Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan változtatja meg a...

Nagykitty kérdése:

Hogyan változtatja meg a kapcsolatot a gyermek születése?

Figyelt kérdés

Esetleg van olyan apuka vagy anyuka, aki hiányolja a gyermek előtti időket, mert olyan jól megvoltak a párjával?

Nem azt szeretném mondani, hogy a gyerek mindent tönkretesz, hanem azt szeretném tudni, hogy mi változott és mit hiányolnak esetleg a párok abból az időből, mikor még csak ketten voltak. Előre is köszönöm a rendes válaszokat!



2015. aug. 18. 10:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%

gyerek születése után több lesz a veszekedés. 2 éves kor után javul a helyzet ha megy óvodába jobb mint azelőtt volt.


37/f (most jön a második)

2015. aug. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22%
A kapcsolatok 70-80%-a tönkremegy a gyerek miatt.
2015. aug. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

3,5 hónapos a pici. Nekem és páromnak is a szex hiányzik. Vagy a gyerek sír v ő fáradt(3 müszakba dolgozik meg túlórázik is sokszor) v én.

Havi 2 v max 3 alkalommal tudunk összebújni.

Én néha félek h ez miatt megcsal.

26/n

2015. aug. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

2-es, nem a gyerek miatt megy tönkre, hanem azért mert a gyerekkel együtt ki2222szott sok minden szakad az ember nyakába, amit sajna sokszor a párján vezet le.

Amúgy, igen, csúnya dolog de néha szoktunk beszélgetni, mi lenne most,ha nem lennének a gyerekek, mit csinálnánk.A függetlenség hiányzik néha nekem, meg az hogy csak magamról kellett gondoskodnom.Ezt szerintem mindenki érzi néha.

De ezt akartuk, vállaltuk.Van, amikor besokallok a gyerekektől, elém ugrik a kép, hogy nagyon gyorsan megy az idő, 17-8-20 évesen már nem lesz így szükségük rám, és akkor megpróbálom ezt az oldalát nézni.És a sok munka mellett kiélvezni ezt. Aztán, ha megérem 60akárhány évesen még romantikázhatok a papával :)

2015. aug. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Nem a gyerek miatt megy tönkre egy kapcsolat, hanem amiatt hogy nagyon sok szülő elköveti azt a nagy hibát gyerek születés után, hogy elfelejtenek a szülők egymással minőségi időt tölteni.

A gyerekvállalás és nevelés nagyon mókás és szép dolog lehet, de csak akkor ha mind a két szülő elszánt és tisztában van azzal, hogy mivel jár egy gyerek.

Divatból meg azért mert muszáj (!!!) gyereket nem vállalunk!!! Azért sem, hogy magunk mellé kössük a párunkat, mert ez a legaljasabb dolog amit egy nő/férfi tehet.


Kérdésedre felelve, mik azok amik megváltoztatják a kapcsolatot a gyerek születése után:

-kevesebb idő marad a férj és feleség kapcsolat ápolására (egy gyerek sok időt és energiát elvesz úgy az anyától mint az apától)

-jóval kevesebb lesz az intimitás is (szülés után ugye legalább 6 hétig nincs szex és igencsak megeröltető a férfiaknak ezt az időszakot kibirni)

Rosszabb esetben ezidő után sem élvez az újdönsült anyuka a szexet, van hogy operációra van szüksége, fájdalmai vannak (attól függően hogyan szült-bár császármetszésnél is fenáll a 6 hét, de ott a vagina tudtommal nincs hogy sérüljön/táguljon)

-szülés után (akárho nézzük) a legtöbb nő nagyon nezezen nyeri vissza régi alakját, emiatt esetleges depressióba eshetnek, és erre mégnagyobb lapát az, ha a párja nem segit neki az önbizalma visszanyerésében

-nem minden gyerek születik csendesnek, ám nem minden gyerek születik hangosnak, sirósnak nem

(én pl épp egy csendes gyerek voltam, mondhatni sosem hisztiztem-anyám neveléséből kiindulva-)

Nagyon megneheziti a szülők életét ha a gyerek épp sirós vagy hisztis.



