Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért fáj egyeseknek, hogyha...

Miért fáj egyeseknek, hogyha a szülő autót, lakást/házat vesz a gyerekének?

Figyelt kérdés

Az oldalon mindenhol ezt tapasztalom, néha a való életben is.

Oké, hogy az emberek irigyek, na de ennyire? Oltani és semmibe kell venni azt az embert, akit a szülei támogatnak?

Pl. itt vagyok én. 18 éves vagyok, de már van autóm és egy gyönyörű lakásom, az egyik legjobb környéken. Vagy a barátom, aki egy kertes házat kapott, mert képtelen lenne lakásban élni. A 18. születésnapjára kapott autót, előtte pedig motort "hozott neki a Jézuska".


Jönnek a válaszok, hogy az nem az enyém... Már miért ne lenne az?

A boltban sem kérdezik meg, hogy honnan van a pénz, amivel fizetek.


Itt meg ha kiderül, hogy valaki jó körülmények között él, azonnal ez lesz a téma a kérdéstől függetlenül, meg hogy egy semmirekellő, aki nem dolgozik és majd húú, mekkora pofonokat fog kapni az életben.

De a válaszolók arra nem gondolnak, hogyha 18 évesen támogatják a szülei, családja, akkor később sem fognak nemet mondani?


2015. dec. 3. 19:19
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
89%

Tipikus magyar mentalitás, hogy dögöljön meg a szomszéd tehene is.


Szerintem aki kap a szüleitől az becsülje meg, legyen boldog. Irigykedni pedig nem szép dolog. A szülők is megdolgoztak érte, és megnézném azt a szülőt, aki megteheti hogy támogatja a gyermekét, de nem tenné - kevés ilyen van szerintem. A gyermeke mindenkinek a legfontosabb.

2015. dec. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
67%
Na álljunk meg egy pillanatra. Soha nem az szokott a gond lenni, hogy valakit támogatnak a szülei, hanem ahogy ezt előadja. Mikor valaki olyasmivel dicsekszik, ami nem az ő érdeme, azt nem szokták az emberek jó szemmel nézni, ez van. Persze vannak tahó emberek, akik arra verik, ha beszólhatnak másoknak, de a többség haragját inkább a flegmáskodó, nagyképű stílus hozza elő. Pl ahogy te ezt most itt előadtad.
2015. dec. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
24%

20 éves vagyok, lány, és én is kaptam eddig szüleimtől anyagi támogatásokat, holott mindkettő gyári munkás. Ilyeneket kaptam, hogy: tv a szobámba, telefon, laptop. Ennél nagyobb értékben sosem kaptam, de meg is értem, hisz egy laptop azért mégis laptop, főképp ezelőtt 3-4 évvel megvolt az ára...

DE! Hozzáteszem, hogy mindezekért hónapokat, éveket könyörögtem, végül úgy kaptam meg. Nem pedig egy csettintésre. És nagyon kellett vigyáznom rájuk, különben nem hozott a Jézuska vagy a satöbbi másikat.


Mellesleg én amondója vagyok, az a gyerek oké legyen támogatva, DE módjával és úgy hogy tanulja meg mi az az érték amit kapott.


Nézd, mint mondtam feljebb kaptam már nagyobb értékű ajándékot, viszont amikor már magamnak kellett megvegyem a Samsung Galaxy s6-t... hát igen...

És hidd el, mióta megvan (októberben vettem meg), azóta én úgy vigyázok rá, mint még eddig egy nyavajás telefonra sosem.


És igen én eljutottam addig a pontig hogy köszönöm szépen szülőtől már nem kell semmi drága cucc, magam akarok megküzdeni mert jobban megbecsülöm.

Megkockáztatom azt is, hogy akár egy ingatlan sem kell tőlük, max ha törlesztem.

De én ez vagyok.


Nekem csak akkor fáj mikor látom hogy az aki kapta ezeket egy nagy lókötő, semmirekellő, aki anyuci apuci pénzén él mert az milyen jó dolog. Ilyen ember nem kell a dolgozó társadalomba, én ezt igy látom.


