Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi volt a legnagyobb hiba...

Mi volt a legnagyobb hiba amit az anyukátok a nevelésetek során elkövetett?

Figyelt kérdés

Decemberre várjuk a kis porontyot, és a párom teljesen ki van bukva, hogy vajon jó anya lesz-e belőle. Én meg vagyok győződve róla, hogy az lesz, hiszen aki rossz anya, az nem is stresszelne előre ennyit azon, hogy milyen anya lesz.


Állandóan azt kérdezi mit ne csináljon, ti akik olvassátok ezt és egy-két putyerkát már felneveltetek, hogy nyugtassam meg?



2015. aug. 15. 02:58
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
91%

Ne stresszeljen, mert nem tesz jót se neki, se a babának.


Az egyik legnagyobb hiba, amit egy egyébként normális, értelmes nő anyaként elkövethet, ha "túlérzi" a felelősséget, bizonytalanná válik, és az örökös aggodalmaskodás mellett elfelejt örülni a gyerekének.

2015. aug. 15. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
79%

Ne stresszelje túl, mert azt megérzi a gyerek is :)

Legyen magabiztos, kedves, törődő, bízhasson benne a kicsi, támogassa, ne tiltsa mindentől, de azért ne legyen túl engedékeny se.

Állítsatok fel egy rendezett környezetet, ahol mindennek meg van a helye ideje, nem katonás fegyelmre gondolok, de azért kell a rendszer.

És néha dicsérjétek, ha tényleg ügyes volt.


Kb. ezek azok a tulajdonságok amik egy ideális környezetet teremtenek egy gyereknek, legalábbis szerintem(gyerek szemszögéből). :)

Persze ez egyénfüggő is, van aki több figyelmet igényel van aki kevesebbet, van aki a támogatást igényel, valaki az elvárásokat szereti teljesíteni.

Biztosan jó lesz, sok sikert a picihez :)

2015. aug. 15. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
82%
Anyukám nagy hibái azok voltak, hogy sokat üvöltözött velem, rajtam vezette le a feszültségét, igazságtalan döntéseket hozott, nagyon bántó dolgokat mondott, állandóan megtiltott minden hülyeséget, amit büntetésnek szánt, csak sajnos a legkisebb dolgokért is büntetés járt (ennek köszönhetően nagyon hamar megtanultam hazudni), nem tudtam benne megbízni, mert többször kifecsegte, amit bizalmasan mondtam el neki, végignézte, ahogyan "apám" testileg bántott engem ittasan, és utána sem tett semmit, évekig szó nélkül hallgatta, ahogyan "apám" lelkileg bánt, terrorizál, fenyeget...ennél jobban nem merülnék bele a részletekbe, sok sikert kívánok a picihez! :)
2015. aug. 15. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
65%

Ne stresszelj amikor kicsi.De ne vegyél neki sok mindent mert később lehet hogy követeőzni fog(nálam ez nem volt csak mert csendes tipus vagyok és hagyom h rámerőltessenek mindent)Ne nevezd hazudósnak se rossz gyereknek mert lehet hogy később bántani fogja(mint engem az hogy folyton azt mondta nekem anyu még anno oviba hogy elcserél egy fiúra)

Ha nem faggatod sokat akkor hamarabb mondja el később a kis titkait.NAGGYÁBÓL EZ AMÍG KICSI!


Kamaszként hagyj neki magánszvérát meg egy saját szobát.Hagyd hogy bezárja a fürdőszobát ha fürdik vagy ne nyissatok rá.A szobájánál kopogjatok és ott ne erőltessétek a rendet.Ne korlátold túlságosan a stílusát.Ne üvölts vele.Ne vádold alaptalanul.


12/L

2015. aug. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
84%
Az, hogy hagyta, hogy apám lelkileg terrorizáljon és nem vált el.
2015. aug. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
79%

Szegény kérdező le lett most támadva. xd


Egyébként pontosan mitől fél? Mert így nem nagyon lehet tudni h. mivel lehetne megnyugtatni.

