Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Amerikába költözöm és ezt...

Amerikába költözöm és ezt anya képtelen elfogadni. Mit tehetnék, hogy könnyebb legyen?

Figyelt kérdés
Azt hiszi, hogy soha többet nem fog látni és hogy ezzel teljesen elveszít majd. Hibáztatja a nagyit, mert általa ismertem meg a páromat, apát is okolja, mert hogy szerinte ő túl engedékeny volt velem és ezért volt képtelenség 14 éves korom óta féken tartani és most ott vagyunk, hogy a világ végére akarok költözni.

2015. okt. 9. 10:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmúltál 18, akkor bele nem szólhat, elmondod neki kedvesen de határozottan, hogyan döntöttél és majd belenyugszik (remélhetően). Te nem tudsz ennél többet tenni, neki kell lerendeznie magában.
2015. okt. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz sokat tenni, max annyit, hogy többször elmondod neki, hogy a mai világban interneten, skype-on tudjátok tartani a kapcsolatot, és, hogy amint teheted hazalátogatsz majd hozzájuk, és ők is mehetnek Hozzátok. Hidd el, előbb-utóbb el fogja fogadni a költözésed, csak ezek szerint idő kell neki. Gondolj bele, vannak olyan szülők akik már akkor cirkuszolnak ha a gyerek 2 utcával arrébb költözik, és nem bírják elfogadni a tényt, hogy felnőttek.

Valahol megértem anyukád, és próbáld te is megérteni és jelezni felé, hogy megérted az aggodalmait, és hogy ha kint fogsz élni nem mindig lesz megoldható, hogy csak úgy felhív este, hogy mizu? (már csak az időeltolódás miatt is) De minden rendben lesz, és ne haragudj rá amiért jelenleg nem örül úgy a költözésednek ahogyan esetleg te.

2015. okt. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
62%

Ez egy érzékeny téma. Én is elköltözöm hamarosan az országból, igaz, nekem már saját életem van, de az én anyukám is ugyanúgy aggódik.


Nem írtad, de más kérdés,ha megélhetés, kalandvágy, stb. miatt költözik az ember és pontos tervei vannak, és megint más, ha szerelem miatt, meggondolatlanul. Nem tudom, te melyik táborba tartozol és hány éves vagy, mert ha szerelem miatt költözöl 16 évesen, akkor természetes,hogy nem fogadja el anyukád, ha viszont 25 éves vagy és dolgozni mész ki, akkor megint más tészta...


Összességében annyit tehetsz, hogy higgadtan elmagyarázod neki,hogy attól nem fog elveszíteni,hogy jobb életre vágysz és teszel a saját jövődért. Ebben az országban nem lehet sokra jutni..., és ha szeret, akkor ő is a javadat akarja. Nyugtasd meg,hogy időnként hazalátogatsz és telefonon/ interneten tartjátok majd a kapcsolatot.

2015. okt. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%
Semmit nem tehetsz. Majd beletörődik.
2015. okt. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
11%
Csak úgy nem lehet Amerikába költözni . . .
2015. okt. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem ismered a részleteket. :)

Szerelem miatt költözöm, de nem 16 éves vagyok, hanem 23.

Eddig is külföldön éltem (Svájcban), de megoldottuk, hogy legalább havonta egyszer találkozzunk. Augusztus végén visszaköltöztem Pestre és akkor tényleg jobb lett a kapcsolatunk anyával, de mondtam neki, hogy nem akarok tartósan Magyarországra költözni.

2015. okt. 9. 11:11
 7/17 anonim ***** válasza:
39%
ha beengednek...
2015. okt. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Ne gondoljátok már, hogy azt hiszem, annyi lesz az egész, hogy összepakolok és megyek, hogy "Na, itt vagyok.".

Nem az érdekel, hogy ez mások szerint milyen nehézségekkel jár.

2015. okt. 9. 11:17
 9/17 anonim ***** válasza:
igazából sosem lesz könnyebb. persze idővel meg fogja szokni, de mindig aggódni fog, hiszen az édesanyád. ráadásul amerika jóval messzebb van, mint svájc, szerintem tudja jól, hogy onnan nem fogsz tudni havonta egyszer hazalátogatni. anyu munkatársának a lánya is kint él már 6 éve, és azóta sem tudnak hazajönni a letelepedési engedély miatt. ígérd meg neki, hogy sűrűn felhívod, és beszéltek skype-on is.
2015. okt. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én pont Svájcba költözöm, tudnál írni privátban egy-két részletet az ottani életről? :)
2015. okt. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!