Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya nem szeretné, ha kollégis...

Anya nem szeretné, ha kollégista lennék, hogyan győzzem meg?

Figyelt kérdés
szóval most vagyok 9-es, eddig bejárós voltam, viszont minden reggel rosszul vagyok a buszon (hányinger és egyebek). Már év elején is koleszos szerettem volna lenni, csak nem mertem szólni anyának, hogy szeretnék beköltözni, mert most amint megemlítettem neki, veszekedett velem, és azt mondta nem bízik bennem, hogy tanulnék ott is rendesen. Nos a jegyeim átlagosak, a legrosszabb az hármas, de félévre próbálom kijavítani őket. (anyával ketten élünk, ha ez számít valamit) Nagyon szeretnék kolis lenni, napi 2 és fél órát buszozok összesen plusz még fél óra séta, és a suliban egész nap fáradt vagyok, mire hazaérek addigra meg megint alig van energiám tanulni. A válaszokat előre is köszönöm. 14/L

2015. nov. 24. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Egyszerűen mondd el ezeket az anyudnak, amiket ide leírtál. Ha pedig nem hajlik a szóra, akkor az apuddal beszélj és az osztályfőnököddel vagy az iskolaorvossal.
2015. nov. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
5%
Ha ennyire megvisel az utazás, logikusabb lenne iskolát váltani.
2015. nov. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Egyes, koszi, de mar elmondtam beki ezeket, es nem tulzottan erdekli. Apa tamogatna a kolit, majd megkerem hogy beszeljen anyaval (bar ebbol is csak hatalmas veszekedes lesz)

Kettes: semmi penzert nem mennek masik suliba, ez volt minden almom :) (bocsanat az ekezetekert)

2015. nov. 24. 19:22
 4/11 gnoomage ***** válasza:
33%
Persze hogy számít hogy csak te vagy neki... Te elengednéd a világnak az egyetlen dolgot amire büszke vagy és ami van neked? Egyszerűen anya... Emiatt a te dolgod erőltetni az elszakadást és egyre kisebb adagokban belépni az életbe.
2015. nov. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hogy te mekkora hülye vagy, négyes...
2015. nov. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ez a buszke ram dolog eleg erdekes... amikor este legjobb esetben otkor hazaesek, meg csak meg sem kerdezi hogy tortent-e aznap valami,csak leul a tv ele, es nezi ami le nem fekszik este... a jegyeim meg csak akkor erdeklik ha rosszak, es le lehet szidni ertuk
2015. nov. 24. 19:44
 7/11 anonim válasza:

Ha egyszerűen anya, és a világon a legfontosabb kincse a gyereke, nyilván inkább figyelembe veszi, hogy jó e neki az, hogy minden reggel rosszul van a buszon, ha minden nap fáradt, ha nem tud koncentrálni, és megpróbálja ezektől a terhektől megszabadítani, és nem épp fordítva cselekedni.

Kedves kérdező: Nem tudom, mennyire lehet észérvekkel hatni az anyukádra (kérlek ne sértődj meg ezen). Én a helyedben elmondanám neki, hogy úgy érzed, hogy ettől a fáradtságtól nem tudsz úgy teljesíteni az iskolában sem, így a jegyeid is csak rosszabbak lesznek. A kollégiumban pedig van szilencium (kötelező tanulóidő), meg tanulószoba is, tehát nem úgy kell elképzelni, hogy beszabadul a gyerek és azt csinál, amit akar. Másrészt, szerintem egy gyereknek sem ártana egy kis kollégium, ahol megtanul kicsit önállóbb, önellátóbb lenni, beosztani magának az idejét és megoldani a saját problémáit ahhoz, hogy mikor kilép a "nagybetűs életbe", az ne vágja rögtön pofán. Én megtapasztaltam, hogy rengetegen kerülnek be mondhatni teljesen életképtelenen a kollégiumba, és 1-2 év alatt egész jól összeszedik magukat. Nekem is volt több hasonló szobatársam. Én is koleszos voltam 5 évig, és túléltem :D

2015. nov. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Koszonom hetes :) arra gondoltam meg, hogy a legjobb baratnom is abban a koliban van, amit en kineztem (meg van helyuk, azt tudom) es megkerhetnem az anyukajat, hogy mondja el, o milyennek latja a kolit
2015. nov. 24. 19:52
 9/11 anonim ***** válasza:
Miért jársz amúgy ilyen messzire iskolába?
2015. nov. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Már leírtam, hogy ez volt minden álmom :)(még ha most egy kicsit döcögősen is megy)
2015. nov. 24. 20:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!