Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem élhetem az életemet 30...

Nem élhetem az életemet 30 évesen? SOS, megnyomorítanak lelkileg!

Figyelt kérdés

30 éves LÁNYNAK érzem magam, bár nő lennék.

Történetem röviden: anyu csupa jószándékból leszabályozta az életemet azért, hogy egyszer majd jó életem legyen. Elváltak apukámmal, és mivel anyunak -saját bevallása szerint- nem lett volna szíve egyedül hagyni a szüleit, velük élt halálukig, én is velük nőttem fel. Hely volt, családi ház. Azt tervezte, hogy a nagyszüleim lakrészébe alapítok majd én is családot. Mivel ebbe a szemléletbe nőttem bele, semmi kifogásom nem volt a dolog ellen. A nagyszüleim már nagyon régen meghaltak, 13 és 17 éve, azóta anyuval ketten éltünk. Igen ám, csak azt nem mondta, hogy csak azzal, akit ő megenged. Nem akarom részletezni, hogy milyen félelemmel vittem haza azt a két komoly kapcsolatomat, aki volt 17 éves koromtól 24 éves koromig, hogy milyen cirkuszok, üvöltözések, megalázások voltak, mert nem akarom anyut lejáratni, mert gyerekkoromban nem így éltünk! Mintaanya volt, senki nem kívánhatna jobb anyát! Akkor még egy ujjal sem nyúlt hozzám, 19 éves koromban kezdett el verni, pedig nemhogy eljárkálni nem mertem otthonról, hanem mindenben az ő kedvét kerestem, az ő hangulatától függött mindkét kapcsolatom, szerencsétleneket anyunak rendeltem alá, mert ha anyu nem volt ideges, akkor működött minden a családban. Különben káosz volt, és még anyunak a testvére is beleszólt, engem aláztak, stb. Írhatnám napestig, de nem lenne ember, aki elolvassa.

Lényeg: 24 évesen lett egy olyan kapcsolatom, akit anyu pálfordulásszerűen elfogadott. Sajnos távkapcsolat volt, és nemhogy elfogadta, még pénzelte is, hogy eljöjjön hozzám, kifizette az útiköltségét, drága ajándékokat vette neki, a legfinomabb ételeket főzte neki, miközben amikor kettesben éltünk, és már ketten kerestünk (azaz én is), de anyu kezében volt a konyha, meghagyta, hogy mi húst nem eszünk, mert drága, az csak a barátomnak (nevezzük a továbbiakban Péternek) jár. Péternek járt a hús hússal, csak Péter nem járt, egy évben 4-szer, 5-ször, hiába könyörögtem neki. Péter közben nem engedett nekem belelátást az életébe, gyakorlatilag idegennek éreztem már, miközben az elején nagyon szerelmes voltam. Nekem nem vette föl a telefont, anyuval órákon át csevegtek, az esküvőnket tervezték nélkülem! Mert anyu ad bele pénzt, meg Péter, ezért elég, ha én csak bólogatok, de nemcsak ebben, mindenben le voltam hurrogva, mindent ketten találtak ki, azt is, hogy hova menjünk kirándulni, amikor 3 havonta egyszer meglátogat 2 napra, stb. Anyu még ruhákat is vett nekem ezekre az alkalmakra, hogy tetsszem neki, őrjöngés volt, ha nem vettem fel, és a végére engednem kellett, fel kellett vennem, amit kitett nekem, stb, nem ecsetelem, mert remegek az idegességtől.

Mindeközben 4 év után is csak hitegetett Péter, ígérgette a gyűrűt, de nem hozta soha, mert még "korai", és végig így "éltünk". De anyu odáig volt meg vissza, mert gyűrűt ígért nekem, meg a ház felújítását, és mert "nagy" ember, értelmiségi, tanárember, és egyszer még a közéleti szerepléssel is megpróbálkozott.

