Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Beszéljek anyukámmal még a...

Beszéljek anyukámmal még a baba születése előtt? Hogy csináljam, hogy ne tűnjek elutasítónak?

Figyelt kérdés

Februárban kisbabánk lesz. Örülünk, viszont annak kevésbé, hogy az anyám úgy viselkedik, mintha mi idióták lennénk és csak ő tudná, hogy mi kell egy babának. Már most több olyan beszólása volt, ami rosszul esett.

Ma pl. eljött reggel, munka előtt. Mutattam neki, hogy megvettük a babakocsit, meg hozzá a kiegészítőket, erre csak a száját húzta, hogy mi ennyiért veszünk babakocsit, a tesómék meg fél év alatt sem költenek el ennyit a 3 gyerekre összesen...

Ki lett festve a babaszoba, be is rendezzük lassan és igazi "mesevilág" lesz. Mikor anyukám meglátta, kioktatott, hogy miért akarom ráerőltetni a gyerekre, hogy mit szeressen majd, mi van, ha ő nem a rózsaszín hercegnős dolgokat fogja szeretni, hanem az autókat... De nem értem, akkor a gyerek 4-5 éves koráig ne legyen semmi a szobában, hanem a kopasz, fehér falak, nehogy "ráerőltessem" a saját akaratomat?!


És hasonló hülyeségeket mond. Tudom, hogy mosolyognom kéne ezeken, egyik fülemen be, a másikon ki, de mégsem megy... Azt hittem, hogy nem ilyen lesz.


Úgy gondolom, hogy beszélnünk kellene vele, még mielőtt a pici megszületik. Hiszen ha most ez van, mégis mi lesz akkor, ha már itthon lesz a baba?! Akkor majd az is rossz lesz, ahogy megfogjuk, vagy mi?


2015. dec. 18. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Még most köszönjétek meg a sok jó tanácsot, és éreztessétek, hogy nem kértek belőle, mert ha nem, ez a probléma a kicsi születése után hatványozódik. Egyébiránt csak annyira fog beleszólni, amennyire hagyjátok. Ha hazaértek a babával, úgy naponta fog menni, mert majd ő tudja, csitu van. Ha ezt akarjátok elkerülni, akkor még most, időben, szokja a gondolatot, hogy van saját gondolatotok...
2015. dec. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Határozottan közölni kell vele, hogy ha tanács kell, majd kéritek. Addig legyen szíves nem beleszólni semmibe, mert magánügy.

Lehet hogy besértődik, de ha megszületik az unoka, úgy is megenyhül.

2015. dec. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nálunk is meg volt, én leültem vele és elmondtam, hogy köszi Anya, hogy segíteni szeretnél, és tudom, hogy te már felneveltél hármat (hárman vagyunk tesók) és van tapasztalatod, stb, de ha majd segítségre lesz szükségem, akkor szólok, addig pedig légy szíves ne kérdőjelezd meg a döntéseimet és ne kételkedj az anyai ösztöneimben, hiszen én mindent a legjobb tudásom szerint csinálok.
2015. dec. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%
Én kerek perec megmondtam mikor kezdett túllőni a célon, hogy láttam hogy nevelt gyereket , de én abból a rendszerből nem kérek...megsértődött , de az első 6 hét maga volt a menyország...aztán persze úgyis megenyhült ..látta hogy nem hat meg vele, azóta nem szól bele semmibe.
2015. dec. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
1-2-3-as válaszolóval egyetértek maximálisan.
2015. dec. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

igazad van. legközelebb ha megint bele akar szólni,akkor kell megmondani,hogy értékeled az őszinteségét, de a gyereknevelésben a saját utadat szeretnéd járni. téged nem érdekel tesódék mire mennyit költöttek stb.. most neked lesz gyereked, szeretnéd te eldönteni,hogy mit hogyan csinálsz.pont..

ha nem ért a szóból akkor lehet kicsit erélyesebben. de valóban le kell állítani,ha nem akarod hogy nagyon a fejedre szálljon majd.

2015. dec. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
Igaz nálunk nem gyerek, hanem esküvőszervezés volt, de én kiálltam bárki ellen, aki képes volt beleokoskodni az esküvőnkbe. Volt is ám durca, de csak egyszer próbálkoztak.
2015. dec. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is februárban szülök és az én szüleim nem ilyen beleszólósak, de az anyósom igen. Amúgy nem rosszindulatú, de a gyerek téma valahogy kifordítja őt magából. Ő hármat szült, állítása szerint álomterhességekben (az enyém meg nagyon nehéz), és úgy érzi, a gyerek témában kompetens...


A tanácsokat mi megköszönjük és azt szoktuk rá mondani, hogy tényleg, ez is jó tipp, mi még azon is gondolkodunk, hogy...és a szöges ellentétét mondjuk annak, amit ő.:)


Szerintem fontos előre tisztázni a szabályokat, mert bár nem tudsz egy felnőtt embert megváltoztatni, de azért a saját határaidat tisztáznod kell.


28N

2015. dec. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha ez vigasztalja anyukádat, nekem rózsaszín gyerekszobám volt és imádtam az autókat, szóval semminek a lehetőségét nem veszed el a gyerekedtől :D
2015. dec. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!