Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megteheti ezt egy szülő? Ha...

Megteheti ezt egy szülő? Ha igen, hogyan? És mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok. Nem rég volt egy összeveszés, kicsit komolyabb a családban. Mindig van, de ez most mellékes. Amikor közöltem (ugyancsak itt kértem tanácsot, hogy mit tegyek még régebben és ez volt rá a válasz), hogy el fogok költözni minél előbb közölték, hogy visszahozatnak a rendőrséggel. Mondtam elmúltam 18 nem tehetik meg. A válasz hogy igen, ráadásul úgy, hogy akivel megyek az börtönbe is juttathatja. Ezt most komolyan megtehetik?
2015. aug. 18. 13:52
1 2
 1/13 zsombor1969 ***** válasza:
100%
Egyértelmű nem. A szüleid a veszekedés mellett jól rá is szedtek. Ha van hova menned, nyugodtan ;)
2015. aug. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy tehetik meg ezt te is jól tudod. Ha szó nélkül eltűnsz hívhatják a rendőrséget akik megkeresnek és csak azt közlik a szüleiddel, hogy nincs semmi bajod. A tartózkodási helyedet sem fogják a szüleidnek elmondani, nemhogy hazavigyenek.
2015. aug. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ezért mondom. Bírósági dolgozó az egyik fél.. gondolhatod. Valami olyasmit mondott meggyanusít valami bűncselekménnyel vagy már nem is tudom. De a lényege ez volt. Azért elgondolkodtam, hogy megteheti-e.
2015. aug. 18. 13:58
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Rá se ránts, engem meg mindig azzal ijesztgettek, hogy elvisz a rézfaszú bagoly. A szülők már csak ilyenek, ha értelmes érvekkel nem sikerül meggyőzniük.
2015. aug. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszem, válaszoltam is. Látom, azóta több eszed nem lett, de nem bántásból írom.

Szóval 18 felett oda mész, ahova akarsz. Mivel nem vagy gyerek,azaz 18 elmúltál, a rendőrök nem csinálnak semmit. Mégha anyukádékbe s jelentenék, hogy elköltöztél, hozzanak haza körberöhögnék őket.


Azt, akivel elmész, börtönbejuttatják??? Hihiihi.... CsK ha egy körözés alattálló bűnözővel mész el.......


Képzeld el, hogy a nagymamád besétál a rendőrségre, hogy apukádat vigyék haza neki, anyukádat meg csukják börtönbe, mert vele költözött össze.


Ne haragudj hogy megkérdezem, de nem állsz te gyámság vagy valami hasonló alatt? Miért tiltakoznak az elköltözsésed ellen ennyire? Valami oka van, azért azt nem ártana tudni.

2015. aug. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ezen filóztam én is. Bár nem értem, miért kell ilyenekkel fenyegetni a jogilag felnőtt kategóriába tartozó gyereket...
2015. aug. 18. 14:01
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Közöld velük nyugodtan, hogy ha rosszhiszeműen meggyanúsítanak valami bűncselekménnyel, akkor ők mennek börtönbe hamis vád miatt. Közöld velük azt is, hogy ez esetben a bírósági munkájától azonnal elbúcsúzhat az érintett.


Különben abszurdum az egész, el tudod képzelni, hogy egy felnőtt embert a rendőr bármilyen indokkal hazavisz?

2015. aug. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem nem állok gyámság alatt meg ilyesmi. Azért írtam ki igazán a kérdést, mert összességében érdekelne a véleménye az embereknek. Pont azért nem akarja hogy elköltözzek, hogy idézzem "szem előtt legyek". Ez az örökös megfigyelés, mindent tudni akarás a mániája.
2015. aug. 18. 14:14
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor költözz el Malmőbe vagy Dublinba, őket meg ott egye meg a fene, ahol vannak.
2015. aug. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát, ha a két évem még a sulin befejezem, 1000% hogy pestre megyek. Máshol ilyen szakmával amúgy se lehet nagyon elhelyezkedni. Csak a sulit szeretném befejezni, max marad addig diákmunka + párom fizuja abból talán kijön egy olcsóbb albi+ a megélés. Ha nem is 5*-os körülmények között, de legalább nyugalom lesz.
2015. aug. 18. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!