Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak én érzem igazságtalannak,...

Csak én érzem igazságtalannak, h a nővérem bármennyi pénzt megkaphat, én meg semmit sem?

Figyelt kérdés
A szüleim rengeteg pénzt költenek a nővérem oktatására, 5 év alatt elvégzett 2 évet egy egyetemen, aztán kibukott(így az a több millió amit ráköltöttek,mind kukába dobott pénz), most 0-ról kezdte egy másik egyetemen, szintén fizetősön ,és a szüleim lazán kifizetik neki megint a félévi 700ezer forintot, pedig valszeg ezt se fogja elvégezni. Én meg amikor fölvettek fizetősre, akkor közölték velem, h azt én fizessem ki magamnak,majd nagyon keményen tanultam, és így átkerültem nem fizetősre, h ezzel ne legyen több gond. Bármire kérek pénzt, sose adnak, nekem pl. az az egyetlen boldogságom, ha elutazhatok, és amikor ilyen utazásokra kértem pénzt, sose adtak,mert az fölösleges luxus szerintük, és ilyenkor én elmentem dolgozni, vagy befektettem a pénzemet, hogy magam teremtsem meg az ilyen utazásokra a pénzt, ha meg épp nem jött össze annyi, akkor nem utaztam el. Egyébként abból a szempontból teljesen jogos, h ha már elmúltam 18 akkor a saját kiadásaimra én teremtsem meg a pénzt, csak azt nem értem, h akkor a nővéremre miért költenek milliókat?

2015. dec. 5. 12:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem a szüleid elég köcsögök ha ez igaz.
2015. dec. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Inkább azt kérdezd meg tőlük, miért szeretik és támogatják jobban a nővéredet, mint téged.
2015. dec. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazságos, és szerintem rosszul oldották meg a nővéred problémáját. Nem ismerem a körülményeiteket, csak feltételezem, hogy a családi büdzsé véges, a nővéred önállósulása viszont megoldatlan, amíg nincs valamilyen végzettsége. Különbözőek vagytok, te talpraesett, szorgalmas, ő meg bizonytalan és élhetetlen, a szüleitek viszont érte is felelősek - egy érettségivel kitörölheti a popókáját a munkaerőpiacon.

A helyükben az első bukta után azt mondtam volna, hogy keressen egy OKJ-képzést, végezze el, aztán kezdjen dolgozni, és a saját pénzéből, ha akar, elvégezhet levelezőn egy egyetemet, és szerezzen legalább egy felsőfokú nyelvvizsgát. Addig lakhat otthon, de úgy igyekezzen, hogy legkésőbb 30 évesen külön tudjon költözni. A szülői házba viszont ne tervezzen családot.

Biztos, hogy nem fizetném másodjára is az egyetemet, ami nem megy, nem kell erőltetni, vagy ha olyanok a képességei, vegye komolyabban - ebben nagy segítség, ha a saját pénze bánja a tanulást.