Mindazonáltal számos család tönkremenését két ok okozza igazából:

-szex hiány

-nemtörődés.

2015. aug. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
nálunk sógornőmnél látszik, hogy megmaradt a szülés utáni depressziója és csak panaszkodni tud a gyerekről, emiatt apuka mindig "sürgős" munkát végez épp el.állandóan begubózik, ettől anyuka még értéktelenebbnek érzi magát és a gyerek csak nyűg(ha hisztizik a gyerek anyuka már visítva menekül) akit gyorsan ledob a bölcsibe stb. Szóval van ahol meg az a gond, hogy senki nem hajlandó észrevenni hogy anyuka szülési utáni depresszióban ragadt(mert amúgy pár napig- hétig normális ha depis az anyuka)és ez kivetül az egész családra nem csak a párra
2015. aug. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Az 5-ös hozzászóló nagyon szépen összefoglalta. Egyébként szerintem minden szülőnek hiányzik néha egy kicsit a gyerekmentes időszak, nem azért, mert nem akarta a gyerekét, vagy nem szereti, csak hihetetlenül fárasztó napi 24 órában "ügyeletben lenni". Főleg ahol több is van.

Szerencsés esetben van nagymama, aki időnként vigyáz rájuk, hogy a szülők is kipihenjék magukat.


Semmi pénzért nem adnám vissza a gyerekeimet, de ami nehézzé teszi a helyzetet, (és sok vitát szül) az az alváshiány, a hiszti, meg részben az anyagi függetlenség hiánya. Nem arról van szó, hogy a semmire szültem, vagy nélkülöznénk, egyszerűen arról van szó, hogy amíg az embernek nincs családja, nem tartozik értük anyagi felelősséggel, élhet, bulizhat, de onnantól kezdve, hogy gyereked van, már gondolni kell a gyerek jövőjére (anyagi értelemben is), miközben a legtöbb ember ilyenkor még a saját egzisztenciáját alapozza (lakáshitel). Ez időnként szül némi feszültséget, főleg az apukák körében.

2015. aug. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
55%
Imádom másfél éves gyermekem ,és nagyon hiányzik az az időszak a férjemmel ami kettesben töltöttünk !Jó lenne gyermek mellett is úgy szeretni egymást de elmaradtak a napközbeni ölelések, puszik .Még most érzem hogy kezdünk visszatérni egymáshoz ,de még sok a vita , szerintem abból is fakad ,amit az előbb leírtam,több figyelmet szeretnék tőle ,megbeszéltük már ezt ,ő nem érzi ,hogy változott valami ,így marad minden .Gondolkodunk a második babán ,de így nem tudom válaljuk-e ....Hozzáteszem a mi imádtuk egymást ,nagy szerelem volt ,14 évig voltunk kettesben ,aztán jött a baba.
2015. aug. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
55%
Ja és szülés előtt nem voltam ilyen veszekedős,teljesen meghülyültem ,csoda hogy elvisel a férjem de nem vagyok képes változtatni pedig prőbáltam.Miért?
2015. aug. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Gyökeresen megváltoztatja az ember életét nemcsak a kapcsolatait egy gyermek születése.

Előttem szólók már szinte mindent leírtak, még annyit tennék hozzá, hogy nekem a függetlenség hiányzik a legjobban! Vagyis nem csinálhatom azt és akkor, amikor én akarom! Mindent szervezni kell, rettenetesen hiányzik a spontaneitás! A gyerek előtt mi sokszor gondoltunk egyet, felültünk a motorra és meg sem álltunk a világ végéig!

És otthon is ugyanez, a gyereknek napirendje van, és idegőrlő éveken keresztül minden egyes nap ehhez igazodni.

Aztán amit még talán nem írtak előttem: abból is konfliktus adódhat, ha nem ért egyet apuka és anyuka a nevelési módszerekben. Az bizony sokszor vitákba fullad, pl.:

- büntessük a gyereket vagy ne

- altatási mizéria

- engedjünk-e fagyit enni vacsorára vagy ne

- sorolhatnám...


Egyszóval óriási próbatétel a gyerekvállalás, ha egy kapcsolat ezt az akadályt jól veszi, akkor az tartós maradhat!

2015. aug. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!