Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen helyzetben mi a helyes...

Ilyen helyzetben mi a helyes reakció?

Figyelt kérdés
Dióhéjban: Most fogok visszamenni az egyetemre jövő héten és perpillanat itthon vagyok. Mióta itt vagyok sokat mászkáltunk ide-oda, voltam anya barátjánál is kétszer. Ma megkérdezte, hogy nem akarok-e átmenni hozzá, mert hogy náluk hűvösebb van stb. Amikor mondtam, hogy most örülök kicsit, hogy itthon vagyok, de attól ő még nyugodtan átmehet a barátjához, akkor azt mondta, hogy de most vagyok itthon és nem megy egyedül. Aztán mondtam, hogy nekem most nincs úgy kedvem, látva az arckifejezését hozzátettem, hogy de azért elmehetünk, ha gondolja, de a mondat felénél átment a másik szobába. Most meg haragszik rám és sír. Ez már nem az első ilyen eset, egyébként sem jó a kapcsolatunk, mert mindig mindent meg akar szabni, hogy mit tehetek, hogy kell kinéznem, kit hogyan kell kezelnem stb. Most mit kéne tennem? Nyeljek le mindent és hagyjam figyelmen kívül, hogy nem szeretnék ott lenni és próbáljam rávenni, hogy elmenjünk, vagy hagyjam ennyiben és hallgassam, hogy milyen sz*r ember vagyok meg mindent elrontok? Ti mit tennétek?
2015. aug. 30. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Én elküldeném pszichológushoz, mert az nem normális, ha azért elkezd sírni, mert nem mentetek át a hűvösebb lakásba.
2015. aug. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 FüligJimmy88 ***** válasza:
100%
Kezdi felfogni hogy felnőttél. Gondolom nincs testvéred, te vagy a mindene és fél hogy elveszít. Szerintem amúgy nagyon szeret téged. Csak hát ilyen hülyén fejezi ki, de amúgy sokan vannak így.
2015. aug. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hagyd ennyiben, ne kezdj el könyörögni. Azt elmondhatod, hogy most tényleg élvezed, hogy otthon lehetsz, ne haragudjon. Ha legközelebb hazamész, tervezz vele valami közös programot (színház, étterem stb), akár hármasban a barátjával.
2015. aug. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
11%
szegény, biztos az van, amit #2 írt :S
2015. aug. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Anyukadnak gondjai vannak
2015. aug. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jár egyébként pszichológushoz, de nem is ez a lényeg, csak ilyen helyzetben elbizonytalanodok. Amúgy eddig is sok közös programunk volt, kb minden nap.
2015. aug. 30. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!