2015. dec. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mert hogy szerintük én magam lábán is meg tudok állni, a nővérem meg életképtelen, és ezért támogatni kell. Csak azt nem értem, mit gondolnak, ha ennyi pénzt kidobnak az egyetemére fölöslegesen, attól még nem fogja tudni elvégezni. Kukába dobott pénz az egész, ennyi erővel nekem is adhatták volna, de még annak is több értelme lett volna ha magukra költik és ők elmennek luxusutazásokra, vagy mit tudom én, egy hajléktalannak is odaadhatták volna. De nem ők inkább a nővérem oktatására költik aki soha nem fog diplomát szerezni, de a szüleim így legalább moshatják kezeiket, hogy ők azért támogatták a nővéremet.
2015. dec. 5. 13:08
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
Nézd, a szüleid pénzét nincs jogod számon kérni rajtuk, illetve attól kezdve, hogy elmúltál 18 lényegében nem kötelesek azt a keveset sem adni, amit kapsz. Nem igazságos és csak szítja még a 2 testvér között is a viszályt, de így sem úgy sem fogod őket meggyőzni az igazadról. Nem tudsz mást tenni, csak minél hamarabb elvégezni az egyetemet (nem csúszol) és elkerülni otthonról. Ez gondolom legrosszabb esetben is még 4 év, nem tudom hányad éves vagy. Ha olyan szakon vagy, akkor elég hamar a lábadra tudsz majd állni. Az élet sajnos még 2 testvér között sem igazságos, tudom, hogy nem vigasztal, de nálunk pont ugyanez a felállás, mint nálatok. Egy elkényeztetett nővér, aki megkapott mindent, nyaralást az USA-ban, meg nyelvtanfolyamot Oxfordban meg tudom is én, mikor én kértem kis támogatást, hogy a nyári gyakorlatomat külföldön tölthessem el, (tized annyi pénzt nem kértem, mint amennyit anno nővérem elvitt USA-ra), akkor közölték, hogy nincsen. Ha nincs akkor nincs, lényegtelen, hogy miegyébre volt. Nekem már nem jutott. Nálatok ugyanígy van: elköltik a pénzük nagy részét tesódra, rád már nem jut. Szerencse, hogy nem vagy olyan, mint nővéred és hidd el, az idő neked dolgozik, ha elvégzed a sulit ,akkor fordul a kocka és kettőtök közül te leszel az, aki már önállósodott, aki saját lakásban él, aki arra költ, amire akar, ő meg majd még mindig otthon lakik anyucival, apucival, akik viszont egyre kevésbé fogják tűrni a semmirekellő lányuk jelenlétét.
2015. dec. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező a kommentjében lényegébe megválaszolta saját kérdéseit, amikor leírta szülei magyarázatát. Való igaz, hogy a szülő nem mindig látja világosan (esetleg nem is akarja látni és tudni), hogy a szeretett gyereke milyen képességű és személyiségű, inkább fizet. Fizet, mert azt akarja, hogy a gyereke lépjen feljebb a társadalmi ranglétrán.
2015. dec. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, hogy így érzed, azt viszont szülőként hidd el nekem, hogy az ember nem azért támogatja a gyerekét, hogy "moshassa kezeit." :-) A szülő egyrészt szereti a büdös kölyköt, még ha élhetetlen is, másrészt neki sem érdeke, hogy még 50 évesen is otthon lakjon, és zsebpénzből éljen. Ezért írtam, hogy értem, miért csinálják ezt, csak a megoldásuk rossz, biztos, hogy nem erőltetném nővérednek az egyetemet, pláne fizetős szakon.

Nem tudom, mennyire hallgatnak rád - ha talpraesettnek látnak, talán igen -, a helyedben elmondanám az OKJ-javaslatot, akár még keresnék is párat, ami hamarosan, vagy jövő szeptembertől indul, az eduline-on fent van az összes ingyenes, te meg tudod, gondolom, mi érdekelné a nővéredet. Ne arra hivatkozz, hogy igazságtalanok, hanem arra, hogy ez nekik és a nővérednek is jobb megoldás lenne. Amíg kezdődik a tanfolyam, tanulhatna nyelvet.

Ha nem akarja otthagyni a sulit, akkor el kéne küldeni diákmunkázni, hogy legalább a tandíja egy részét kifizethesse, hátha motiváltabb lenne az elvégzésére.

2015. dec. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem döntheted el mire költik s pénzüket, azt viszont megteheted, hogy ha bajba kerülnek és pénz kéne nekik, vagy segítség otthon, mondod hogy kérjenek a nővéredtől, mert te nem tudsz segíteni.
2015. dec. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
45%
A szüleid csak azt szeretnék, hogy mindketten boldoguljatok, és mivel a nővéred valószínűleg gyengébb képességű, így mindent megtesznek, hogy az ő kezébe diplomát adjanak. Rajtad látják, hogy önállóan is megoldod. Ezzel valahol téged is védenek, hogy ha ők már nem lesznek, ne neked kelljen támogatni a tesód, mert semmilyen használható képesítése nincsen. Annyi pénzük meg valószínűleg nincs, hogy az ő taníttatása mellett még téged is utaztassanak.
2015. dec. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
95%
Igazságtalan, de ismerős a helyzet. Közrejátszhat benne az hogy nővéred az elsőszülött, így te mindig csak második leszel. Rokoni körben láttam már ilyet, a második gyerek bármit csinált, ha 12x jobban ment neki valami, akkor sem értékelték. Ellenben az elsőszülött mindent megkapott kérés, kérdés nélkül.
2015. dec. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!