Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám gyakran megver (értsd:...

Anyukám gyakran megver (értsd: nem megüt hanem megver gyakran hetekig foltos vagyok és többször vérzik a szám) Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem lehet vele megbeszélni semmit. Állandóan beleszól nem tudom végigmondani amit szeretnék. És nagyon félek tőle. Sokat iszik kb minden nap megiszik egy üveg bort. És nem tehet semmit. Senkinek nem szólhatok róla. Egyszer megtettem akkor kb egy hétig nem bírtam mozdulni. És ráadásul nem tilos hanem megvetendő, így mégugysem tehetek semmit. Utólsó elkeseredésemben írok ide. Remélem leírtam mindent ami fontos. Nyugodtan kérdezhettek. Nagyon köszönöm a válaszokat.
2015. aug. 28. 21:09
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
88%
Csináltass látleletet, és irány a gyámhatóság. Kérdés: ha anyád állandóan piál, akkor hogy fizetitek a számlákat, ki tart el? Apáddal mi van? :o
2015. aug. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy? Rokonok? Iskola?


Pedig beszélned kéne erről. Tudod, anyádat nem fogják már megnevelni, nevelőintézetbe kerülhetsz, ha ez neked elfogadhatóbb, mint az otthoni helyzeted, akkor beszélned kell róla iskolában az ofőnek.


Végtelenül sajnálom, de megoldás nincs. Vagy maradsz, vagy máshova kerülsz :(

2015. aug. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem teheti meg veled, ha 18 év alatt van, gyerekvédelmisekhez kellene fordulnod, ha felnőtt vagy, hááát... rokon, barát? Ez így nem normális, és nem kell eltűrnöd!
2015. aug. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
93%

Amit csinál, az bűncselekmény, látleletet kell vetetned, és feljelenteni. Mielőtt még túl késő lenne...


Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat (OKIT)

Telefon: 06/80-20-55-20 (éjjel-nappal)

www.bantalmazas.hu

e-mail: okit@ncsszi.hu


Az ország egész területéről ingyenesen hívható Telefonszolgálat a hozzátartozók közötti erőszak (párkapcsolati erőszak, a gyermekbántalmazás, illetve a háztartáson belül a rokonok, családtagok által elkövetett erőszak), prostitúció- és emberkereskedelem áldozatainak segítésével foglalkozik.

2015. aug. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Igazából félrerakott pénzből élünk. És nekem az az érzésem hogy az anyám tönkretette az életem. Állandóan megvert és 5 évesen már takarítanom kellett a fele házat. Apának sem merem elmondani mert nagyon Félek. Komolyan ha ez kiderül. Nagyon-nagyon Félek. Most volt pár napja a 13. Szülinapom és még meg sem köszöntött.
2015. aug. 28. 21:23
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Hűű, hát nagyon nem lennék a helyedbe. Sajnállak. Hány éves vagy? és milyen nemű? Sehova nem tudsz máshova elmenni? Az édesapáddal mi van?
2015. aug. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim válasza:
100%
Fuuu, nagyon sajnalom..Borzaszto még hallani is, hogy valakinek félelemben kell élnie otthon..Szerintem mindenképp szólj valakinek! Ezt nem lehet eltűrni a végletekig...Nagyszuleiddel jó a viszonyod? Nincs nagyobb testvéred? Nagybácsi esetleg?
2015. aug. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
13 lány sajnos nem az egész családom külföldön lakik apának nem merem elmondani
2015. aug. 28. 21:30
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Iskola, osztályfőnököd tud segíteni, elvisznek gyermekvédelmishez, gyámhatósághoz. 13 éves gyerek már nem ötéves, ha bemégy, hogy anyám ver, iszik, segítsenek, segíteni fognak!

Jó lesz? Nem lesz jó. Sz..r lesz, arra készülj fel, kezdetben nem fognak neked hinni, hülye kérdéseket tesznek fel, látszólag céltalanul, elvisznek gyerekpszichológushoz. Ha van rajtad verésnyom, hamarabb elhisznek mindent, akkor a látletetre már a gyermekvédelmis fog elvinni. Ha a hivatal érti a dolgát, rendőrrel mennek rá, és úgy besz..ratják anyádat, hogy egy ujjal se mer majd hozzád nyúlni többet. Intézetbe ne akarj kerülni, az semmivel se jobb, de ha ennyire bajban vagy, bizony, egy nevelőszülővel is jól járhatsz.

Az úgy büntető törvénykönyvben már önálló bűncselekményi alakzat a kapcsolati erőszak, azaz ha valaki 8 napon túl gyógyulólag megveri a gyerekét, az bűncselekmény, nem lehet "csak úgy" megúszni.

2015. aug. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Aha tehát ha 8 napon túlgyógyuló akkor már bűncselekmény nem csak megvetendő?
2015. aug. 28. 21:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!