ott én is megtettem már.

És nem hívtak meg, csak anyám üzent nekem, hogy ekkor lesz megtartva, ekkorra menjek. De messze laknak tőlem (oda-vissza 5 óra tömegközlekedéssel) és annyira nem szeretek egy majdnem idegennek jópofizni...

2015. aug. 12. 22:00
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
Illik-nem illik - ne a mások értékrendje szerint éld az életedet, hanem a sajátod szerint. Ha nincs kedved, nem mész el. Szerintem neki se hiányzol.
2015. aug. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kár is ezen tovább filóznod. Facebookon Te is felköszöntöd. Ha meg tovább győzköd anyád, hogy menj el hozzájuk, akkor mondd neki, hogy bekapcsolt kamerával is beszélhettek skype-on vagy facebookon, hívjanak majd. Ezzel már át is került a labda az ő térfelükre, ha hívnak ennyit meg szánjál rájuk.
2015. aug. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
64%
Az illendőség addig terjed, hogy el se szabadott volna odáig jutnotok, hogy anyád elvárja tőled, hogy megjelenj. Vagy odáig, hogy te elfogadtasd anyáddal, hogy de már pedig nem akarsz megjelenni. A bátyád csinálta illendőségből helyesen, azaz, hogy kimentette meg, inkább gondolom "hazudott" vmit, amit még anyátok is elbírt fogadni. Egyébként, hogy minek tekinted, vagy minek nem nem számít, anyádat kéne nézd, bár rendszerint ez szokott lenni, hogy a nevelőapa, ha a fejetetejére is áll akkor is fekete bárány. Végül, igen, ha nem tudsz úgy tenni, ahogy bátyád is tett, akkor anyád miatt illik megjelenni, már ha anyádat anyádnak tekinted, és nem pikkelsz rá is.
2015. aug. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Előző vagyok még: Mielőtt vki nekem esne ismét, a kérdező az illendőségre kérdezett rá, az illendőségi szabályok meg nem azt diktálják, hogy csak is kizárólag magát nézze egy személy. :)
2015. aug. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Kötelező??? És elüldözni is kötelező volt? Na tudod mikor mennék, bárhogy ordítanának!
2015. aug. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
5: Kérdező, kicsit sok a hazugság ismét, de legalábbis az ellentmondás. Mi az, hogy majdnem idegen? 4 évet együtt éltetek. A gyerektartás nem jár konkrétan neked, azt a szülő kapja, azért hogy fedezze a költségeidet, mint pl. a lakhatás rádeső rezsi részét, kajádat stb. Továbbá, 5 óra tömegközlekedéssel? Pesten semmi nem tart 5 órán át, ha pesti lennél, a tömegközlekedést, mint kifejezést én max. csak pesti utazásra szoktam használni, de mások is.
2015. aug. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Tekintve, hogy a leírtak alapján nem vagytok jóban, szerintem felesleges elmenned.

Anyukád nyilván szeretné, ha a szerettei jóban lennének egymással. Ha áll a bál, majd elmúlik...

2015. aug. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!