Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan győzzem a lelkiismeret-...

Hogyan győzzem a lelkiismeret-furdalásomat, hogy nem számolok be a szüleimnek arról, hogy milyen az egészségügyi állapotom?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a viszonyom a szüleimmel, eddig szinte mindent megosztottam velük... most már más városban élek és tanulok, és mostanában elég sok orvoshoz elmentem vizsgálatokra, de ők ezekről nem tudnak. Elsősorban azért, hogy ne idegesítsem őket, de ők nem is értenek hozzá annyira, sőt félnek az orvosoktól...

Tudom, hogy elvileg 21 éves felnőtt nőként senkinek sem vagyok köteles beszámolni ezekről, de akkor is... Hogy győzzem ezt le? Maga a gondolat is idegesít, hogy ha el kellene nekik magyaráznom mindent és be kell nekik számolnom róla...



2015. szept. 24. 18:26
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Jó a viszonyom a szüleimmel, ez kimaradt :)
2015. szept. 24. 18:27
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Felnőtt nő vagy, nem kell ezekről a dolgokról beszámolnod a szüleidnek. Ez a felnőtté válás része. Az is, hogy elfogadod, hogy így van.
2015. szept. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%

MInek van egyáltalán lelkiismeret-furdalásod? Azt is el kellene szerinted mondani mindekinek a családban, ha WC-re mégy?


Az orvoshoz járás 100%-ig magánügy, nem tartozik senkire.

2015. szept. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Egy szülő azért szeretné tudni, ha valami baja van a lányának, és egy normális gyerek is, ha betegek a szülei.

Úgy bírom az ostoba válaszokat, amik csak arról szólnak, hogy felnőtt vagy, azt csinálsz, amit akarsz. Nem lakatlan szigeten élünk, hanem emberek között.


Kérdező, egy apró nátha, gyomorrontás miatt nem kell rögtön a szüleidhez futni, de ha netán valami komolyabb bajod van, akkor érthető módon fogják rossz néven venni, ha nem szólsz.

2015. szept. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne mondd el. Ha gyogyithato es nem kell korhazba fekudnod akkor talan jobb nekik ha nem tudnak rola. Majd esetleg kesobb megemlitheted es akkor mar nem lesz miert aggodalmaskodniuk.
2015. szept. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Attól függ, hogy milyen az egészségügyi állapotod. Azt nem kell elmesélni a szüleidnek, hogy tegnap voltál a fogásznál és tökéletesen egészségesek a fogaid, vagy betömtek egy lyukat. De ha valami komoly bajod van arról szólnod kell a szüleidnek, mert később valószínűleg szükséged lesz a segítségükre.
2015. szept. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
Én nem éreztem semmi ilyesmit, amikor hasonló szituban voltam. Mutét után szóltam, hogy jó lenne ha náluk lehetnék lábadozni és kész.
2015. szept. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
18%
#8: Elég önző vagy, ha nem beszélsz, és csak akkor várod a támogatást, ha szükséged van rá. No komment, alja viselkedés.
2015. szept. 25. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
14%
#8-nal véletlen nyomtam zöldet!
2015. szept. 25. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
De miért van lelkiismeret-furdalásod ? Annyira rossz az állapotod valamilyen téren ? Gyógyíthatatlan betegséget diagnosztizáltak, amit nem mersz elmondani nekik ?
2015. szept. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!