Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon megbántottam anyát....

Nagyon megbántottam anyát. Mivel engeszteljem ki?

Figyelt kérdés

Nem szándékosan tettem. Nyakamon az érettségi, február 15.-ig kell kitaláljam, hogy hol tanulok tovább és még elképzelésem sincs. Tegnap ezen hisztiztem anyának és mondta, hogy akkor hagyjak ki egy évet, utazzak el, menjek ki a nagynénémhez nyelvet tanulni, világot látni és ha nem lesz rajtam ekkora a nyomás, akkor hátha könnyebb lesz. Azt mondtam neki erre, hogyha kihagynék egy évet, akkor lehet, hogy nem tudnám újrakezdeni a tanulást és egy kitartott nő lennék, aki otthon ül és gyerekeket nevel, ebből pedig még egyik országban sem lehet ledoktorálni...

A baj az, hogy anyukám pont ilyen. Van ugyan diplomája, de sosem dolgozott, mert 20 éves volt, mikor a bányám született, utána pedig jöttem én és a testvéreim. De nála ez nem volt probléma, ő mindig is anya szeretett volna lenni és abban tényleg tökéletes.

Csak nekem nem ez a célom és úgy érzem, hogy megbántottam...

Nem a háztartásbeli nőket akartam leszólni, de úgy jött le, mintha azt éreztetném, hogy ő semmit nem csinál.


2015. dec. 7. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azta, milyen rendes anyukád van, bár nekem lenne ilyen. Tökéletesen igaza van és jó tanácsot adott, hiszen ha kihagysz egy évet és van időd gondolkodni, világot látni, talán megtalálod azt, amit nagyon szeretnél. Nem elpazarolt egy év lenne, hiszen ha elmész egy egyetemre és lenyomsz úgy 5 évet, hogy nem is szereted és nem tudnál abban a szakmában dolgozni, akkor rosszabbul jársz, hiszen 5 évet pazaroltál el.

Szerintem mond el ezt így neki, amit leírtál, hogy mennyire tiszteled és becsülöd őt, viszont te más életet képzelsz el magadnak és ne haragudjon, nem őt akartad ezzel lekicsinyíteni, rosszul fejezted ki magad.

Meg fog bocsátani.

2015. dec. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mond el neki, hogy elgondolkodtál a tegnapi beszélgetéseteken, és rosszul érzed magad, mert úgy gondolod, hogy félre érthetően fogalmaztál. Beszélj vele!
2015. dec. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mondd neki, hogy kicsit félreérthető volt, amit mondtál, de ugye nem vette magára. Mert te nem rá gondoltál. Nem akartad megbántani, ha esetleg mégis úgy értette.
2015. dec. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hú, bárcsak nekem lenne ilyen anyukám, istenem! Egy ilyen anyukával aztán tényleg mindent meg lehet beszélni, ebben biztos vagyok, így nem is értem, hogy miért kell ide kérdést kiírnod.
2015. dec. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szamárság, egy év kihagyástól még nem romlik el az agyad, ugyanúgy tanulhatsz utána is...
2015. dec. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!