Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem akarja, hogy vezesse...

Miért nem akarja, hogy vezessek? Hogy szerezzem vissza tőle a kulcsokat? 17L

Figyelt kérdés

Május óta van jogosítványom, azóta elég sokat vezettem már. A barátom Szegeden egyetemista és innen, ahol mi lakunk, rettentően rossz oda a tömegközlekedés. Busszal 4 óra az út (jobb esetben, de ráz össze-vissza), vonattal pedig 3. Autóval pedig másfél-1 óra, így mindig azzal megyek. De anyának ez nem tetszik, mert mindig azzal jön, hogy balesetem lesz, elromlik az autó, miért megyek ilyen messzire, stbstb. Ő viszont a városból ki sem megy az autójával, ha esik, akkor már nem vezet, télen sem, este sem... Ő akkor vezet, ha jó az idő és süt a nap, de akkor sem megy ki a négysávosra, csak itt a belvárosban furikázik. Én meg úgy vagyok vele, hogy nem azért kaptam az autót, hogy a garázsban nézegessem, meg itt mutogassam másoknak. Hanem ha már megszereztem a jogsit, akkor igenis kihasználom, hogy van.

Ma összevesztünk délelőtt, mert mondtam, hogy 4-5 körül indulok Szegedre, szóval ma már nem biztos, hogy találkozunk. Elkezdett hisztizni, hogy hát akkor már kezd sötétedni... És elvette a távirányítót és a kulcsokat, nem hajlandó megmondani, hogy hol vannak. Olyan, mint egy óvodás.

Mit csináljak, hogy ezt befejezze?


2015. okt. 27. 13:50
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
34%

Már lehet 18 alatt jogsit szerezni? Huh, ezentúl óvatosabb leszek az utakon, sosem tudni, ki jön szembe :/ Oké, csinál az idős is balesetet, de egy bizonyos kor alatt nem kéne volán mögé ülni (bocsánat minden tényleg felnőtt módon vezető fiataltól, tudom, vannak!!!)

Ott kezdeném, hogy nem vennék autót egy fiatalkorúnak, mert minél többet kap, annál többet akar, mint most is látjuk. Nekem ebben a korban bicóm volt, meg láthatósági mellényem, esetleg ezt ajánlom megoldásnak, a szerelem nagy erőt tud adni ;)

2015. okt. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:

Igen, lehet.

Nem vett nekem senki autót. Az apám egyik kocsiját használom, aztán majd hátha a Jótündér a fülébe súgja, hogy egy sajátot szeretnék ballagásra, vagy 18. szülinapra. :)

Nekem is van biciklim, de 120 km-t elég érdekes lenne menni vele egyhuzamban.

Tök jó, hogy válaszoltál, meg minden, de a kérdéseimre hol a válasz?

2015. okt. 27. 13:59
 3/42 anonim ***** válasza:
33%
Én is letekertem ennyit egyhuzamban a szerelem miatt, választ nem tudok adni, ha egyetértek az anyukáddal, nem kell csinálod semmit, ő meg jól teszi hogy kicsit visszafog és helyrerak, remélem, apukádnak a jótündér azt súgja majd meg, hogy nézzen a körmödre.
2015. okt. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
58%
Ha más elvesz tőled valamit akkor gondolkozz a fejével.Ha jól kiismerted akkor működik.Nehogy baleseted legyen.Vagy ha nem megy akkor go busz!
2015. okt. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
75%
vegyél magadnak egy autót
2015. okt. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
59%

Mivel még kiskorú vagy, anyukád dönti el, hogy vezethetsz-e.

Emellett gondolom az autó is az övé.

2015. okt. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:

Jó, én nem fogok biciklizgetni ilyen időben és amúgy sem. Nem kell, nem vagyok rászorulva. Busszal hamarabb odaérnék és még meg sem fagynék közben.

De anya nem fog vissza, ugyanúgy elmegyek, csak egy másik autóval.

Miért kéne bárkinek is a körmömre néznie?

Jövő ilyenkor már egyedül fogok élni, a nevelést nem ilyenkor kell elkezdeni.



Már áttúrtam a fél házat és eddig semmi. Magával szerintem nem vitte el.


Minek vegyek magamnak autót? És egyáltalán, miből? :)



Nem az anyámé az autó. Írtam, hogy apáé.

2015. okt. 27. 14:07
 8/42 anonim ***** válasza:
84%
Egyik barátnőm 24 éves, itt van Szeged 55 km-re tőlünk, és mégsem kapja meg a kocsit ekkora távolságra. Pedig tényleg jól vezet, ültem már vele egy kocsiban, egy rossz szó sem lehet rá.
2015. okt. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
76%

de kis pukkancs vagy.

igazából az indokot megértem, hiszen nem mindegy, hogy 2*4 òràt utazol, vagy 2*1 òràt.

de a stìlusod elég követelező. a szüleidnek köszönheted, hogy van jogsid, és a kocsit is használhatod, tankolnak bele stb.. akkor talán fogadd el, hogyha nem engedik, hogy használd sötétedés utàn. foleg, hogy csak kijelentetted, hogy mész. azért 17 évesen még abban a korban vagy, hogy engedélyt kérj, mielőtt ilyen nagy távra viszed az autòt.

egyébként, csak egy kérdés. miért te mész mindig a baràtodhoz? főleg mivel ekkora a táv, nem mindig neked kéne utazni szerintem.

2015. okt. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

Most volt itt csütörtöktől vasárnapig, ma pedig én megyek hozzá, mert egy közös barátunknak lesz este a meglepetésbulija.

Nem pukkancs vagyok, egyszerűen nem értem, hogy akiben tényleg 0 a segítőszándék, vagy nem érti a helyzetet, akkor az minek válaszol. Értelemszerűen 3 táskával, a jéghidegben nem fogok 240 km-t biciklizni oda-vissza.

Miért ne használnám sötétedés után?

Eddig is úgy vezettem, volt, hogy hajnalban, esőben és semmi gond nem volt.

Nem az anyámé a kocsi, semmi beleszólása nincs. Apa engedi, hogy akkor vezessem, amikor akarom, ő is fizeti a tankolásokat. Ő is azt mondja, hogy így lesz rutinom, nem akkor, ha itthon vezetek fel-alá.

Azért, mert anyám nem mer/nem akar a városhatáron túl vezetni, nekem még nem kell ezt a viselkedést követnem.

2015. okt. 27. 14:14
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!