2015. aug. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
51%

Ez a sajat tapasztalatom:

Toltsetek sok idot vele! Ne vegyetek meg a szeretetet ajandekokkal..... en mindent megkaptam, megsem "mindent" voltak ruhaim jatekaim rengeteg de törődést nem....

2.

NE TOMJETEK GYOGYSZERREL!!! amikor beteg voltam rogton rohanni kellett az orvoshoz . A sok gyogyszer tönkre vagta az immunrendszerem es mindig beteg voltam ha megfujt a szel.....

Ne oltoztessetek tul. Ha meleg van ne adjatok ra bundat... IMMUNRENDSZER!!

ne kiabaljatok vele

Ne beszeljetek csunyan elotte

Segitsetek neki a tanulasban.

Ne kenyesztessetek el

A tobbit leirtak. De ezt fontosnak tartottam leirni. Remelem hasznos volt.:)

2015. aug. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
80%

Túlságosan féltettek és magukhoz láncoltak. CSAK abból indultak ki, hogy őket hogyan nevelték, nem vették figyelembe, hogy

- a különböző embereknek különböző igényei vannak

- a környezet is sokat változott az ő gyerekkoruk óta

(Pl. középiskolás koromban SOHA egy buli, egy barátnőnél ott alvás (szünetben sem), nem is azért, mert nem bíztak bennem, hanem a szüleim egyszerűen nem is értették, miről beszélek, miért "lamentálok", mert fiatalkorukban ők sem jártak soha sehova, és nem is volt igényük rá)


Amúgy a párod ne aggódjon!

BIZTOSAN fogtok hibákat elkövetni, de ettől még bőven lehettek jó szülők:) A legfontosabb az, hogy a gyereketek érezze, hogy bármiről lehet veletek őszintén beszélni, és legyen igénye rá, hogy mindent elmeséljen, ami vele történik.

2015. aug. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
36%

Nálunk: soha nem figyelt ránk (nem érek rá, mosogatnom kell), semmit se tudtunk vele megbeszélni (most se, felnőttként), csak azt hallgattuk, hallgatjuk mindig, hogy ő mennyit dolgozik, s mi ezt nem értékeljük.

Kizárólah kritizált, soha, semmi nem volt jó, amit csináltunk (most se), folyton másokkal példálózott, hogy bezzeg ők. Holott nem is csináltunk semmi rosszat, suliban legjobbak közt voltam, az nem számított, csak hogy nem vagyok házitündér.


Aztán mostohaapám vert, üvöltözött állandóan, az se volt érdekes, mert milyen jó szakember, megcsinál mindent.

Most is ez van, ő a szent, minden szomszéd irigyli, hogy nem kell szakembert hívnia, de jó neki.

Hogy a gyerekeinek milyen szar gyerekkora volt, kit érdekel. A szép lépcső fontosabb.

2015. aug. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
30%

Teremtsetek kellemes légkört.

Főzzetek változatosan,és jól. Ízlése szerint!

Nálunk ritkán lehet megtömni a hasat. Nem is annyira pénz,mint kajára való pénzköltés hiánya a gond.


A magánszféra fontos. Nem kell mindenbe beleütni az orrotok. Kell egy kis rendszer.

Törődjetek vele. Engedjetek neki teret. Nenehezkedjetek rá,és faggassátok minden titkáról,ne nevezzétek hazugnak. Ha úgy gondoljátok hazudik előbb bizonyosodjatok meg róla 100%-ig.

A feszültséget sporttal vezessétek le ne a gyerek,vagy egymás szapulásával a gyerek hallatára.

Próbáljátok megkedveltetni vele az olvasást. Sokat tanulhat belőle.

Tanuljatok vele.

Kezeljétek döntőképes gondolkodni tudó emberként. Segít a fejlődésében. Ha nem idiótaként tekintetek rá csecsemőkorában az is segít. Szeressétek!

Stb.

2015. aug. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!