Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elképzelhető az apánál olyan,...

Elképzelhető az apánál olyan, hogy féltékeny a gyerekére, és emiatt romlik a kapcsolatuk?

Figyelt kérdés
Főleg, ha fiúgyerekről van szó, az anya nagyon túlkényezteti a gyereket, és az apának ez nem szimpatikus? Ráadásul már nem is kis gyerekről van szó, hanem 17 éves.

2015. okt. 3. 06:41
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Mindenféle dolog elképzelhető; biztos ez is.
2015. okt. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De ilyenkor az anyukák nem veszik észre, hogy evvel rivalizálást szítanak közöttük?

Én úgy gondolom, nem csak gyereknevelésnél kéne fontosnak lenni, hogy egyformán szeressünk mindenkit.

2015. okt. 3. 07:40
 3/10 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem nem.

Az persze nem jó, ha túl kényezteti, és ha a pár egymással nem foglalkozik.

De ennek nem sok köze van a féltékenységhez.

Az apa is nevelhetné a gyereket és az anyát is :)

Meg kéne beszélni.

De ez nem féltékenység, inkább elhidegülés.

Az egymás hanyagolása meg túlkényeztetés nélkül is rengetegszer előfordul, ha gyerek lesz.

Szóval itt nagyon sok mindent mostál össze.

2015. okt. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Szóval itt nagyon sok mindent mostál össze"

Elképzelhető az apánál olyan, hogy féltékeny a gyerekére, és emiatt romlik a kapcsolatuk?

Csak ennyit kérdeztem, és leírtam a körülményeket.

2015. okt. 3. 09:36
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább az anyával nem jó a kapcsolata, nem a gyerekkel.

De ha te is család tagja vagy, akkor miért nem beszélitek meg?

2015. okt. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem féltékenység ez szerintem, inkább attól fél, hogy egyéletképtelen emberré neveli az anya a gyermeket így. Amire jó esély van. Ismertem olyan srácot, aki az anyjával ment beiratkozni egyetemre. Érted, egy felnőtt ember ennyit nem tudott elintézni. A pofámról égett volna le a bőr, ha anyám nélkül nem tudok hivatalos ügyet elintézni 18 évesen :)

Ami pedig vicces, hogy nálunk is ez volt, amit írsz. Apu direkt küldött minket mindenfelé intézkedni (posta, okmányiroda, bevásárlás, stb), hogy megtanuljuk, hogyan megy ez, míg anyu folyton azt mondogatta, hogy "minek küldöd, azt sem tudja, hogy kell".

Most már látom, mennyire apunak volt igaza.

Ismertem olyan embert, akit amikor 19 évesen elküldtek egy kiló túróért a boltba, akkor megkérdezte, hogy azt merre kell keresni. Ennyit ér el a kényeztetéssel anyuka.

2015. okt. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Idézem egy hasonló anyuka dilemmáját:

Elengedhetem e a 300 méterre!!!!! levő iskolába 12 éves fiamat egyedül?

Ezektől még a gyereket is el kellene venni. Ez nem féltékenység. A köznyelv egész más megnevezést használ a jelenségre.

2015. okt. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csak anyuka rájött, hogy végre van egy "pasi" a családban, akit bábúként irányíthat. Mint amikor a kislány megkapja a Ken babáját, úgy alakítja, öltözteti ahogy ő akarja, a "babának" meg kuss van. Apuka meg gondolom nem műanyagbábú, hanem kinyitja a száját, ha valami nem tetszik neki.
2015. okt. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ez nem féltékenység

valami nem stimel a gyereknél azért kompenzál túl az anya

az apa meg tudja hogy a gyerek selejtes

2015. okt. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az anyák a fiúkra "féltékenyek", féltik az új nőtől, illetve vetélytársat látnak egy leendő feleségben, az apáknál ugyanez a helyzet, de a lányukkal kapcsolatban. Kevés a jó anyós, após.
2015. okt. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!