Lényeg az: én ebből kiléptem. Majdnem megfulladtam már, sírógörcseim voltak, nem éreztem az életemet a helyemen. Más párom lett (nevezzük Zoltánnak), aki nem "nagy" ember, a diplomája is benn ragadt a nyelvvizsga hiánya miatt, de rajta van az ügyön. Emiatt a szakmájában csak félállásban dolgozik, főállásban targoncázik egy multinál. Anyu őrjöng, hogy hogy hagyhattam ott egy értékes embert, Pétert egy ilyenért. Péterről időközben szerencsés véletlenek folytán kiderült a titka. Nem véletlenül nem engedett nekem bebocsátást az életébe. Hazudott nekem fontos dologban, még a kapcsolatunk kezdetén, és még most, a dolog után tizenpár évvel is majdnem rendőrségi ügye lett belőle. Anyu szerint én vagyok a szemétláda, mert minek érdeklődtem utána, jobb lett volna, ha sosem tudom meg, nem véletlenül lett ez előlem eltitkolva (Péter sikeresen kimagyarázta magát anyu előtt, mert még most, a szakításunk után másfél évvel is rendszeres telefonkapcsolatban állnak egymással). Az a minimum, hogy Zoltán az utcánkba se teheti be a lábát. De megtörtént az, amire anyu nem számított: 29 évesen elköltöztem otthonról úgy, hogy anyu ezt nem engedte meg. Óriási őrjöngések, zsarolások, kitagadások, az egész család összefogott ellenem, csak apa nem. Apa mellettünk állt, Zoltánt támogatta, mert látta, hogy vele másfél év alatt többre jutottam, mert Péterrel 4 év alatt. Anyu előtt nem lehetett megállni, ahol csak lehetett, minden fórumon alázott minket, neki akart menni Zoltánnak, nyomoztatott utána (persze, semmit nem talált, nem az ő füle mögött volt vaj, hanem Péter füle mögött), megmondta: "az ellenséged leszek, ha nem fejezed be vele azonnal a kapcsolatot, mert az egész család tátott szájjal csak ezt várja már". Apát is kiközösítették a családból (a jobb érthetőség kedvéért: család=anyu, anyu testvére és annak családja), mert mellénk állt. Miközben mi lakást vettünk Zoltánnal, fő- és mellékállásban dolgozunk, szeretjük egymást, párra leltünk egymásban, haladunk, mind érzelmileg, mind anyagilag.

Anyunak az indoka: "én nem ilyennek neveltelek!", mert szerinte Zoltán proli származású, Péter pedig úrifiú. Engem is taníttatott, 4 diplomám van, nem is akartam eddig leírni, csak muszáj, mert anyu befektetésnek tekintette ezt, ami most nem adódik össze Péter 3 diplomájával (Zoltánnak csak 1 kiváltatlan diplomája van, és nem is abban dolgozik).

Mivel annyi pénzünk nem volt, hogy messze költözzünk, maradtunk abban a városban, ahol felnőttem, és ott vettünk lakást. Anyu kitalálta, hogy hamarosan beállít Péterrel hozzánk. Zoltán, a párom felháborodott, és mivel Péter még mindig sms-ekkel zaklat minket (anyu védelme alatt áll), megírta Péternek, hogyha ez megtörténne, anyukámat szívesen behívjuk, de Péter egy perc alatt a lépcsőház ajtón kívül fogja magát találni. Péter közben erősködött is már nekünk, már meg is akarja verni a páromat. Amíg udvarolt, egy évben 4-szer, 5-ször jött el hozzám, most meg anyuhoz akar költözni (anyu befogadta), hogy a közelemben legyen, és zaklasson, mindeközben engem is elhordanak mindketten (anyuval együtt) mindennek. Anyu megmondta, hogy össze ne merjünk házasodni, mert az neki a halála napja lesz (szívbeteg), én ölöm meg őt, elárultam őt, gyalázatosan elbántam vele, stb. Péter provokálja Zoltánt, mert anyuval együtt egy féregnek se tartják (így mondták), de a kezdetektől fogva anyu egy árva szót sem beszélt Zoltánnal, mert "arra nem tartotta érdemesnek", így nem ismeri, de szavai szerint: "nem is akarja". Anyu a lakásban sem volt még fent soha.