Aki pedig úgy kapja mindezt hogy nem van elszállva tőle hanem egy kultúrált módon megbecsüli és használja, az totálisan rendben van.

2015. dec. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim válasza:
99%

"Apu vedd meg nekem a várost.." :D

Najó csak vicceltem, nekem semmi bajom nincs azzal, ha valakit a szülei támogatnak, sőt, örülni is szoktam neki, ha valaki boldog. Csak ne dörgölje az orrom alá, hogy ilyet meg olyat kaptam aputól/anyutól, mert az a halálom.

2015. dec. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
98%
A válaszok nagy részéből én is azt szűrtem le, hogy nagyon sok irigy, rosszindulatú ember van. Engem nem zavar, hogy ki mit ad a gyerekének. Ha megtehetném, lehet hogy én is adnék. De azért az sok mindentől függ. Természetes, hogy segíteném a gyerekem, persze az ésszerűség határain belül.
2015. dec. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
81%

mert irigyek.

szegény és nyomorúságos gyerekkoruk volt, verték őket az alkoholista szüleik, és ők ebben nőttek fel.

így nem nehéz kikövetkeztetni, hogy az ide válaszolók miért olyan irigyek.

nem kell velük foglalkozni, általában vannak 6-8-an, nagy egyetértéssel megbeszélik a kérdések alatt, hogy hű de igazunk van, és meg is van a napi örömük.

hidd el, nekik ennyi jutott, egy anonim oldalon kiélhetik a frusztrációjukat, meg a nyomorúságos gyerekkorukból fakadó szürke nézeteiket.

2015. dec. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
82%

Én is ezt tapasztalom itt is és a való életben is.

Az én családom mondhatni elég gazdag. Én 21 éves vagyok és van egy F10-es BMW-m. Ez nagyon kiszokta vágni az embereknél a biztosítékot:) Főleg az ilyen 40+ éves nőknél meg minden kososztályú pasinál.

Meg itt az oldalon még azt vettem észre, hogyha valakiről valamiért az szűrődik le, hogy gazdagabb az átlagnál arra egyből ráfogják, hogy kamu:) Nem tudom, talán így könnyebb nekik. Ezzel a biztos nem lehet igaz mentalitással próbálják szerintem elfojtani az irigységüket.

Én is kaptam már meg itt az oldalon nem egyszer:) Kérdezni nem szoktam, de válaszolgatni igen. Volt aki pont olyan kocsiról kérdezgetett mint az enyém én meg válaszolgattam neki. Ott mindketten kamuk voltunk:) A kérdező azért mert ilyet akar venni, én meg azért mert ilyenem van. Jöttek ilyenekkel, hogy akinek ilyen autója van az nem itt írogatna:) Nem értettem az összefüggést:)

2015. dec. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
80%
Nyugodtan lepontozhattok, attól még nem föltétlen irigy az aki nem állhatja a nagyképű pitsákat. Én is kaptam egy házat, gyönyörű zöldövezetben a város közepén, mikor egyetemre mentem, mégse verem rá magam, hogy én most hú mekkora menő vagyok. Előtte mikor letettem a jogsit, kocsit is kaptam, olyat amilyen én akartam. Húgom is megkapta ugyan ezeket. És? Most akkor én ettől valami felsőbbrendű lény lettem? Sose felejtem el, volt gimiben egy osztálytársam, mikor először elmentünk hozzájuk kb mindenki az állát kapargatta, olyan elképesztő gazdagok. De előtte sose gondolta volna róla senki. Nem volt igénytelen, de nem is flancolt. Szóval lehet ezt normálisan is.
2015. dec. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
33%
Mert ok nem kaptak ilyeneket...
2015. dec. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
55%
Meg felhaboritja oket, hogy "a taknyos gyerek, aki eleteben meg egy percet sem dolgozott" nagyobb egzisztenciaval rendelkezik, mint o.
2015. dec. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!