Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya nem jön el a szalagavatóm...

Anya nem jön el a szalagavatómra ha nem a nagynénémé lesz a negyedik meghívó. Mit kellene csinálnom?

Figyelt kérdés

Decemberben lesz a szalagavatóm és négy meghívót kapott minden diák. Nálunk így alakul: egy Apukámnak, egy anyukámnak, egy az öcsémnek, ez eddig egyrtelmű de a negyediken megy a veszekedés.

Én a legjobb barátnőmnek szeretném adni. Másfél éve ismerem, az interneten ismertem meg, de mivel 20 km-re lakik ezéért alig van hétvége, hogy ne találkoznánk. Idén együtt dolgoztunk diákmunkát és az abból összejött pénzből elutaztunk ketten Olaszországba, tehát ez egy elég erős barátság, és én neki szeretném adni a negyedik meghívómat. Eddig anyukám is kedvelte őt a maga távolságtartó módján, de mivel múlt hét óta tart ez a veszekedés, ezen a hétvégén már nem is engedett át hozzá.

Anya viszont a nővérének akarja adni. Kicsi koromban valóban pótanyám volt, rengeteget voltam ott, de mostanában már kimerül a kapcsolatunk évi 4-5 találkozásban meg facebookos beszélgetésben. Sokszor hoz kínos helyzetbe (mármint a nagynéném) a harsány viselkedésével. Az anyukám viszont hajthatatlan, azt mondta, hogy ha nem nagynénémé a negyedik akkor ne számítsak se rá, se a tesómra. (mind együtt élünk, csak Apa azt mondta, nem érdekli kié a negyedik, akkor is szeretné látni a szalagavatóm). Tesóm viszont még kisebb, 7 éves és ha anya azt mondja, hogy nem jhöet akkor nem jöhet.

Szerintetek mit csináljak? Engedjek anyának, vagy tartsak ki amellett, hogy én azt szeretném, ha a legjobb barátnőmé lenne?


A válaszokat előre is köszönöm!

17 éves lány


2015. okt. 19. 15:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Anyád úgy hisztizik, mint egy óvodás. Vedd el az ő meghívóját, és kész.
2015. okt. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
39%
Kérdezd meg anyukád, hogy neki miért fontos annyira, hogy a nagynénéd ott legyen. Ha nagyon hajthatatlan, nyeld be a békát, és vidd Őt, a barátnődnek meg mond el a szitut. Bár nem értem, hogy mit kötekedik anyukád ennyit a témán. Az a Te napod, miért kell, hogy róla, meg a nénikédről szóljon? Esetleg nincs olyan aki nem visz 4 főt, és átadná a jegyét? Igazából apukád teljesen korrektül áll a dologhoz. :)
2015. okt. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%
Én ebben az esetben a barátnőt választanám, és azt mondanám anyámnak, hogy "Figyelj, elegem van abból, hogy úgy hisztizel, mint egy dedós, és zsarolsz, ha neked a hiszti fontosabb, mint hogy én jól érezzem magam, akkor ne is gyere el"... közben még lennék olyan paraszt sztem, hogy elhíresztelném a rokonságban, főleg apai oldalon, de anyai nagyi is jöhet, ha normális a hozzáállása, hogy "anyukám olyan szemét, hogy..." dumát... aztán kíváncsi lennék, ha 20-an támadnak rá, hogy hogy képzeli, nem egy db 17 éves kislány, akkor is ekkora-e a szája.
2015. okt. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
28%

Én már azt nem is értem, hogy miért nem egyet kapnak közösen (anyud, apud és tesód), egyet a barátnőd meg egyet akkor nagynénéd, ha annyira fontos, hogy ott legyen.

Bár nyilván ezen késő már gondolkodni, de igenis tarts ki a saját álláspontod mellett, hiszen a te napod, te rólad szól.

2015. okt. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Azért szeretné annyira a nővérét, mert a nővérének nincsen gyereke, ezért mikor kicsik voltunk, mind a tesómat, mind engem folyamatosan pátyolgatott és mindig vitt mindenhova, volt, hogy nála aludtam egy hétig. Az anyukám szerinte a részemről hálátlanság lenne, ha nem őt hívnám meg, mivel "pótanyám" volt és mégis csak családtag.


Az a legszebb, hogy tavaly én ott voltam a barátnőm szalagavatóján, pedig neki csak három meghívója volt. Igaz, a tesója mivel abba az iskolába jár, meghívó nélkül bejöhetett. De akkor is, hívhatott volna ő is nagymamát, nagynénit, meg bárkit. Én pedig nagyon szeretném, ha ő is látna engem az én szalagavatómon.

2015. okt. 19. 15:38
 6/21 anonim ***** válasza:
90%

Te napod, te dontesed. Ezt tiszteletben kellene tartania anyukadnak. Nem tartom amúgy valószínűnek, hogy nem megy, ha nagynened sem, inkább zsarolni akar, amitől nekem - mar bocs - felfordul a gyomrom. Es persze, nagy dolog egy szalaavato, de mégsem egy esküvő.

Ha bírod a nyomást, tarts ki. Különben is, a négyből három meghivorol gyakorlatilag nem is donthettel.

40/n

2015. okt. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudsz meg egy meghívót szerezni?
2015. okt. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
17%

"17 éves vagy,és ha kicsi korodtól kezdve pót anyád volt a nagynénéd, akkor gyökérség lenne az aktuális öribaridnak adni a meghívót."


Teljes mertekben egyetertek, ez csaladi esemeny.

2015. okt. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Zöldet nyomtam mindenkinek 7 és 9 kivételével, nekik nem adtam semmilyen értékelést, tehát én senkit nem pontoztam le.


Majd meglátjuk mi lesz, az aktuális öribari kifejezést viszont kikérem magamnak. A válaszoló engem nem ismer, mégis úgy írja, mintha hetente váltogatnám a béefeffemet.


A meghívót pedig sajnos nem lehet átadni, pedig egy barátnőm, aki csak az anyukáját hívja meg ideadna egyet nekem, egyetpedig egy osztálytársunknak. Az iskola viszont úgy van vele, hogy ha valaki nem használja ki a négyet, az így járt, átadni nem lehet.

2015. okt. 19. 16:01
 10/21 anonim ***** válasza:
83%
Nekem a "pótanya" azt jelenti, hogy nem volt anyukád, és ő gondoskodott rólad. De mivel van anyukád, ez egy szimpla nagynénis viselkedés. Ami ezek szerint nem tartott ki, ha ilyen ritkán találkoztok. Arról meg nem tehetsz, hogy nincs gyereke.
2015. okt. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!