Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan szerezzem meg a vér...

Hogyan szerezzem meg a vér szerinti szüleim nevét?

Figyelt kérdés

Csecsemő koromban örökbe fogadtak. Az anyakönyvi kivonatomban nem szerepel a biológiai anyám.


Édesanyám se tudja, hogy ki szült, mert őt is csak felhívták a kórházból, hogy lenne egy kisbaba, akit be lehet fogadni, kb. 5 napos lehettem mikor elhoztak a kórházból.


Valahogy megtudhatom a biológiai anyámnak, apámnak a nevét? Hol kell ennek utánajárni? Lehet, hogy ő nem járult hozzá ahhoz, hogy a neve visszakereshető legyen? Ebben az esetben kihez kell fordulni?


Igazából nem szeretném őket felkeresni, csak név szinten vagyok rájuk kíváncsiak, hogy facebookon képek alapján megnézzem, mennyire hasonlítunk, esetleg mivel foglalkoznak, személyesen nem vagyok rájuk kíváncsi, és az egészet csendben szeretném intézni bármelyik családtagom tudta nélkül.



2015. aug. 28. 12:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%

én a kórházzal kezdeném, remélhetőleg a nevedet nem változtatták a szüleid.

a facebookon lehet fent sincsenek a szüleid amúgy!

2015. aug. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
54%
A kórházat felesleges felkesresni, semmi információt nem tudnak adni és nem is adhatnanak. A területi gyamhivatalba kell bemenned és ott érdeklődni. Ha ismert volt a szuloanyad, tehát nem csak betét egy inkubatorba, akkor kell hogy legyen egy születési anyakönyvi kivonat, amin az ő adatai szerepelnek. Orokbefogadaskor ehelyett kap az örökbefogadó szülő egy újat a saját adataival és az általuk adott névvel. A gyamhivatal értesíti a szülő anyát, hogy fel kívánod vele venni a kapcsolatot. Amennyiben bele egyezik, megkapod az adatait és az elerhetoseget
2015. aug. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
60%

Lehetségesnek tartom, hogy az általam ismert szabály már nem érvényes napjainkban, de jogszerűen nem volt megismerhető az ilyen adat oda-vissza. Tehát sem az örökbe fogadó nem tudhatta meg a vér szerinti szülők adatait, sem a gyermekéről lemondó. Mindkét fél, s a gyermek nyugalma szempontjából ez a legjobb általában.

Aztán volt olyan, hogy remek nevelőszüleinek hátat fordított a felnövekedett, felkereste eredeti szüleit, majd csalódott bennük. Két szék közül a pad alá.

Természetesen olyan örökbefogadás is volt, van, lesz, amelynél nincs semmi titkolózás. Ilyen pl. a baleseti halál miatti, vagy amikor a szülő bármely okból nem tud gondoskodni a gyermekéről, s rokonhoz, kijelölt gyámhoz vagy nevelőotthonba kerül.

2015. aug. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
64%
Oh, és 16 év felett kell hogy legyél, ekkor szülői hozzájárulás kell, ha viszont 18 vagy, akkor nem kell
2015. aug. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
25 éves vagyok
2015. aug. 28. 12:30
 6/21 anonim ***** válasza:
69%
Akkor intézheted egyedül.
2015. aug. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Ez a jogszerűen nem megismerhetőség csak azért furcsa nekem, mert mikor kisebb voltam, olyan 6-7 éves, és még nem készültem fel rá a szüleim, hogy elmondják az igazságot, folyton azzal huzakodtak elő, ha belépne egy másik nő az ajtón, és azt mondaná, hogy ő az anyám, akkor vele mennék e vagy nem?


Egyszerűbb lenne ha ezt megbeszélném édesanyámmal, de ő nagyon érzékeny és nem akarom, hogy kellemetlenül érezze magát miatta, meg félek, hogy kialakul egy kapcsolati bizonytalanság a későbbiekben, úgyhogy ezt a könnyebbik utat szeretném elkerülni.

2015. aug. 28. 12:33
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
Ezt a kérdést feltetted már itt pár napja.
2015. aug. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Duenna ***** válasza:
65%
Lehet, hogy kíváncsi vagy, de annak, hogy kiderítsd, kik voltak a biológiai szüleid, nincs értelme. Csak felzaklatnád magadat. A mostani rokonaidat is, ha kiderülne, hogy kutakodsz. Ha a biológiai anyád úgy döntött, hogy nem kellesz neki valami okból kifolyólag, és nem is tartotta veled a kapcsolatot, akkor nem érdemes a dologgal foglalkozni. Az az ő sorsa, ez meg a te sorsod. A lényeg, hogy egy értelmes, okos gyermek lett belőled. Gondold át, hogy van egy nő és egy férfi, akik úgy neveltek föl téged, mintha a saját gyermekük lennél. Ők az igazi édesanyád, és az igazi édesapád, még akkor is, ha biológiailag nem ők. Ez a legfontosabb dolog, ami történt/történhetett az életedben.
2015. aug. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
43%

engem is érdekelne, hogy ki az, aki képes eldobni engem.

igazából lelkileg nem tudom hogy hatna, pláne ha meg azzal találkoznék, hogy a (fél)testvéremet meg szeretetben nevelik..

2015. aug. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!