Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem szeretne átjönni...

Miért nem szeretne átjönni hozzánk a párom lánya?

Figyelt kérdés
Páromnak van egy 14 èves lánya, de a kötelező láthatásokra nem akar jönni. Elvileg azért, mert utál. De még nem is találkoztunk. Csak akkor hajlandó átjönni, ha én elmegyek itthonról. 1 éve vagyok együtt a párommal.
2015. nov. 20. 15:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Esetleg miattad ment szét a család? vagy a kislány így tudja-mert akkor simán utálhat ismeretlenül is.
2015. nov. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Gondolom téged okol azért, hogy a Szülei nincsenek együtt. Az is lehet, hogy az anyja uszítja ellened, mert hát sajnos ez sem ritka. Még nagyon fiatal, 1-2 év múlva talán kezd majd megkomolyodni, és elfogad téged. Felesleges emiatt rosszul érezned magad! :)
2015. nov. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
De még ha nem is te vagy az oka a válásnak, akkor is egy gyerek mindkét szülőjét szereti és számára a család az anyjából meg az apjából áll. Ennek a széteséséért hajlamos bármely 3. felet okolni, pláne, ha esetleg még duruzsolnak is a fülébe.
2015. nov. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem miattam ment szét a család.

Sok mindennel próbálkoztam már.

Elkészítettem a kedvenc ételét. De ő abból nem eszik, ha én csinálom. Inkább lébecol egész nap egy szendvicsen, csak az én főztőmből ne kelljen ennie. Egy pohár vizet nem hajlandó meginni, ha én öntöttem ki. Inkább főz magának otthonról hozott alapanyagokból. (Szakácsnak tanul). Ha ő főz vagy süt valamit abból mindenki ehet, csak én nem.

2015. nov. 20. 16:02
 5/13 A kérdező kommentje:

Az anyja nem uszítja. Ő is próbált már a lányával beszélni.

De mind hiába. Miután az anyja nem engedte neki, hogy otthonról hozzon alapanyagot az ebédhez, megvette az ösztöndíjából. Nem értem miért...

2015. nov. 20. 16:06
 6/13 anonim ***** válasza:
25%

Ha jönne az apjához, akkor te addig vagy csinálj olyan programot, amit akarsz (barátnö, vásárolgatás, stb) és menj el, vagy otthon vonulj félre a szobádba.


A fözést meg hagyd rá, vagy gyakorolni akarja a fözést, vagy csak raplis - de ezzel nem árt senkinek. Idövel átmegy rajta.

2015. nov. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

Nem teged utal, hanem azt amit kepviselsz (a no aki az apjaval van ahelyett hogy az anyjaval es vele lenne).


Tokmindegy, szard le. Amugy meg legyen tartasod, es nem pedalozz a gyerek szereteteert. nehogy mar te rohangalj egy kis hulye kamasz utan.


Majd megjon az esze, vagy nem, tokmindegy.

2015. nov. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
1%
Nem kell találkoznotok ahhoz hogy tudja hogy gyűlöl elvégre te tetted tönkre a családját.
2015. nov. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%
Már leirta hogy nem miatta ment tönkre a kapcsolata.
2015. nov. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
94%

A saját tapasztalataimból tudok kiindulni. Engem egyenesen irritált apám új nője, egyszerűen vártam az alkalmakat, amikor be tudok neki szólni, legyen miért kiröhögni, utálni. Egyébként tök ügyes volt, egyszerűen csak alapszinten kommunikált velem, nem volt túlzottan mézesmázos, nem nyalizott. Nem adott alkalmat arra, hogy bele tudjak kötni. Aztán eltelt pár év, túlestem a kamaszkoron, és nagyon jóban vagyunk, kifejezetten kedvelem.

Szerintem ne próbálkozz nála. Hagyd békén, ne foglalkozz vele, majd nyit, ha ő akar. Nem kell ráerőltetni semmit, ha ez téma szinten is felmerül, azzal csak adjátok alá a lovat, de ez csak az én véleményem. Türelem kell hozzá.

Másrészt, ha a kis tini fejéből indulok ki, és apám arra nem képes, hogy a "kötelező" látogatási idő alatt gondoskodjon arról, hogy kettesben lehessünk, csak mégjobban bedurciznék, ami valamilyen szinten jogos is. Az én apukám is úgy gondolta, hogy a láthatás kimerül abban, hogy elhoz otthonról, és 10 méteres körzeten belül marad.

Csak azért írtam ennyit, mert több olyan dolog is lehet, ami böki a csőrét.

Ha nem harcolni akarsz vele, hanem az a cél, hogy szép lassan elfogadjon, akkor inkább lépj le amíg ott van. Ugyanannyi joga van minőségi, kettesben eltöltött időhöz az apjával, mint neked otthon lenni, mikor megy (semennyire nem szánom ezt támadásnak).

2015. nov. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!