Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit szólnátok hozzá, ha a...

Ti mit szólnátok hozzá, ha a kamaszodó fiatok rockeresen öltözködne, inna, cigizne, és késő este járna haza?

Figyelt kérdés
Az a szomorú, hogy az én fiam is ilyen lett mostanába. Viszont a férjem az egyáltalán nem bánja, örül neki. Itthon is volt, hogy együtt söröztek az apjával. Ez nem túl sok 14-15 éves korban? Fejlődésben lévő szervezetről van szó!

2015. aug. 19. 20:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%

Ha NÉHA ritkán megiszik 1-2 sört, nem lesz nagy baja. A rockerségtől se. A későn hazajárástól se, ha nem ront a jegyein, stb.

Viszont a rendszeres ivás és a cigizés kiakasztana, azt nem hagynám.

2015. aug. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Cigire rákérdeztem már, és bevallotta, hogy barátai adnak neki, de ő nem vesz, és tényleg nem találtunk még nála itthon, pénzt se kap rá. Szóval nem nagy mértékben cigizhet.
2015. aug. 19. 20:47
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
A haveroktól lenyúlt cigi is káros. Viszont annyiban megnyugodnék, hogy előbb-utóbb a barátok úgyis megunják, hogy folyton lehúzza őket, és nem fognak adni neki.
2015. aug. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%

Az ivást semmiképpen nem tolerálnám - bizonyított az agysejtekre gyakorolt hosszútávú káros hatása fejlődő szervezetnél.

Az öltözködés és a kimaradás szerintem annyira nem gond. Lánynál már az utóbbi problémásabb lenne.

2015. aug. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

Egy szülőnek nyilván nem tetszik ez, és szerintem ha annyira cigizni meg inni akar ilyen fiatalon, akkor dolgozzon meg azért a pénzért. Nekem a barátom volt ilyen, de azt hiszem, hogy ő kicsit később kezdett el inni, cigizni meg 20 évesen(most 22 lesz). Ő emellé viszont 4-es 5-ös tanuló volt végig az iskolában.

Kinézetre sokáig ez a szakadt rocker volt a jellemző rá, volt neki hosszú festett fekete haja(skrillexes is volt neki), feketére festett körme, szeme, szája stb+színes kontakt lencse szóval egyáltalán nem volt szolíd kinézetű, de mindig egy jámbor ember volt a természete nem volt összhangban a kinézetével. Nagyon kis szociális lelkületű. Annyi volt, hogy elég rendetlen volt.

Anyukája nem tudom mit szólt hozzá, a kinézetébe úgysem tud beleszólni egy 16-7 évesnek már, főleg ha lázadozó is.

Ennek ellenére 22 éves korára egy normális felnőtt lett. Most a munkát otthagyta egy suli miatt, hamár az egyetemet nem tudta befejezni akkor legyen egy szakmája, de emellett is fog valami mást dolgozni és elkezdett kicsit szelídülni is az öltözködése, de abban is egy kicsit noszogatni kellett, hogy ne csak feketét hordjon állandóan.


Lehet ez nem segítség neked, de te vagy a szülője neked kell eldöntened, hogy mit hogyan engedsz neki. Csak gondoltam leírom, mert lehet egyszer ő is kinövi ezt.

2015. aug. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
A rendszeres ivás és dohányzás nem oké, amúgy semmi bajom nem lenne alkalmanként egy-egy sörrel és némi bulizással vagy haverokkal későig tartó világmegváltó beszélgetésekkel.
2015. aug. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Nemzeti_Harcos ***** válasza:
14%
Egy-két atyai pofon helyrehozza!
2015. aug. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az iskolában 3-4 es tanuló. Soha nem tanult itthon, csak kis korában amikor még én tanultam vele. Aztán 4-7.-ig soha nem tanult, ami 7. osztályban meg is mutatkozott sajnos. 8.-ba benőtt a feje lágya, tanult itthon, de csak nagyon minimálisat, így 3-4es lett, töriből 5-ös mert azt valahogy könnyen megérti, meg apja sokat mesél neki. Az apja zenekarba volt benne fiatal korában, és sokat foglalkozott a zenével. Lehet ezért tolerálja. Viszont el fogok vele beszélgetni, és köszönöm, hogy megnyugtattatok!
2015. aug. 19. 21:18
 9/14 anonim ***** válasza:
53%
Te nem voltal fiatal? Te egybol anyanak szulettel? Csak kerdezem.
2015. aug. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
41%

A rockerség manapság szerintem már nem összeegyeztethető a korábbi GnR vagy sex pstols életstílussal, hagyd rá, kinövi, kell ez is ahhoz, hogy egészséges felnőtt legyen éS megtalálja önmagát.


Más. Apa - aki ilyen büszke a söröző cigiző kisfiára... Mégis mit vársz? Ezt a példát látja a gyerek, attól lesz férfi, hogy dönti le a sört otthon, mint a fater. Nem a gyereket b**zogatnám emiatt, hanem az apával váltanék két szót ezzel kapcsolatban. Ja, meg a felelősségével kapcsolatban - ha ez az elmúlt 15 év során nem esett volna még le neki. A leírtak alapján nem.

2015. aug. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!