Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi baja velem az anyámnak?...

Mi baja velem az anyámnak? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Amióta lassan a kamaszkorba leptem, anyukám folyton piszkalodik. Érthetőbben: Képtelen vagyok beszélgetni vele, mert mindig masra figyel. Mivel lovagolok, hazaeresem utan mindig eleg nagy sikerelmenyeket tudok mesélni, mert tenyleg jol megy. Ilyenkor húzza a száját, ironikusan "megdicsér", az iskolai eredmenyeimnel is valahogy igy van: Kitűnő tanuló vagyok, kompetencia mereseknel osztályelsőként végzek, az orszag legjobbjai között, de amikor ezt elmondom neki, akkor is lerendeti egy száraz: "Jajj, hagyjuk már!"-al, ami nekem nagyon rosszul esik. Amikor szerelmi bánatom van/volt, azt is egy "Csak ne figyelj rá." mondattal letudja. A lovaglashoz meg visszakanyarodnek egy mondat erejéig: A versenyeimre Sosem jon.

Mivel iskola utan mindig hamarabb erek haza nala, bármennyire bem szeretem a házimunkát, próbálok minnel tobbet megcsinálni, ezt követően annyit vag a fejemhez, hogy megint nem csinaltam semmit. Amikor a barataimrol beszelek neki, forgatja a szemét. Ha Elmegyek itthonról egy kicsit, mondjuk a közeli cukrászdába, játszótérre (nem nagy dolgok) a barátaimmal, hazaeresem utan azt kapom a fejemhez, hogy egesz nap csak szórakozok, semmit sem csinálok. (ritkan megyek el). Imadok táncolni, amikor koreografiakat probalgatok, azt mondja, ne bohockodjak, a legutóbbi neptancvemutaton megkérdezte, hogyan lettem szolotancos. Szoval erdekelne, mi a véleményetek erről, Szerintetek mit csinálok rosszul. (Ami meg lényeges: Van egy hugom, illetve apukám az én partomat fogja, de anyukám ellen esélytelen, én most vagyok 12, gimibe megyek)Ha valamit kihagytam es lényeges lenne, irhatok es barmivel szivesen kiegészítem, vagy ha érthetetlen a fogalmazasom. Koszi elore a válaszokat. ^^



2015. aug. 31. 12:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Nagy eséllyel nem elégedett az életével és irigyel téged.
2015. aug. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Még nem olvastam a végét, de az ugrott be, hogy van kistesód? De látom, hogy van. Mennyi a korkülönbség? Tesz kettőtök között különbséget? Én itt keresném az okokat.

Közhely, de le kéne ülnötök, és elmondanod, hogy mi bánt.

2015. aug. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Mumusan ***** válasza:
Valami nyomasztja. Ez tuti.
2015. aug. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
A húgom 8 éves, én pedig 12. Már próbáltam beszelni vele, de azt mondta, hagyjam a hülyeségeimmel. ☹
2015. aug. 31. 13:49
 5/22 A kérdező kommentje:
Bocsánat, az elobb elírtam: A húgom 9 éves ^^"
2015. aug. 31. 16:19
 6/22 anonim ***** válasza:
43%
Biztos gonosz vagyok de szerintem próbáld ki, hogy nem csinálod a házimunkát meg egy hétig, többet jársz el a barátaiddal stb. Kíváncsi lennék a helyedben, hogy mit szól erre és ami a legfontosabb... Állj ki magadért! Merj érvelni magad mellett (nem visszaszólni!). És az rossz indok felőle, hogy ő nevel... 15/F
2015. szept. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki, hogy nem mondasz neki semmit, csak apudnak. Ha esetleg kérdezi, mi bajod, elmondhatod, hogy úgy vetted észre, nem érdekli, amit mesélsz neki, és nem akarod zavarni.
2015. szept. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Figyu 12éves vagyok most kezdtem gimibe jarni. Lovagolok és néptáncolok... eléggé hasonlítunk :)
2015. szept. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Legutóbbi: *pacsi* ^^

Tobbiek: Koszonom a válaszokat. 😊 Sajnos igy sem nagyon beszelgetek vele, a házimunka meg olyan, amit ha megcsinalok, ha nem, o ugy latja, hogy semmit nem csinálok. 😞

2015. szept. 2. 21:13
 10/22 anonim ***** válasza:
Akkor még ennyit se beszélgess vele, és TÉNYLEG ne csináljál semmit, akkor majd meglátja, milyen az, ha nem csinálsz semmit. De még ha kérdez, akkor is csak a legminimálisabb szóban válaszolj neki, meg az alap udvariasság legyen meg, de annál többet ne.Hadd lássa, hogy ha Ő tapló mással, annak azért következménye van.
2015. szept. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!