Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elegem van hogy a szüleimnek...

Elegem van hogy a szüleimnek semmi se jó! De most komolyan, ilyen helyzetben mit kéne csinálnom?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, kb másfél évvel ezelőtt hazaköltöztem (másik városban tanultam), mert már nem kellett bejárnom órákra csak vizsgáznom a vizsgaidőszakban, szóval így hazaköltöztem és otthon tanultam.


A szüleimtől minden áldott megkaptam, hogy miért nem dolgozok, ingyen élek ott, már a tanulás rovására ment, mert kikészítettek teljesen, enni sem ehettem velük, mert én 5 forintot nem adok haza, menjek el dolgozni...


Ezután fogtam magam, passziváltattam magam és elmentem dolgozni. Teljes állásban, túlórákkal, hétvégézésekkel. Volt pénzem és haza is adtam. Na akkor meg azon ment a sípolás, hogy miért nem tanulok. Ki fognak rúgni a suliból, hiába tanultam, stb (szüleim nem jártak egyetemre, nem tudják hogy működnek a dolgok), na akkor meg z ment kétnaponta.


Most felmondtam és újra elkezdtem a sulit, mert már van félretett pénzem, kihúzom abból amíg lediplomázok és munkahelyet találok. Most megint azzal terrorizálnak, hogy miért nem dolgozok... Múlt héten vettem magamnak egy pulcsit meg egy nadrágot télire, anyám az úgy nézett rájuk mint a véres rongyra meg hozzátette, hogy van-e elég pénzem, nem akarok-e legalább részmunkaidőben munkát vállalni, árufeltölteni, éjszakázni,stb... Hát kb elküldtem a francba, nagyon összevesztem velük... Komolyan, direkt szívják a vérem, hogy semmi se jó nekik?


2015. okt. 30. 18:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem leszel jó a szüleidnek. Amint tudsz, húzd el a csíkot.
2015. okt. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Részvétem. Te aztán mindent megtettél, nem tudom, mit akarnak. Bírd ki, erős vagy, aztán lépj le, ahogy tudsz. Szuper lesz függetlenként, ezek után...


Én sem mentem szalag mellé éjszakára az olykor napi 10-12 óra egyetem után, meg kell mondjam... Igaz, anyám nem is várta el.

2015. okt. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy normális szülő támogatja a gyerekét egészen addig,amíg nem lesz önfenntartó.


Amíg befejezed a sulit addig valahogy húzd ki otthon, utána sipirc.

2015. okt. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16%

mi a fran'nak mentél haza?

a vizsga időszakba simán kereshetél volna pár órás melót és maradsz a koleszban

önálositsd már magad te szerencsétlen

2015. okt. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azért mentem haza, mert én már abszolválok, te paraszt! Ott van feketén-fehéren, hogy már nem kell órákra járnom. Persze, éhbéren éljek koleszban, ahol aztán végképp nem lehet tanulni (Y).
2015. okt. 30. 20:03
 6/9 anonim válasza:
100%
szia! nagyon átérzem a helyzeted, mert az én szüleim is ilyenek. Az egyetlen megoldás az, hogy függetlenné válj tőlük. (Habár pont az ilyen szülők, szoktak gátakat szabni, hogy függj tőlük) én akkor is vállalnám a függetlenedést ha visszaesne az életszínvonalam miatta.
2015. okt. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Komolyan, miért nem költözöl az ország másik végébe? Aztá az ajtót se nyisd rájuk.
2015. okt. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De miért csinálják ezt? Miért nem jó nekik sose semmi?
2015. okt. 30. 22:50
 9/9 anonim ***** válasza:
16%

menj el részmunkaidőben dolgozni és adj haza pénzt

ne drámáz

2015. okt. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!