Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Költözzek el a...

Mit csináljak? Költözzek el a nevelőapám miatt? Miért nem áll mellém az anyám?

Figyelt kérdés

7 éve házasok, sosem volt éppen felhőtlen a kapcsolatom az anyám férjével. Nem azért, mert apát akarnám mellette látni, mert 3 éves koromban elváltak és nekem az a normális, hogy külön vannak, van pluszba még egy rakás nagyszülőm, nagynénim, nagybácsim, stb.

De anya férje egy bunkó. Folyamatosan piszkál, kiabál és káromkodik. Anyát kihasználja, bejárónőnek tekinti.

Úgy van vele, hogy anya tegyen meg neki bármit, de ő semmit nem csinál. Nem szeret engem, ez tény. Pl. mennek most is nyaralni hárman (féltesóm, anya és ő) és közölte, hogy én nem megyek, mert az én részemet nem fizeti ki. De közben én beszéltem apukámmal és mondta, hogy kifizeti nekem, menjek, ha szeretnék. Erre anya férje üvöltőrohamot kapott, csapkodott, hogy engem biztos nem visznek el, ez családi nyaralás, hármasban mennek.

Januárban is mennek, de oda sem "enged", mert "nincs kedve egy gyerekre figyelni". Megjegyezném, hogy 17 éves vagyok, nyaralásokon külön szobában vagyok, ha velük megyek és van, hogy egész nap nem is látom őket, elvagyok a hotelben, a parton, vagy a medencéknél, esetleg a belvárosban. Szóval ez nem olyan, hogy akkor én 24/7 ott ülök a nyakukon, hogy szórakoztassanak.


Tegnap összevesztünk, mert hazaértem este hulla fáradtan és még nekiállt velem veszekedni valami semmiség miatt, én pedig rácsuktam a szobaajtómat (jött utánam végig). Erre ott kezdett el üvöltözni, mire felébredt anya és a testvérem is, aki elkezdett sírni. Erre anya még engem szidott le... Ebből már elegem van, sosem áll ki mellettem.

Mielőtt kezdenétek, hogy én vagyok a hibás, nem így van. A nevelőapám a saját szüleivel nincs jóban, az anyukája pl. a névnapomon úgy köszöntött fel, hogy elvittek vacsorázni a férjével, mert nem hajlandó úgy bejönni hozzánk, hogy itt van a gyereke...

Egy igaz barátja nincsen, egyedül anya van neki.

Ezt már nem bírom és szeretnék elköltözni, de félek, hogy akkor anyával tönkremenne a kapcsolatom, mert úgy fogná fel, hogy elhagyom.


2015. szept. 28. 12:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg nem tudsz apukádhoz vagy más rokonodhoz költözni? Borzasztó ez a helyzet, és az is, hogy anyukádat egyáltalán nem zavarja, hogy a férje téged nem hajlandó a család részének tekinteni.
2015. szept. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
Nem te vagy a hibás, hanem anyád. Nem tudsz apukádhoz költözni?
2015. szept. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
98%

"Ezt már nem bírom és szeretnék elköltözni, de félek, hogy akkor anyával tönkremenne a kapcsolatom, mert úgy fogná fel, hogy elhagyom."


Nem gondolod, hogy anyukád előbb hagyott el téged? Most nem azért, de ez a nyaralásos sztori nagyon gáz, és hogy anyád ebben sem áll melléd...ilyenek után engem tudod mikor érdekelne, hogy megsértődik, ha az első adandó alkalommal lelépek.


Amúgy próbáltál vele (anyukáddal) kettesben leülni és nyugodtan beszélni?

2015. szept. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
98%

Sokszor azt mondom, hogy a kamaszok túl reagálják a dolgokat, nehéz a kedvükre tenni.

Ebben az esetben viszont teljesen neked adok igazat. Anyukád nem érdemli meg, hogy tekintettel legyél rá. Egy igazi anya nem tenne ekkora különbséget a két gyereke között. Nyilván nem kell a gyereknek és a mostoha szülőnek mindenben egyetérteni (ahogy egy kamasz gyerek a saját szüleit is sokszor "ellenségnek" látja), de ebben az esetben egyértelmű, hogy Te a nevelőapád szerint sose fogsz a családhoz tartozni. Anyukád meg ehhez aszisztál neki.

Nem tudom apukáddal beszéltél-e már az oda költözésről. ha neki nincs ellenvetése jó ötlet lehet a költözés. Viszont ha elszánod magad, ne engedj anyukád érzelmi zsarolásának.

