Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ragaszkodnak anyumék...

Miért ragaszkodnak anyumék ennyire görcsösen ahhoz, hogy olyan pasim legyen, aki gazdag?

Figyelt kérdés
Anyum és apum több mint 20évvel ezelőtt ismerték meg egymást..anyumat sose támogatták a szülei, nem is nagyon volt semmilye mikor apummal megismerkedtek. Apum valamivel előrébb volt, pl volt már kocsija is,zsigulija azthiszem. Amilyük/amink jelenleg van, azt a 20év alatt közös erőfeszítéssel hozták össze, sok spórolással. Átlagos kockaházunk van, 2 autónk, termőföldjeink. 2 minimálbérből ez nem egyszerű, de szüleim jól bánnak a pénzzel, jól be tudják osztani,gyűjtögetni. Igyekeznek nekem mindent megadni. Nem rég óta lett egy barátom, nem gazdag, nem is nagyon foglalkozik azzal hogy beossza a pénzt amit havonta megkeres, dehát a legtöbb embernek a pénz jön meg megy. Amit eddig elért, azt mind saját erőből. Anyumék fel is lázongtak, hogy hát hogy lehet az hogy a szülei nem segítik...milyen kocsija van, van e nagy házuk? Tudod ide nem akárki jöhet, te egyes gyerek vagy, nem fogja senki elherdálni azt amit mi létrehoztunk! "... Nem válaszoltam...Baj hogy nem tudok olyan lenni mint a lányok legtöbbje, akinek az a cél hogy legyen a pasi gazdag, BMW-vel, nagy házzal, gazdag szülőkkel stb... Én se tudtam egyébként, hogy így meg fogok változni..ideálom a kigyúrt, kék szemű pasik voltak, aztán megismertem ezt a normális fiút, akinek nem is kék a szeme és ki sincs gyúrva, de megszerettem, mert nála éreztem először úgy, hogy jó vele lenni, repül vele az idő, mindig van közös téma, tisztel engem és érzem hogy szeret! Szépen lassan beleszerettem, legelőször a személyiségébe, mostmár kívül-belül tetszik. Igyekszik boldoggá tenni engem. A gazdag pasikkal sokra mennék..mind egy beképzelt bunkó, aki el van szállva magától, eszébe sincs egy nőt se megtartani, stb...nekem olyan valaki kell aki mellett boldog vagyok és sosem csapna be. De anyumék persze már előre gondolkoznak...hogy itt majd nem lesz olyan sem ám, hogy majd mi össze költözünk aztán meg majd otthagy... Nem értem miért kell ilyenekre gondolni még. Most elvagyunk, ez a lényeg. Semmi garancia hogy ő lesz a férjem,és hogy vele élem le az életem. Most vele vagyok ennyi. Nyilván ha olyat tenne,hogy megcsal, nem maradnék vele tovább. Remélem megkímélik majd a szüleim bemutatkozáskor majd az efféle kérdésektől hogy mid van mid nincs ilyenek.... Szóval ez van..szerintük nekem kényesnek kéne lennem meg minden, mert egyes gyerek vagyok,mindenem megvan,ilyenek...de én nem tudok ilyen lenni. Elvileg testvérem is azért nem született mert ők már előre arra gondoltak, hogy majd összeveszünk a vagyonon (milyen vagyonon?????) ..Most meg a mai napig bánják/bánom hogy nem lett testvérem.
2015. szept. 24. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Mert felszínesek és buták. Bocsi.

Remélem, te nem leszel az. Tudod: ez a te életed.

2015. szept. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát...egyébként főleg azért vélekednek így , mert azt szeretnék hogy a jövőbe se kelljen nélkülöznöm,akkor sem ha már ők nem lesznek-na de ha reálisan nézzük, ebben az országban senkinek se egyszerű a megélhetés.Nem tudom milyen gazdag szőkeherceget képzelnének nekem...
2015. szept. 24. 16:10
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy - nagyon-nagyon fontos - dolgot nem vesznek figyelembe. Azt, hogy a boldogság, és ez által a jó élet nem ezen fog múlni.

Tény, hogy a pénztelenség rossz dolog, de a vagyontól nem leszel boldog.

2015. szept. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Melyik szappanoperából léptek ki? :D Amúgy téged is lebecsülnek azzal, hogy nem néznek ki belőled önállóságot. Az viszont nem olyan jó jel, hogy a párod bánni sem tud a pénzzel.
2015. szept. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy a pasid gazdag te még nem leszel az.
2015. szept. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
életképtelenek látnak
2015. szept. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

Valószínűleg azért, mert látják, hogy az eszeddel nem fogsz sokra menni, aztán úgy vannak vele, hogy hátha jól mész férjhez.


(amilyük..... atttyaééég.)

2015. szept. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Már a leírt történetből is látszik, mivel ők 20 év alatt rakták össze amitek van, nyilván nem volt egy leányálom, biztos sok gürizés, kevés pihenés, sok aggódás, esetleg hitelek... manapság sem könnyebb de melyik szülő akar ilyen életet a gyerekének? Aggódnak érted, szeretnék ha neked nem ez jutna. Más dolog hogy ezt egy kicsit esetlenül kommunikálják feléd, és egy kicsit át is estek a ló másik oldalára, ha már nem is jöhet akárki hozzátok.

Az valóban nem a legjobb dolog ha nem osztja be a pénzt a barátod, később egy házasság, család esetén komoly baj lehet ebből, de jó hír hogy egy normális kapcsolatban ezt meg lehet beszélni. Férjemnek se tanították ezt meg, engem viszont tesókkal egyedül nevelt fel anyukám, élére állítva meg volt minden forintnak a helye, és mégis tanult, diplomás emberek lettünk, nem éheztünk. Én ezt hoztam magammal, és sokminden ragadt át páromra, pl elkezdett lakástakarékozni, hónap elején csinálunk várható kiadás, bevétel táblázatot stb.

Szóval itt az a fő kérdés, TE hogyan képzeled el az életed fél, 1-5-10 év múlva.

2015. szept. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet, sajat magukat (is) feltik. "...nem fogja senki elherdálni azt amit mi létrehoztunk!"

Ha ennyi idos gyerekem lenne, en is aggodnek, hogy kivel koti ossze az eletet. Mert Magyarorszagon tobbnyire 2 lehetoseg van: Vagy a gyerek segiti az idos szuleit, mert olyan helyzetben van es megteheti, vagy az idos szuloknek kell erejukon tul teljesiteni, hogy a par tudjon hol lakni, meg ne ehezzenek. Ertheto, ha az utobbit el akarjak kerulni, akkor is, ha nem lehet masokat csak ugy kisemmizni.


Ha most jol elvagytok, az nagyon jo, de hosszu tavon azert tenyleg erdemes megnezni, hogyan banik a baratod a penzzel. A mai vilagban aki nem tudja lejjebb vinni az eletszinvonalat a keresetenel, az nem nagyon jut elorebb. Ettol meg persze nem adok igazat a szuleidnek. Remelem, megismerik a baratodat es megszeretik annyira, amennyire erdemli. Mondjuk ha vannak ambicioi a jovovel kapcsolatban, az biztos rogton szimpatikusabba fogja tenni.

2015. szept. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!