Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos az édesanyám viselkedése...

Jogos az édesanyám viselkedése velem szemben? 23 L

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, van saját keresetem, párom van aki bár kicsit messzebb dolgozik jelenleg de együtt építettünk egy lakást a szüleim telkére.

Teljesen külön bejárat, de édesanyám így is bejárkál, és pakolászik rendezkedik és nézelődik nálam, legyen az háló, konyha vagy fürdő mindegy neki.

Képes mosni, mosogatni stb amiből elegem van. Már szóvá is tettem de hát ő csak jót akar.



Na de amiből legfőképp elegem van hogy vannak problémáim, és dohányzok próbálom azzal nyugtatni magam, de leszokni is szeretnék.

Na és a köntösöm zsebében volt egy gyújtó amit megtalált, és kérdőre vont. 2 hónappal ezelőtt már volt egy hasonló, akkor elmondtam hogy néha mert ideges voltam. Azt mondta jó rendben de ne cigizek mert ő sem tud lemondani. Akkor olyan cigim volt amit neki adtam akkor hogy elhiggye hogy nem kell mert nem szeretem. Vékony pall mall.


Mai napon pedig amikor kérdőre vont, mindent tagadtam, és mondtam hogy gyertya gyújtáshoz kellett a gyújtó, és hogy hagyjon nem cigizem. De ő mondta adjak neki egy szálat tralala...mondtam honnan, akkor mondta hogy esküdjek meg hogy nem cigizek és nincsen. Mondtam neki nem fogok esküdözni, félő hogy megtalálta, mert a tv mellé tettem ahol ugyan nem látszik, de ha turkált előfordulhat hogy megtalálhatta.

Bár nem vette elő hogy na tessék itt van, ennyit erről hogy nem cigizel de félő hogy megtalálta csak várja hogy lecsaphasson.



Ti mit mondanátok?? Bevallani semmiképpen nem szeretném, de nem vagyok már tini, és a kapcsolatunk is egész jó, nem kellene hogy e miatt elromoljon, mert legalább 2 órája nem szól hozzám.


2015. okt. 25. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Jesszus, nehogy már titkolni kelljen 23 évesen, hogy dohányzol! Ha ennyire gyerekként hagyod magad kezelni, akkor nagy hiba volt melléjük költözni. Sose fogsz felnőni! Vállald a konfliktusokat!

Egyébként meg zárd az ajtót és akkor nem tud bemászkálni mosogatni, pakolni.

2015. okt. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Jézusom,ilyen életképtelen,gyerekesen viselkedő embert már régen láttam,mint amilyen te vagy.Én mondjuk SOHA nem költöznék olyan közel anyámhoz,hogy bármikor át tudjon jönni.Kiosztanám,hogy semmi köze az életemhez,és igen cigizek,felnőtt vagyok.2 órája nem szól hozzád,mint a dedóban."Nem vagyok már tini"Dehogynem...
2015. okt. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

1.Anyád ne turkáljon a cuccaid közt.

2.Ha mégis turkál és olyat talál amit nem akart látni,azt tartsa meg magának, még ha a gyereke is vagy.

3.Te pedig ne hazudj anyádnak, tudja hogy cigizel, ha nem is találta meg már volt rá példa hogy lebuktál, különben is, ő az anyád, nem egy pletykás valaki, bármit elmondhatsz neki, se nem fogja továbbadni,se nem fog miatta máshogy nézni rád.

4. Felnőtt ember vagy, nem szólhat bele senki abba hogy cigizel vagy sem.

2015. okt. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Először is zárat cserélnék és nem adnék kulcsot anyámnak.


Ezután megmondanám, hogy semmi köze ahhoz, hogy cigizek vagy sem.

2015. okt. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
32%

Szia, mi is így vagyunk, hogy egy telek, anyumé, de két külön ház rajta, egyikben ő, másikban mi, de amikor az övé felépült (neki építettünk, mi maradtunk régiben) akkor ahogy átadtuk a kulcsokat, mi elkértük az összes kulcsot a régi háztól. Egyiknek sincs a másik házához, max vendégként megyünk át egymáshoz...

hát olyat, hogy akár én, akár ő bármit is megszabjon a másiknak, ilyen nincs :D

felnőtt emberek vagyunk, mindenkinek saját élete van, ha nálam nyakig kupi lenne (nincs, csak példaképp említettem) akkor sem szólhatna semmit, egy poharat nem moshatna el, ha csak meg nem kérem, és én sem tennék át nála még egy gyufaszálat sem. Nonszensz, állj a sarkadra, felnőtt nő vagy.

2015. okt. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%
először is cseréld le az összes zárat. az egy dolog, hogy a telek az övé, de a ház nem. másodszor pedig állj a sarkadra, 23 éves vagy, nem 13. semmi köze hozzá, hogy mit csinálsz, a cigit saját pénzedből veszed, nem az övéből. itt az ideje, hogy elfogadja azt, hogy felnőtt vagy.
2015. okt. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Engem anyámék tartanak el, de én úgy éreztem, hogy nem akarok titkolózni előttük, a fiúk vagyok és el kell fogadniuk, hogy dohányzom. Anya teljesen elfogadta, apa előtt nem cigizek. Fel kell válalni a konfliktust.
2015. okt. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!