Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit rontottam el? Mit tegyek...

Mit rontottam el? Mit tegyek az ellen hogy a szüleim ilyenek? A pénzt elfogadjam a barátomtól? Nekem van most egy kicsi az majdnem kifutja a személyim azt oda adom neki együtt összedobjuk a pénzt elfogadjam tőle vagy sem a pénzt?

Figyelt kérdés
Eléggé rossz kapcsolatba vagyok a szüleimmel kiskoromba vertek ütöttek ahogy csak tudtak csúnyán beszéltek velem azt mondták hogy k*r.. vagyok volt mikor anya azt mondta h kis k*r.. így szólított..most vagyok 14 és egyszerűen semmi támaszom nincs amit a szüleimtől kaphatnék ellenem vannak egy bátyám van ő is üt ver ordibál velem...barátaim is régen lehordtak de most már másik társaságba vagyok tehát jobb..csak a barátaim vannak akik támaszt adnak nekem és a barátom akivel együtt vagyunk 8 hónapja...most a mai nap folyamán olyan dolog történt amitől betelt a pohár a szüleimtől elveszett a személyigazolványom és a lakcímkártyám kerestem mindenhol szinte már a föld alatt is megnéztem de nincs meg sírtam is hogy most mi lesz anya a szemembe mondta hogy ő nem fog újat csináltatni nekem és ha megbüntetnek akkor azt majd ledolgozom..barátaimtól kértem volna pénzt de nincs nekik se :/ barátom azt mondta hogy majd ő kifizeti :) nekem a barátom ő a legnagyobb támaszom a barátnőim után ő segít nekem bári van és ezen már csak sírni tudok hogy adott az élet egy oylan embert aki mellett tényleg boldog vagyok..elhatároztam ha kijárom a középsulit vagy ha 18 leszek egyből odaköltözök a barátomhoz jobb utat nem is látok de inkább leszek vele mint a szüleimmel...igen msot mondhatjátok hogy 14 éves vagyok és hgy el vagyok varázsolva de én annyira beleszerettem ebbe a fiúba mint még soha és nem hinném hogy elhagyni mert ami dolgok történtek vele ő is annak örül ha legalább egy ember szereti volt mikor elsírta magát hogy mennyire szeret kétszer is :) tehát bízok benne...szüleimmel már nem hiszem hogy megjavul a kapcsolatunk :( a kártyákat se találom és a végett is ideges vagyok nem tudom hogy mit tegyek :( jobb életet akarok...

2015. aug. 24. 21:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%
Jön a szeptember, tanulj szorgalmasan az iskolában és akkor idővel saját lábadra tudsz állni.
2015. aug. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
És mi történik, ha elfogadod a pénzt? Megvernek? Amúgy nem tudom mit siránkozol, simán elmehetnél orvoshoz látleletet csinálni, amit aztán beviszel a gyámhatóságra... Na meg korlátozottan cselekvőképes vagy, ezalatt azt értem, hogy pl. tudsz magadnak kérvényezni személyit.. :)
2015. aug. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és nem tudsz koleszba menni? :D
2015. aug. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%

[link]


Kicsim, nyugodj meg, most mindent rossznak látsz, mert mérgében ilyet mondott édesanyád. Be kell jelenteni az okmányirodában, ha elvesztek az irataid, és te még kiskorú vagy, úgyhogy ez a szüleid felelőssége. Hagyd, hogy lehiggadjon, majd holnap visszatértek rá és megoldjátok, nem lesz semmi baj! Ilyesmi bárkivel előfordulhat, nem történt akkora tragédia.:-)

2015. aug. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ok nem olyanok amit mondanak azt ugy is gondoljak ok nem segitenek es ma mar beszeltem veluk nem egyszer de anya azt mondta h ha megbuntetnek majd ledolgozom :(
2015. aug. 24. 21:44
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

OFF:

Itt rendszeresen felteszik a kérdést, miért vállal gyereket az, aki nem tud nekik MINDENT megadni anyagilag (sok zsebpénz, egyebek, tökéletes kaja).

Ezzel nem értek egyet, de MIÉRT vállal gyereket az, aki üti, veri, nem törődik vele????


ON:

Nagyon kicsi lány vagy még, de megértelek ebben, igen, fogadd el a pénzt ebben az esetben, és nagyon sok erőt kívánok, hogy a 4 évet valahogy elviseld otthon.

Hogy mi lesz 4-5-10 év múlva, nem tudni, de biztos jobb életed lesz.


Miből gondolom?

Abból, hogy 14 évesen meglehetősen objektíven írtad le a helyzeted, nem szidtál, átkoztál senkit, és meglepően kerek, szerkesztett, nem (sok, nagy) hibákkal tarkított helyesírással tetted ezt, nem "tinis" szlengben. (A vesszők nem a barátaid, de ennyi belefér, nyilván fel vagy spanolva.)


Én drukkolok neked!


41/N

2015. aug. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem 14 évesen nem tragédia, ha egy darabig nincs személyid. Két dolog. Egyrészt, ha hajlandó vagy nevelőotthonban élni, akkor próbáld meg ezt elérni. Az is rossz lesz, de talán jobb, mint most otthon. Beszélj az osztályfőnököddel, iskolapszichológussal, ha van, ők talán tudnak segíteni. Gyorsan kéne intézni, mert ha egy darabig állami gondozott vagy, akkor kapsz a végén egy kis életkezdési támogatást, ami átsegíthet nehéz helyzetben. Másrészt én megértem, hogy most lángol a szerelem, de a lángoló szerelem sosem tart egy-két évnél tovább, utána egy válság jön és ezután alakul ki a tartós, mély kapcsolat. Ezt most a szívednek nem fogod tudni elmagyarázni, de muszáj lenne, hogy az eszeddel tudd. Ne kötelezd le magad egyelőre azzal a fiúval, akibe most szerelmes vagy! Ne legyenek őfelé kiegyenlítendő tartozásaid. Az oké, ha sokat vagytok együtt, sokat beszélgettek, megismeritek egymást és a közös élmények összekötnek. De lehetőleg nagy összeggel ne segítsen.


A személyiddel kapcsolatban én bemennék a helyedben az okmányirodába, és megkérdezném, hogy mi a teendő a te esetedben (elvesztetted a személyit és a szüleid nem hajlandók az újat kifizetni). Szerintem a szüleidet fogják megbüntetni és ha nem hajlandók ezután se kifizetni, akkor nekik kell ledolgozni vagy leülni a büntetést. Azt nem lehet csak úgy a gyerekre hárítani, anyukád csak képzeleg.

2015. aug. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Hatos válaszoló neked van gyereked?
2015. aug. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat! De en inkabb hamarabb mennnek ki az utcara lakni mint hogy nevelo otthonban :)
2015. aug. 24. 22:48
 10/16 anonim ***** válasza:

#8:


A #6 vagyok, nincs gyerekem, de miért fontos ez? Ha lenne, tuti nem verném és nem terrorizálnám, és nem kényszeríteném 14 évesen pasik karjaiba.

Ha egy gyerek idáig eljut, sokat hibáztak a szülők. És anya nem vagyok, de gyerek voltam voltam. Én is balhéztam, de SOHA nem bántottak, és egy olyan kislány, akit verbálisan és fizikálisan is bántanak, azt NEM érdemlik meg a szüleik. Nekem ENNYI. Lehet lehet leponzotzni, nem vágyom semmilyen népszerűségre, de a amit a kislány leírt, az egy tragédia. És nem a személyi miatt, hanem a körülményei miatt.

2015. aug. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!