Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Úgy nevelitek/nevelnétek a...

Úgy nevelitek/nevelnétek a gyerekeiteket, ahogyan titeket neveltek a szüleitek vagy van amit másképp akartok csinálni?

Figyelt kérdés

Ha van, amit biztosan másképp csinálnál a gyereknevelésben, amit úgy érzed, a szüleid elrontottak veled kapcsolatban, mi az?


Esetleg teljesen másképp nevelitek a gyerekeiteket? Azok pedig, akiknek még nincs: hogy tervezitek nevelni? Úgy, ahogyan titeket vagy teljesen másképp?



2015. aug. 30. 11:08
1 2
 1/19 Andizsuzsi ***** válasza:
91%
Alapvetően úgy. Talán kicsit szabadabbra eresztettem őket, de az alapvetések ugyamn azok.
2015. aug. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
64%

én tizen három vagyok de sokmindent másképp csinálnák....

1.nem élnék eggyütt alkoholista bunkó emberrel legfőkképpen nem csinálnék ugy gyereket.

2.nem üvöltenék vele ha 5ösnél rosszabb jegyet kap.

3.időben világosítanám fel a menstruációról. mem hagynám h tudatlan 13 éves legyen

4.lenne saját szobája és nem a z apja lenne egyedül a neagyobbb szobába.


naggyából ennyi

2015. aug. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%

Okosabban magyaráznék el neki dolgokat, és nem viccelődnék olyannal, amit a gyerek még nem ért, vagy félre ért és másnap azt meséli az iskolában, óvodában.

Nem dohányoznék szobában.

2015. aug. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%

Amit én máshogy tennék az a féltés/szigorítás enyhítése.

Nekem annak idején nagy cirkusz volt abból hogy motorozni fogok, húgomat a mai napig hívja anyám hogy merre jár, pedig 21 éves... Ilyeneket én nem csinálnék a sajátommal ha lesz egyszer

2015. aug. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%
A második válszoloval eggyet értek 6 év alatt egyszer kaptam 1 est az iskolában és rögtön az mondták hogy utcaseprő leszek pedik csak egyetlenegy 1 volt nem értem mit akarnak
2015. aug. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
90%
Nagyjából ugyanúgy, talán ösztönözném arra, hogy kibontakozzon és arra ösztönözném, hogy kövesse az álmait.
2015. aug. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%

máshogy

- én nem verem, nem tartom félelemben, fenyegetettségben

- hagynám, hogy közösség tagja legyen, mehessen a barátaihoz és ők is jöhessenek (szocializálódás)

- a cigi, drogok ellen még nem tudom hogy lehetne tenni, ha kipróbálni akarja, vagy rászokik

2015. aug. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 piriiiii ***** válasza:
68%

Másképp. A mi családunkban az érzelmek kinyilvánítása egy kerek 0 értékével bír.

Ezt változtatnám meg. Én sose kaptam ölelést, puszit, sose mondták, hogy szeretnek. Persze, tudom, hogy szeretnek, de akkor is. Emiatt most zárkózott vagyok, és nehezen oldódom emberek közt. Klassz...

Anyámék most egyfolytában dolgoznak. Ezt is megértem, hiszen kell a pénz az élethez a társadalomban, és ezt főként miattam teszik. De én biztos megoldanám valahogy a közös programokat, vagy bármit, ami kikapcsol engem, nem lennék hárpia és főleg nem ivással szórakoztatnám magamat. Elmennénk túrázni, közösen sportolni, meg ilyenek.

Szeretnék sokkal inkább bizalmasa lenni a gyerekeimnek majd, mint nekem az anyám.

2015. aug. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
87%
Sokmindent másképp csinálok,máshogy nevelem a gyerekeimet. Ugyan jó gyerekkorunk volt, de egyetlen olyan alkalomra nem emlékszek,hogy játszottak velünk ,azt mondták volna hogy szeretlek. Mi sokat mondjuk a gyerekeknek, sokat ölelgetjük őket, rengeteget játszunk velük. Szeretetben neveljük őket.
2015. aug. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%
Igyekszem majd ugyanúgy, mert nagyon jól neveltek engem szerintem. Sajna már nem élnek, és még csak a pocakomban van a baba, tehát még csak elveim, elképzeléseim vannak. :) De azok ugyanazok, mint a szüleimé.
2015. aug. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!