Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bántalmazott gyerekek esetében...

Bántalmazott gyerekek esetében ez normális?

Figyelt kérdés

Durva körülmények közt nöttem fel. Apám kb nem ismert el a lányának, és úgy kezelt, hogy csak azért élhetek, mert ö megkegyelmez nekem. Nincs sem testi, sem szellemi fogyatékossàgom, jó képességü és szép kislány voltam. (Érettségin kitünö, kiskorom óta versenyekre jártam, tinikènt szépségversenyt nyertem)

Apukám már akkor bàntott testileg ès lelkileg, amikor csak beszélni tanultam. Korcsnak tartott, a gonosz megtestesülésének. (Késöbb kiderült, mentàlisan nem passzol nála minden)

A lényeg viszont, hogy hiába költöztem el, kezdtem dolgozni, és normális èletet èlni, néha gondjaim vannak.

Munkában nagyon rendesek velem, imádok dolgozni. Viszont örök lelkifurdalásom van, ha nem 110%-ot nyújtok, hanem csak 100at.

Ma egy vendéggel beszèĺgettem 20 percet munkaügyben, és olyan lelkifurdalásom volt, hogy teszem a semmit. De mindennel így vagyok.

Van egy klassz pàrom, jól élünk, mégis úgy érzem, nem érdemlem meg ezt mind.


21N


2015. okt. 18. 19:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Keress fel egy pszichológust, szívből ajánlom. Jobb a lelki sérüléseken túl lépni, mint cipelni.
2015. okt. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Nem lehetsz túl érzékeny, ha ilyen jól viselted azt a sok sérelmet. Szóval igen, normális a maximalizmus, hiszen apádnak sosem feleltél meg, de persze nem egészséges. Mindenesetre ez nem hiszem, hogy sokat ront az életminőségeden, nincsenek magánéleti problémáid, aminek nagyon örülnöd kellene. Keress olyan szabadidős elfoglaltságot, aminek a segítségével ki tudsz kapcsolni, és ami lehetőleg nem a teljesítményeden alapul.
2015. okt. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Tulajdonképpen az lett volna a normális, ha összezuhansz, és pocsékul teljesítesz mindenben. Ha kitűnő iskolai eredményeid voltak, és még szépségversenyre is elengedtek, annyira borzalmas nem lehetett.
2015. okt. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én is azt gondolom, hogy érdemes lenne pszichológushoz menned. Egész gyerekkorodban azt éreztették veled, hogy nem érsz semmit, innen vannak az önértékelési problémáid. Fontos lenne kidolgozni magadból ezt, hogy képes légy a felhőtlen boldogságra és a lelki önvédelemre is, ezzel a habitussal nagyon nagy az esély belecsúszni egy bántalmazó kapcsolatba.
2015. okt. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%

Gondolom ne adjak hangot annak, hogy szerintem ez ebben a formában így nem létezik. :)

Vagy a gyerekkor nem stimmel, vagy a mostani dolgok (egy szarráalázott nőnek NEM lesz tökéletes kapcsolata).

2015. okt. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mi bajod van már, utolsó?
2015. okt. 18. 21:38
 7/12 anonim ***** válasza:
49%
Semmi. Valahol sántít a sztori, de ez csak az én véleményem. Mi baja volt apukádnak?
2015. okt. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Miért sántítana?

Nem tudom pontosan, pszichiáter mondta egyszer anyunak.

2015. okt. 18. 21:55
 9/12 anonim ***** válasza:
55%

"Vagy a gyerekkor nem stimmel, vagy a mostani dolgok (egy szarráalázott nőnek NEM lesz tökéletes kapcsolata)."


Lehet, hogy bizonyos elméletek azt mondják. De a valóságban az emberek nem sablonok szerint működnek!

2015. okt. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem szentírás, de #5-ös mond valamit...


Kérdező!

Amíg nem dolgozod fel a múltad,addig nem leszel kiegyensúlyozott, nem lesz kiegyensúlyozott életed.

Gondolj vissza a gyerekkori bántalnazásokra,ha könnyedén vissza tudsz emlékezni, leírni, beszélni róla, nincs gond.

Ha elöntenek az érzelmek, nehéz beszélned róluk,még nem dolgoztad fel.

A traumás emlékek máshogy vésődnek be a tudatba.

Az állandó teljesítménykényszer,az állandó megfelelési kényszer mondhatni "normális",vagy legalábbis nem kirívó, az biztos.

2015. okt. 19. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!