Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan állítsam le a párom...

Hogyan állítsam le a párom gyermekeit? Állandóan követelőznek és az apjuk minden pénzét elköltenék, utána meg én vagyok a rossz, amiért nem engedem.

Figyelt kérdés

3 gyermeke van az előző házasságából, 14, 12 és 9 évesek. Egy agyvérzés miatt sajnos nagyon megromlott az egészsége, én lettem a gondnoka.

A gyermekei csaknem minden nap beugranak valamiért és mindig kérnek is valamit, amire az apjuk persze azonnal rávágja, hogy vegyétek csak meg...

Mindezek után nekem kell azt mondani, hogy nem, mert nem jut rá. Válaszként pedig rohannak az apjukhoz sírni, hogy én milyen kegyetlen vagyok.

Hogyan értethetném meg ekkora gyerekekkel, hogy ne csinálják ezt? Az anyjukkal hiába is próbálnék beszélni, mert még mindig dühös rám a kevesebb gyerektartás miatt.


2015. szept. 24. 11:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%
Akkor kicsit ki kéne oktatni oket a pénz, a fizetések és a megélhetés fogalmakrol. Mi van ha fogalmuk sincs arrol, apuka mennyit keres, mennyi pénzre is van szuksege, nekik milyen drága vágyaik vannak, stb. Meg kell nekik tanítani, hogy a szeretet nem azzal egyenlo, mennyi pénzt kolt rájuk.
2015. szept. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
14%
Sokan ilyen esetben kiállnak...
2015. szept. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
27%

Hát ezt a pároddal kéne megtárgyalnod, nem a gyerekekkel és nem az anyjukkal, meg nem is velünk.

És még akkor kellett volna, mikor összejöttél vele. Igazából számíthattál erre, gondolom tudtad, hogy van 3 gyereke.


Amúgy pedig téged mit zavar, hogy elköltik az apjuk pénzét, ha az apjukat nem zavarja?

A te pénzedet is elköltik?


Állj át a külön kasszára, és nem szóljatok bele, hogy ki mire költi a pénzét, a közös kiadásokon meg osztozzatok...

2015. szept. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%
Az 1. válaszoló jól írja, de én sajnos azt tapasztaltam (magamon), hogy az ember akkor becsüli meg igazán a pénz értékét,amikor ő maga dolgozik meg érte. Gyerek koromban hiába mondta anyám,hogy erre meg erre nincs pénz, mert ezt és ezt kell fizetni, csak követelőztem tovább. Most felnőtt fejjel, hogy a saját lábamon kell megélnem, és tudom, hogy mennyit kell szívni azért a kevés pénzért,amit kapok, bizony meggondolom, hogy mit és mikor veszek.
2015. szept. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
65%

Mindenképp az apjukkal kellene ezt megbeszélni, hogy így Te leszel hátrányos helyzetben emiatt.

Ő így csak azt éri el, hogy megutálod as kapcsolatotokat, és őt jobban fogják szeretni a gyerekei, és lesz 3 további erőszakos, követelőző ember a világban.

2015. szept. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
12%
Hát a párodnak értelemszerűen a gyerekei az elsők nem az aktuális bulája. Deal with it.
2015. szept. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

A párommal ezt már nem tudom megbeszélni, mert már ő is egy gyerek szintjén van agyilag. Amikor még egészséges volt, akkor természetesen ő kezelte a pénzügyeit és soha nem volt az a mindent összevásároló típus, de a mióta ez történt vele, teljesen megváltozott és a gyerekek is azóta szálltak így rá.

Azért zavar, hogy elköltik a pénzét, mert így sem valami sok a rokkantságija. Kap havi 86000Ft-ot, ebből 30000Ft a gyerektartás, 28000Ft a hitel, ami volt feleségével közös, a maradék pedig szinte semmire sem elég.

2015. szept. 24. 11:49
 8/23 anonim ***** válasza:
92%

ma 11:46-os: látom a szövegértelmezés nem müködik!


A kérdezö tartja el a férfit (mivel gondokság alatt van), jó eséllyel nem teljesen beszámítható , tehát nem igazán képes értelmesen dönteni. Emellett a kérdezö nem az "aktuális bula", hanem az élettársa, aki gondoskodik a férfiröl.

A gyerekek meg amit kikövetelnek, az nem az apa, hanem a nö pénzéböl lenne kifizetve.

2015. szept. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
26%

A pároddal kell beszélned, hogy egy háztartásban éltek, tehát nincs enyém-tied pénz. Meg kell értetni vele, mennyi az az összeg, amit még elvisel a költségvetésetek .

Bár, ha valakit gondnokság alá helyeznek, az már igen kétséges, hogy képes megfelelően átlátni a helyzetet.

A gyerekek csak kihasználják a lehetőséget. Ők még nem foglalkoznak kinek a pénze, van-e rávaló, csak a céljukat akarják elérni.

2015. szept. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
85%

MAgyarázd el a gyerekeknek meg a volt feleségnek, hogy téged, int gondnokot bármikor elszámoltathat a gyámhatóság arról, mire költöd a párod pénzét, és akár gond is lehet abból, hogy a gyerekeknek adott pénz nem a gondnokoltra lett fordítva, vagy nem tudsz vele elszámolni, mert zsebből zsebbe ment.

Márpedig ebben az esetben előfordulhat, hogy hivatalból rendelnek ki új gondnokot, aki csak annyi gyerektartást fog utalni, amire bíróság kötelezi, a maradékot pedig ő osztja be.

Jpbban járnak, ha megélegszenek ennyivel, mert van ennél rosszabb lehetőség is.

2015. szept. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!