Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen hálátlan az...

Miért ilyen hálátlan az anyukajaval szemben?

Figyelt kérdés

Ismerek egy 43 éves nőt, anyukája másik faluban él. 3 éve meghalt apuka, azóta a mama egyedül van. 2 gyereke van, egyik az ismerősöm, másik egy férfi, aki abban a faluban lakik, ahol a mama.

Mikor találkozok vele, mindig anyjara panaszkodik, hogy mindenért őt szalajtja, mindig károg, hogy milyen beteg, eze fáj aza fáj, vegyen már neki akciós nemtudom micsodat a városból.

Én mindig mondom neki, addig örülj, míg panaszkodik, mert utána már nem lesz. De vhogy ezt meg se hallja, csak hogy neki elege van.

Én 70 éves mamám is sokat panaszkodott, miután megozvegyult, de láttam anyamon, miután meghalt ő is, hogy hallgattná ő még 20 évig a sirankozast. Amikor élt, akkor is csak mosolygott már néha kinjaban ezen a sok panaszon, de nem akadt ki soha.

Miért nem értik meg egyesek, ha a szülő megoregedett, és kissé bogaras lett? Nem jut egyszer sem eszükbe, hogy amíg ő felnőtt, az anyukajuknak sosem lehetett "elege" ?


2015. szept. 12. 13:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
jó pár esetet ismerek, ahol a gyerek jogosan hagyta el a szüleit idős korukra, és olyat is, ahol vastagon kihasznált a jó szülőket és úgy dobbantott. nem láthatod az egészet, a múltat, mit miért mondhat... addig ne ítélkezz.
2015. szept. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem láthatsz bele az életükbe, a kapcsolatukba és nem is élted át még egyikük helyzetét sem. Ne ítélkezz, nagyon gonosz szokás!
2015. szept. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ismertem az apukáját is, meg anyját is. Teljesen normális család, tök átlagos. Különben a mama ugyanúgy ugraltatja a fiát és a menyét is, akikkel egy faluban él, szóval még az sincs hogy csak rá marad minden.

Nem tudom mit kéne ezen atlatnom, ha unokara kell vigyázni akkor jó a mama, de ha orvoshoz kell vele menni, akkor meg Jaaaj mennyi baja van anyamnak!

2015. szept. 12. 13:51
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Legalább hadd panaszkodjon, néha jól esik, ha kimerült lelkileg az ember... Van, hogy én is morgok anyura, közben mindent megtennék érte, és teszek is. Nem ezen múlik, ettől még nem hálátlan.
2015. szept. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én is mindig mondom neki Kati, kinek panaszkodjon, ha nem neked? Szegény apád már meghalt.

De ő mindig erre lyukad ki, hogy neki ezer a baja, anyja meg feltartja. És ami zavar, ezt kB heti szinten elmondja, mikor találkozunk.

2015. szept. 12. 13:57
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha téged zavar, hogy panaszkodik neked, akkor állítsd le.

Viszont akármennyire is panaszkodik, azért nyilván ellátja az anyját, ha elküldi valahova elmegy, ha orvoshoz kell vinni, viszi, ha hozni kell neki valamit, hoz. Legalábbis úgy vettem ki eddig.

Csak morog. Lehet, ő ilyen típusú ember, vagy már tényleg kivan idegileg.

Nem biztos, hogy hálátlan.


Ha istenítené, tutujgatná a nénit - kb. egy évben egyszer, amikor benézne hozzá - ugyanakkor az ellátását másra bízná, akkor inkább lehetne rá mondani, hogy hálátlan, akármilyen szépeket is mondana róla.

2015. szept. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy példa: a mamát a lánya gondozta élete végéig otthon. Akkor is, amikor már leesett lábról, nem úgy gondolkozott. A lánya sem volt már fiatal, ezeregy problémája volt neki is. Ő is sokszor kijött a béketűrésből, pedig amúgy jó természetű asszony. Ő is volt, hogy sírva panaszkodott a mamára. Nem azért, mert nem szerette, hanem mert egyre jobban megviselte a helyzet.

De ettől még gondozta, mindent megcsinált neki, mikor már arra került a sor ágytálazta, mosdatta.


Volt a mamának több családtagja, olyan 25-30 km-re laktak tőle. Ők soha nem jöttek ki a béketűrésből, mindig tüncibüncik, kedvesek, mosolygósak voltak a mamával, igaz egy évben kb. kétszer látogatták meg és ennyi volt vele a családi élet, pedig kocsi is volt, megtehették volna. De naaaaaaagyon szerették.


Nem tudhatod, ki min megy keresztül, úgyhogy szerintem ne szólj semmit.

2015. szept. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Halálom az olyan ostoba, értetlen emberek, mint a kérdezők. Ne ítélkezz olyan emberek felett, akiknek a hátterét nem ismerheted. Nem tudhatod, hogy mit miért tesznek. Van egy pár ember, aki okkal szidja a szüleit.

Bocsánat a kirohanásomért, de egy felnőtt nőről beszélsz, nem egy elkényeztetett kamaszlányról.

2018. nov. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!