Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnám jóvá tenni?

Hogy tudnám jóvá tenni?

Figyelt kérdés

Anya nagyon sokat dolgozik, sokszor hétvégén is. Ma reggel elment dolgozni, én meg elhatároztam, hogy meglepem és főzök, lecsót akartam csinálni, amit amúgy is akart. Sajnos nem sikerült, mert a paradicsom megégett. Anya nagyon mérges lett és elkezdett velem kiabálni, hogy miért kell hozzápiszkálni ahhoz, amihez nem értek, meg hogy senki nem kért meg rá, akkor miért nyúlok ahhoz, amihez nem kell. Nagyon dühös és nem szól hozzám. Megkérdeztem tőle segítsek e valamit, erre azt mondta, hogy nem kell, majd én megcsinálom, okoztál már elég bajt.

Én tényleg csak jót akartam, nem tehetek róla, hogy nem főztem még soha. Meg még kicsi vagyok, csak tizenegy éves :(



2015. aug. 16. 17:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
nyomatékosítsad, hogy véletlen volt, hogy odaégett, és, hogy az ő dolgát akartad megkönnyíteni azzal, hogy megfőzöd az ebédet, és ha már így alakult, legközelebb mutassa meg, hogy kell összerottyantani a lecsót, hogy meg tudjad csinálni :)
2015. aug. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Jó lenne megtanulni főzni. Meg attól hogy fiú vagyok, szerintem én is megtanulhatok.
2015. aug. 16. 17:52
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Megértem anyudat is meg téged is... Anyudat azért, mert ez az állandó meleg kicsinálja az embert, főleg ha még melózik is, és egy pici gond, és robban, főleg ha terve volt a paradicsommal...

Téged meg azért, mert először is, dicséret az igyekezetért, ritka az ilyen gyerek, jót akartál, bocsánatot is kértél, csak hát erre mondják hogy csak az hibázik, aki tesz valamit...

Szabad idejében anyukád mutasson pár konyhás trükköt, remélem, kibékültök hamar.

2015. aug. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szóval: Néhány megégett paradicsom miatt veszekedtek.


Nem azért mondom, de egyáltalán nincs okod bűntudatra, hiszen meg akartad lepni. (Ez ugye sikerült is). Na de most komolyan: Ezért nem haragudhat meg rád 2-3 óránál tovább, semmi komoly nem történt. Reggelre megint minden a régi kerékvágásban lesz. :)

2015. aug. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szerintem tök cuki vagy, kérd meg anyukádat, hogy tanítsa meg, hogyan kell főzni a lecsót, igazán egyszerű, egyébként örülhet, hogy ilyen klassz, segítőkész fia van.
2015. aug. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, én tényleg igyekszek. De még olyan kicsi, meg eléggé idétlen is vagyok, a suliban sincsenek barátaim, meg nem vagyok jó tanuló se.
2015. aug. 16. 19:15
 7/16 anonim ***** válasza:
Anyukád már kivan, emiatt bármiért kirobbanhat belőle a felgyülemlett frusztráció/feszültség. Ilyenkor egyszerűen nem tudsz jót tenni, mások miatt, nem miattad.
2015. aug. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Várd meg amíg lenyukszik. Biztos feszült volt a munka miatt és csak rájött az is, h plusz takarítani valója is volt. Ha lenyugodott, akkor mond meg neki h csak segíteni akartál neki, h könnyebb legyen neki.
2015. aug. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Szerintem holnapig még mérges lesz, szerencsére holnap és holnapután itthon lesz. Hátha akkor tudunk beszélgetni. Nem könnyű neki én tudom, egyedül nevel négy éves korom óta, mióta apa itt hagyott minket.
2015. aug. 16. 19:24
 10/16 anonim ***** válasza:
Ne legyen bűntudatod, nincs rá okod, anyukád rosszul reagálta le a dolgot. Én biztosan örültem volna az igyekezetednek, kit érdekel, hogy nem sikerült az a lecsó? Legkisebb probléma. De anyukád fáradt volt és biztosan nagyon meleg is volt, ez megviseli az embert. Biztosan bocsánatot fog kérni. :)
2015. aug. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!