Most jönnek az ünnepek, nem akarok cirkuszt, de lesz, hiába mondom, hogy NEM, NE GYERTEK, HAGYJATOK MINKET ÉLNI, mindenki röhög rajtam, mert "ezt nem én döntöm el", mert "ők tudják, hogy mi a jó nekem, és nem engedik, hogy elrontsam az életemet (Zoltánnal)".

Ide fognak jönni, ez egy kis lépcsőház, nem hiányzik, hogy lejárassanak a szomszédok előtt, hogy ne adj'Isten, azok meg a rendőröket hívják ki, én nem ilyen vagyok, soha nem is voltam ilyen, megbecsült állásban dolgozom évek óta, tisztelettel közelítek az emberek felé, ha ellehetetlenítenek a lakók előtt is (ahogy a családban is), akkor már itt sem lesz maradásom.

Amúgy másfél éve, amikor párt váltottam, anyu hónapokon át tartó őrjöngései miatt kórházba kerültem, megműtöttek, mert az idegességtől egy komoly problémát szedtem össze. Most is kb. ez vár rám. Szerintük ezt is én okoztam magamnak, mert áruló vagyok, elhagytam ezt a "jó embert", Pétert, aki a mai napig "sír" miattam (anyunak mondja ezeket), és a mai napig nagy kegyesen visszavenne, a történtek ellenére is, anyu meg kétségbe van esve, hogy nehogy elszalasszam az utolsó alkalmat Péternél, ezért ragad meg minden lehetőséget. De ha elszalasztanám, akkor is a házát Péterre akarja iratni, mert ő megérdemli anyu szerint, én meg nem, és akkortól kezdve én nem vagyok többé a lánya. De ha még visszafordulnék anyu szerint a régi életemhez, akkor minden jóra fordul, hiszen ott mindenki szeret engem, csak Zoltán babonázott meg, meg "fogvatart", hogy nem megyek még haza... stb, napestig tudnám sorolni anyu szavait, de itt most abbahagyom. Nagyon szívesen válaszolok még a kérdésekre is, nagyon szeretnék beszélgetni, ha volt valaki olyan kedves, hogy elolvasta. Hiába hosszú, ez csak a rövid változat. Sokszor nem hiszem el, hogy ez velem történt, mikor nem ilyen volt az én anyukám. És nem kamu, bár az lenne!!! Mondjátok meg, ti mit tennétek, ha a helyemben lennétek?



2015. okt. 25. 09:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
98%

Én a helyedben már rég megszakítottam volna minden kapcsolatot az anyáddal.

Ez a "nő" rajtad akarja kiélni magát, el akar nyomni téged és kiélni rajtad a komplexusait.

Ha jót akarsz magadnak, nem fogsz vele többé szóba állni (legalábbis amíg nem javul meg, de erre ha 1% esély van)

A legeslegjobb az lenne, ha jó messzire tudnátok költözni.

Plusz esetleg ha Péterrel beállítana a lépcsőházatokba, nyugodtan hívhatod a rendőrséget, hogy ők zaklatnak. Sőt, szerintem ezért már anyádat fel is lehetne jelenteni.

2015. okt. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 anonim ***** válasza:
57%
Költözz el!
2015. okt. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/81 anonim ***** válasza:
75%
a legjobb lenne, ha más városba tudnátok költözi. Addig is Apukád a régi család képviselője, vele legyél néha. Anyukát megviselte a korosodás, szünet, míg helyre nem áll. Zoltán meg fejezze be a tanulmányait, érvényes diplomája legyen ebben segítsétek.
2015. okt. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 anonim ***** válasza:
100%

Húú, hát ez tényleg nem semmi!

Megértelek téged nagyon is.

Nem semmmi az anyukád, no meg ez a "Péter" sem.

Velem is így próbáltak bánni a szüleim, akik nekem tetszettek, azok nekik nem, és fordítva.

Amikor pedig elköltöztem tőlük nekik sem tetszett, sőt azt mondták, hogy nehogy azt higgyem, hogy majd élni fogom a világomat nélkülük.

