Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jogosan haragudtam...

Szerintetek jogosan haragudtam meg, vagy csak a hormonjaim tombolnak?

Figyelt kérdés
A hosszú hétvégén hazamentünk édesanyámékhoz, és bejelentettük a családnak a nagy hírt, hogy a férjemmel babát várunk. Nem mondom, hogy kiugrottak volna a bőrükből örömükben, de gratuláltak. Tudni kell a terhességemről, hogy annak minden "szépségét" viselem az állandó émelygéstől, a random hányásig. Otthon voltak tesómék is a 7 hónapos unokaöcsémmel. Pont nálam volt a baba, mikor is telerakta a pelust. Odavittem tesómnak, hogy tegye tisztába. Erre anyu el kezdte mondani, hogy igazán megcsinálhatnám én is, mivel nemsokára úgyis élesben kell ezt csinálnom. Mondtam neki szépen, amennyiben nem szeretné, hogy lehányjam az unokáját, nem kér ilyet tőlem. Erre jött a kioktatás, hogy én csak kényeskedem, játszom az eszem, nincs is nekem semmi bajom, mivel a családban soha senkinek nem volt ilyen terhes tünete, csak azért nem pelenkázom be a gyereket, mert nem akarok segíteni a tesómnak. Ezt hallgattam vagy egy órán keresztül, mikor is mondtam a férjemnek, hogy hazamegyünk, nekem nincs szükségem három nap feszültségre. Azóta felhívott már nagyanyám, hogy illene bocsánatot kérnem anyámtól és tesómtól, mert bunkó voltam.
2015. okt. 26. 10:40
1 2 3
 1/23 kecskefészek15 ***** válasza:
62%

Jó, nem felnőtt vagyok, de talán tudok segíteni.

Anyukádék nem hiszik el, hogy te hánysz meg ilyesmi.

A nagymamád meg téged vádol azzal, hogy te bunkó voltál az anyuddal meg a tesóddal.

Van egy jó ötletem:Próbáld meg érthetően elmagyarázni, hogy te ezt vagy azt jelen pillanatban nem tudod megcsinálni.

Jogosan lettél mérges.

Am gratulálok a babához! ;)


14L

2015. okt. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
83%

Miért neked kellett volna tisztába tenni a testvéred gyerekét? Ő beteg? Vagy éppen kapált a kertben? Vagy???

Kérted a családot, hogy hagyják abba a kioktatásodat? Ha kedvesen figyelmeztetted őket, hogy már megértetted amit mondtak, nem szükséges újból elismételniük, de ennek nem volt hatása, jól tettétek, hogy elmentetek. Jobban, mintha veszekedésbe torkollik a helyzet.

2015. okt. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
22%

Nos, ha a második gyerekkel leszel terhes, akkor nem teszed tisztába az elsőt, mert lehanyod?

Simán atpelenkazhattad volna.

2015. okt. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
59%
Hát, szívesen meghallgatnám azért a másik oldal verzióját is, de ez alapján ők voltak a hülyék, nem te.
2015. okt. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
34%

Hát ennyi alapján nem kicsit hisztis vagy, már bocs.

Később sem lesz alkalmad mindig lepasszolni a gyereket, akkor is meg kell csinálnod mindent, ha rosszul vagy, szóval jó gyakorlat is lehetett volna tényleg.

De oké, tegyük fel, hogy tényleg rosszul lennél. Akkor is kifejezhetted volna szebben, mondjuk, hogy bocsánat, de rosszul lennél, nem szeretnél ennek kitenni senkit, stb. Neked az szép megfogalmazás, hogy lehányod az unokát...? Hát bocs, bennem is felment volna a pumpa a helyükben, ilyeneket egy kényes 11 éves királylányka szokott mondani, nem egy éretten viselkedő nő. :D

2015. okt. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
59%
A testvéred gyermekét tényleg neki kellene tisztába tennie, de a te reakciód volt az abbormális. Ezt szépen, normálisan is lehetett volna jelezni, ízléstelen "lehányom a gyereket" kommentek nélkül, és nem lett volna vita. Tehát alapvetően igazad volt, de te viselkedtél hisztisen éd illetlenül.
2015. okt. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Nem tudom megmondani, mi lesz, ha a második gyerekkel is ugyanilyen tüneteim lesznek, de egyelőre erre az egyre koncentrálok, de köszönöm a felvetést. Természetesen nem úgy fejeztem ki magam, hogy nem csinálom meg, mert "lehányom az unokád", hanem miután visszaértem a mosdóból, hányás után elmondtam, hogy nem viselem túl jól a szagokat,ezért nem pelenkáztam be. Korábban mondjuk minden szó nélkül megcsináltam. De lehet én reagáltam túl a szituációt.
2015. okt. 26. 11:04
 8/23 anonim ***** válasza:
71%
Jogosan haragszol szerintem, én amúgy sem pelenkáznám át más babáját. Hányinger közepén pedig végképp nem.
2015. okt. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
72%
Nyilván nem jogos anyádék sértettsége, de te is kissé túlzottan megsértődtél, ezt sem kellett volna. Nem hinném, hogy ha normálisan elmagyarázod nekik, hogy anya, tesóm, én most nagyon szarul érzem magam, ezért ugyan egyébként minden zokszó nélkül megcsinálom a pelenkázást, de most hadd ne kelljen, mert hányingerem van. Ha ezt így adod elő akkor szerintem nem sértődik meg senki. Ha így adtad elő és mégis megsértődtek, akkor probléma van velük...
2015. okt. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 acelsziv ***** válasza:
56%

Nem te reagálod túl. Az eddigi válaszolók még életükben nem voltak várandósak. Majd megtudják.

A párom most várja a második babánkat és, ha az elsőt pelenkázni kellet tő is nagy gondban volt. Aztán az orra elé húzta a pólóját vagy sebkendőt kötött oda, hogy ne érezze a szagot. Így is volt, hogy egy addig ártalmatlan szagot megérezve majdnem lehányta szegény kislányunkat :D Persze ahol tudok segítek neki de napközben megoldja valahogy.

Szóval nem te voltál bunkó anyád meg idióta, ha nem tudja, hogy minden terhesség más. A feleségemnek sem volt a kislányunknál semmi gondja. Se hányás se szédelgés semmi. Most van.

2015. okt. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!