Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csalódtak bennem, mert mégsem...

Csalódtak bennem, mert mégsem lesz tőlem unokájuk. Normális a családom? Mikor fogadják el, hogy nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés

Pénteken és szombaton nálam volt anyukám, Budapesten, vasárnap én vittem haza és ott is voltam pár órát. Elmentem kávézni 2 ottani barátnőmmel és mire visszamentem, már azzal vártak a szüleim és a nagyszüleim, hogy milyen büszkék rám és hogy mennyire várják az unokát. Nem értettem, hogy miről van szó, anya meg mondta, hogy kár tagadnom, látta a babadolgokat a gardróbomban. Az egy ajándékcsomag volt, amit az egyik barátnőmnek vettem, mert babaváróbuliba megyek hozzájuk... Erre teljesen csalódottak lettek, a nagymamám meg is jegyezte, hogy az én esetemben tényleg kár reménykedni babában.

Ma volt anyukám születésnapja és felhívtam, felköszöntöttem és képes volt azt mondani a telefonba, hogy neki semmilyen ajándék nem kell, egy unokára vágyik. Meg hogy ideje lenne elfelejtenem a fesztiválokat és a bulikat, komolyodnom kéne végre.


Önzőnek tartanak, mert én nem akarok gyereket. Igen, lehet, hogy az vagyok, de nem érzem azt, hogy egy kisbabától lenne teljes az életem.

Ez tényleg ekkora baj??


2015. aug. 14. 14:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
40%
hány éves vagy?
2015. aug. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
Azt a gyereket neked kell majd felnevelned, nem nekik, szoval nem, nem baj, ha annyira akarnak babazni, biztos van masik rokon, akit csesztethetnek
2015. aug. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
27 éves vagyok.
2015. aug. 14. 14:16
 4/21 anonim ***** válasza:
30%

Ha 37 lennél, megérteném őket.

Jajj, nehéz lehet így velük.


Majd megbékélnek gondolom.

Én nem tudom, hogy lehet bánni ilyen családtaggal, mert nem érti meg úgysem, szegények makacsok, baja van akkor meg duzzog, nem szól hozzád. :/

2015. aug. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%
Nem, nem baj, ha nem akarsz gyereket. De a családod egy része és a társadalom bizonyos %-a ezért idiótának fog tartani.
2015. aug. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%

Állj ki a döntésed mellett! Nekik semmi sem jó, hidd el. Ha szülnél egy gyereket, akkor az lenne a bajuk, hogy "kell a testvér", meg hogy másik nemű unokát is szeretnének...


Mondd nekik azt, hogy még keresed a tökéletes apajelöltet... :-)

2015. aug. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
40%

27 évesen eszem ágában sem volt a gyerekvállalás. 10 éves kapcsolatból, a házunk felújítása után, egy határozatlan idejű, megbízható munkahelyről mentem babázni, miután ott is előléptem és ebben 1,5 évet dolgoztam.

Szerintem az ember 20-as éveiben kell összeszedje, amire később szüksége lehet majd a család mellett.

Ha nem vered el felelőtlenül a pénzed, takarékoskodsz, igyekszel önálló lenni, képzed magad, és keresed a jövendő párod, összetehetik a kezüket a muterék, mert ez a legtöbb, amit ennyi idősen a családod jövőjéért most csinálhatsz.

38L

2015. aug. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
60%
Most azért le kellett pontozni, mert megkérdeztem a korát, hogy jobban átlássam a sztorit? :D
2015. aug. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
94%
te meg megmondhatod, hogy te is csalódtál, hogy csak akkor szeretnek, ha szülsz egy unokát.
2015. aug. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
95%

Nem hiszem, hogy önző vagy. Inkább a szüleid azok.

A te önzésedtől nem szenved senki - a szüleid szenvedését ők okozzák maguknak. Amikor gyereket vállaltak, nem írattak alá a babájukkal egy szerződést, hogy mit hogy csináljon az életben. A saját elvárásaik miatt szenvednek.


Viszont azért, hogy néha hétvégenként tudjanak játszani egy gyerekkel, rád tukmálnának olyat, amit nem akarsz. Ez önzőség.

2015. aug. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!