De én nem hagytam magam, és viszonylag messzire költöztem tőlük, és így nem tudnak befolyásolni engem.

Szerintem ti is költözzetek messzebbre, addig nemigen lesz nyugtotok tőlük.

Amúgy sem az iskola minősíti igazából az embert, hanem az, hogy emberileg milyen az illető.

2015. okt. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/81 A kérdező kommentje:

Kedves második, írtam, hogy elköltöztem, lakást is vettem, és most ők akarnak hozzám jönni Péterrel.


Kedves első: lelkileg nem bírom megtenni, hogy megszakítsam anyámmal a kapcsolatot, mert nekem hol könyörög, hol fenyeget az egészségének romlásával. Az a baj, hogy anyu azonosította magát Péterrel, bármit írunk Péternek, az anyunál köt ki, és mi kapunk miatta Zoltánnal. Anyu azt mondta, ha Pétert bántom, őt is bántom.

2015. okt. 25. 10:05
 6/81 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Elég erős a sztori, azt hittem a csattanó az lesz, hogy Anyuka és Péter összejöttek :) Na de nem szeretnék viccet csinálni a komoly dologból, elég durva nyomás alatt állhatsz, ami Anyud miatt nem is fog változni, tehát szembe kell velük szállnod úgy, hogy a legkevésbé sérülj. Itt most az a kérdés, mennyire tud anyud megzsarolni a betegségével, van e benned bármiféle lelkiismeret furdalás, ha esetleg ez ügy miatt rosszabbodik az állpota? De amúgy a diplomáin kívül mit eszik ebbe a Péterbe? Hogy számíthat vaalkinél ennyire a lexikális tudás, hogy a valódi énjét, magát az Embert háttérbe szorítja?
2015. okt. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


tényleg borzalmas, hogy ilyen emberek (ne haragudj ezért, hogy így mondom), mint az édesanyád szabadon járkálhatnak a nrmálisak között :(


Amit tehetsz, persze ezt innen kívülről mondani könnyű.


Először is Pétert rendőrségen zaklatás miatt feljelenteni. Csatolod az SMSeket, mindent ami csak van, hogy a határozott kérésed ELLENÉRE csak írogat, nem hagy békén. Tanúnak ott van Zoltán, esetleg a munkatársaid, ha valakit beavattál ebbe, vagy esetleg láthatta a szenvedésedet. Kapni fogsz egy távoltartási végzést a bíróságon. Ha e végzés hatálya alatt Péter folytatja a genyóskodást, akkor szépen ismét a bizonyítékokkal, tanúkkal plusz a égzéssel a kezedben rendőrség, és kap jó kis pénzbírságot, a végén szélsőséges esetben akár elzárást is.


Mivel ezzel anyádnál elásod magad, egyúttal őt is megkérheted, hogy egy életre hagyjon békén, különben úgy jár majd, mint Péter. Írassa nyugodtan Péterre a házat, legfeljebb majd a hagyatéki eljárás keretében a köteles részt kipereled belőle, már csak a bosszú kedvéért is :)


Ha hívatlanul/erőszakosan akarnak bejutni hozzátok, akkor meg szintén rendőrség, mondván veszélyben érzed magad, és csinálják a fesztivált legyenek szívesek vessenek véget neki. Szépen elviszik őket.


De ami a legfontosabb: ne törődj velük, szard le az egész genyó bandát. Változtass telefonszámot, had hívogassák a régit :)

Koncentrálj Zoltánra, aki becsül téged, és szépen kettecskén építsétek a közös életeteket, ahogyan eddig is :)


Hajrá! :)

2015. okt. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/81 A kérdező kommentje:
Kedves nagyedik: nekem is azt mondta a 18. szülinapomon az anyám, hogy nehogy azt higgyem, hogy ettől bármi is megváltozik, nehogy felnőttnek képzeljem magam, és nehogy azt gondoljam, hogy ez jelent valamit, továbbra is ő az anyám. Holott: eljárkálni, bulizni, inni, festeni magam sohasem akartam, eleve vallásos, bentlakásos iskolában érettségiztem, ki is rúgtak volna, csak hétvégére mentünk haza, de ott is max egy séta volt az akkori barátommal, és időre hazamentünk. A fent említett mondat oka az volt, hogy kicsúszott a számon, hogy de jó, már 18 éves vagyok!
2015. okt. 25. 10:09
 9/81 anonim ***** válasza:
100%