2015. szept. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Anyad szulokent megbukott. Ennel finomabban nem tudom kifejezni magam...
2015. szept. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Tipli. Anyád meg örüljön, ha ezek után még szóba állsz vele.
2015. szept. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én elköltöznék, ha lenne rá lehetőségem. Ez nagyon durva, hogy nélküled mennek családi nyaralásra. És az is, hogy ezt anyukád hagyja.

Ha apukád szívesen venné, hogy hozzá költözz, akkor beszéljétek meg.

2015. szept. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt a kapcsolatodat félted anyáddal, amelyikben te vagy a hibás, amiért üvölt veled egy ászkalap? Na ne kábíts! Ha megoldható, költözz apádhoz, ha nem, akkor menj kollégiumba 18. születésnapodig, utána meg keress albérletet, de ezt a társaságot kerüld el, csak megeszik az idegeidet.
2015. szept. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nevelőapád azt szeretné, ha minél előbb elhúznál otthonról, ezért viselkedik így. Az hogy anyád nem áll ki melletted csúnya dolog, de meg tudom érteni akkor, ha nevelőapádnak nagyon kiszolgáltatott (pl. ha a nevelőapád lakásában/házában laktok, vagy ha anyádnak nincs jelentős önálló jövedelme).


Nemsokára 18 leszel, költözz el akkor otthonról, ha tovább tanulsz, akkor jár neked szüleidtől tartásdíj.


A továbbtanuló nagykorú gyermek tartása


4:219. § [A rokontartásra és a kiskorú gyermek tartására vonatkozó szabályok alkalmazása]

A nagykorú gyermek tartására a rokontartás közös szabályait és a kiskorú gyermek tartására vonatkozó rendelkezéseket az e fejezetben foglalt eltérésekkel kell alkalmazni.

4:220. § [A továbbtanuló nagykorú gyermek tartásra való jogosultsága]

(1) A továbbtanuló nagykorú, munkaképes gyermek a rászorultsági vélelem esetén kívül is jogosult a tartásra, ha szükséges tanulmányai indokolt időn belüli folytatása érdekében arra rászorul. A gyermeknek a szülőt a továbbtanulási szándékáról késedelem nélkül tájékoztatnia kell.

(2) Az (1) bekezdés szerinti tanulmánynak minősül az életpályára előkészítő szakképzettség megszerzéséhez szükséges képzés vagy tanfolyam, a felsőfokú végzettségi szintet biztosító alap- és mesterképzésben, valamint a felsőfokú szakképzésben folytatott tanulmányok folyamatos végzése. Nem érinti a tanulmányok folyamatosságát az a megszakítás, amely a jogosultnak nem róható fel.

(3) A szülő nem köteles nagykorú, továbbtanuló gyermekét eltartani, ha

a) a gyermek a tartásra érdemtelen;

b) a gyermek tanulmányi és vizsgakötelezettségének rendszeresen, önhibájából nem tesz eleget; vagy

c) ezáltal a szülő saját szükséges tartását vagy kiskorú gyermekének tartását veszélyeztetné.

(4) A nagykorú gyermek érdemtelen a tartásra akkor is, ha a tartásra kötelezettel kellő indok nélkül nem tart kapcsolatot.

(5) A szülő a huszonötödik életévét betöltött, továbbtanuló gyermekének tartására rendkívül indokolt esetben kötelezhető.

4:221. § [A tartásdíj mértéke]

A tartásdíj mértékének meghatározásánál a továbbtanuló gyermek indokolt szükségleteit, saját jövedelmét, vagyoni helyzetét, a tanulmányai folytatásához jogszabály által biztosított kedvezményeket, támogatásokat és a szülők teherbíró képességét kell figyelembe venni.

4:222. § [Tájékoztatási kötelezettség a tanulmányok folytatásáról]

A továbbtanuló gyermek képzését, tanulmányait biztosító intézmény a tartásdíj fizetésére kötelezett szülőt - kérelmére - köteles tájékoztatni a tanulmányok végzésének fennállásáról vagy megszűnéséről.

2015. szept. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

"Mit csináljak? Költözzek el a nevelőapám miatt?"

Igen, az lesz a legjobb neked.


"Miért nem áll mellém az anyám?"

Mert gyenge, mert rossz anya, mert a fickó fontosabb neki, mint a te lelki egészséged. Menekülj onnan.

2015. szept. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!