Sejtettem, hogy lelkileg nem tudnád megtenni ezt a lépést, de neked mi a fontosabb: Hogy valaki eltaposson téged vagy hogy boldog legyél? Ez a te életed, itt te vagy a fontos, nem más komplexusa.

Anyád meg csak fenyeget az egészségügyi állapotával, mert tudja, hogy így tud téged befolyásolni és ha hagyod ezt, győzni is fog.

2015. okt. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/81 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én emlékszem a sztoridra, egyszer már leírtad, azt hiszem mielőtt elköltöztél. Nagyon örülök, hogy meglépted, és önálló életet kezdtél. A legfontosabb lépést megtetted, nagyon büszke lehetsz magadra, hogy ennyi év alázás után a saját lábadra mertél állni. Tényleg gratulálok, ezt nem mindenki meri megtenni.


A lényeg az, hogy anyádnak elment az esze, de teljesen. (A legutóbbi kérdés óta csak durvult). Annyira beleélte magát ebbe az úrilány nevelésbe, hogy semmi mást nem vesz észre. A Péter ezt megérezte, és nagyon jól ki is használja. Eltartják, az ölébe pottyan egy ház, és ezért a kisujját sem kell mozdítania, a feladat csak annyi, hogy egy kicsit zaklasson téged és a párodat. Megér neki ennyit egy családi ház? Szerintem simán. Hülye lenne elszalasztani az alkalmat.


Anyád egyértelműen beteg mentálisan, és neked csak akkor lesz, nyugalmad, ha

1. kezelteti magát, és kipenderíti a Péter (ez szerintem soha nem fog bekövetkezni, mert egyikük sem akarja)

2. olyan messzire költöztök a Zoltánnal, hogy ne találjon meg, telefonszámot lecserélitek, és kizárjátok az életetekből.

Ez nagyon durva, de már a legutóbbi kérdésednél is leírtam, hogy ezt a cirkuszt ő csinálja magának, ha beteg lesz, azt ő okozza magának.

Egy normális anyának előbbre való a lánya boldogsága, mint az, hogy ő mit akart.


Első lépés, tervezzétek meg, hogy hová tudnátok költözni. A lakást nyilván nem tudjátok eladni, de esetleg kiadhatnátok, és egy másik városban keresnétek hasonló áru albérletet.

Anyud házát felejtsd el, az már veszett fejsze nyele, szerintem a Péteré lesz, vagy a családé (testvére). Sajnos. Legfeljebb később pereskedhetsz érte.


Szóval úgy néz ki, hogy ha boldog szeretnél lenni, akkor meg kell állnod a magad (és a párod) lábán.

Mivel 4 diplomád van, és gondolom nyelvet is beszélsz, annyira nem lehet nehéz állást találni.

Keress egy jól fizető állást jó messze, (a párod is), keressetek egy albérletet ott, aztán kezdjétek el a nyugodt, boldog életeteket, anyádék nélkül.

Akinek ilyen családja van, annak nincs is szüksége ellenségre, szerintem zárd ki őket az életedből. Az új helyen szerezzetek közös barátokat, keress egy jó pszichológust, akinek a segítségével érzelmileg is megerősödsz, aztán hajrá.


Ne felejtsd el, hogy a legfontosabb lépést már megtetted.

Ha meg Péter fenyeget, mondd meg neki, hogy tettlegesség esetén a rendőrséghez fogsz fordulni. Egyébként meg cserélj számot, ne engedd be a lakásba egyiküket sem..stb. A szomszédokkal meg ne foglalkozz, minden csoda 3 napig tart. Ha esetleg kérdezik, röviden meséld el, hogy van egy pasi aki zaklat, ennyi.

2015. okt. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!