Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti kölcsönadnátok anyukátoknak...

Ti kölcsönadnátok anyukátoknak könyveket, ha nem vigyáz rájuk?

Figyelt kérdés

Még általánosban a kedvenc könyvtárosnőmtől kaptam 3 könyvet kölcsön (a saját gyűjteményéből) a kedvenc írónőmtől, mert nem tudtam beiratkozni egyetlen könyvtárba se (anyám sose volt hajlandó elkísérni aláírni és fizetni ilyenért).

Szóval, kölcsönkaptam, anyám elkérte tőlem, miután kiolvastam... Úgy kaptam vissza az új állapotú könyveket, hogy több lap kiesett belőle, a borítóján hajtások és egyiken ott volt a kávésbögre karimája is + a fürdővízbe az egyiket beleejtette (így hullámos lett az egész). Többek közt kiderült, hogy ő a 400 oldalas regényeket is félbehajtja, mert "úgy kényelmes".

Legközelebb kórházban volt szülni, akkor már könyvtári könyveket vittem neki (barátnőm kölcsönözte ki a közösen kiválasztottakat). Ott is megjelent a lapok kiesése, egyiket leöntötte teával és saláta lett az egész, pedig csak 5 napig volt nála :( Még 4-5 ilyen alkalom volt.

A mostani vita több, mint 1 éve tart: lettek saját könyveim, amiket nem vagyok hajlandó odaadni neki kölcsön. Hiába esküdözik (mint korábban), hogy vigyáz rá, nem hajtja be a sarkát, nem fognak kiesni a lapok stb. én akkor se szeretném odaadni. Egyszer vissza kellett lopnom a táskájából, mert "véletlenül beletette".

Az egész családom szerint ez már beteges és önző részemről.

A kérdésem: ti adnátok neki egy újabb esélyt vagy kitartanátok amellett, hogy nem, mert már többször tönkretette a könyveket? Illetve tényleg túlzás ennyire rákoncentrálni egy tárgyra?



2015. dec. 19. 12:43
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%

adna neki a rosseb, főleg azok után ahogy tönkre vágta korábban a könyveidet.

vegyél neki 15 ezerért egy Ebook-ot, pakolj rá egy pár száz könyvet az csókolom.

ha azt is haza vágja akkor így járt.

2015. dec. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
28%

Tényleg nagyon tönkretettek? Vagy csak látszik rajta, hogy használták, és te túlzod el?

Mert én nem tudom elképzelni, hogy a könyvtárban ne szólnának, ha olyan állapotban viszel vissza egy könyvet, mint amit itt leírnál.

Én a könyvtárit jobban félteném. Hiszen azt még mások is olvassák, nem illik tönkretenni. A sajátomat is sajnálnám, ha nagyon tönkremenne, de az nem olyan ciki. Ha a könyvtárit (ami másé) nem sajnáltad odaadni, akkor a sajátodat miért?

2015. dec. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Az első eset (amit a könyvtárosnő) adott oda volt az első alkalom 13 évesen, hogy én is kölcsönadtam neki, sose hittem volna, hogy így kapom vissza.

Sírva vittem neki vissza, bocsánatot rebegve... Onnantól meg kerültem az iskolai könyvtárat, annyira pocsékul éreztem magam. És tényleg borzalmasan néztek ki, (sajnos) nincs benne túlzás. A kiesett lapokat óvatosan próbáltam visszaragasztani, de mást nem tudtam csinálni.

A "normális" könyvtárból hozott könyveknél fizetni kellett egy összeget a rongálódás miatt.

A többi könyv az enyémek voltak (antikváriumból beszerezve), de ott is minden alkalommal bedőltem annak, hogy az életénél is jobban vigyáz rá.

Tele lett a hócipőm + egy olyan könyvet nézett ki magának, amit egy fontos személytől kaptam és kincsként őrzöm.

Volt neki 2 db ebook olvasója, egyszer rálépett az öcsém, a 2. haláláról már nem tudok semmit, nem lett az orromra kötve.

2015. dec. 19. 13:02
 4/26 anonim ***** válasza:
96%

3: Értem. Akkor nem adnám neki oda semmiképp.

Vegyen magának, vagy iratkozzon be egy könyvtárba. Aztán majd remélem, ott jól lecseszik :)

2015. dec. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
78%
Kolcsonadnam, de letetbe elkernem tole a konyv arat, amit visszakap ha jo allapotban adja vissza a konyvet.
2015. dec. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
93%

Biztos nem. Eleve már nagyon megszűröm azt, hogy kinek adok könyvet kölcsönbe, mert már nagyon sokszor megjártam, nem is azzal, hogy rongálták, csak éppen számtalan könyvem nem került hozzám vissza soha. Anyukám mondjuk nem ez a kategória, ő nagyon vigyáz mindenre, ami meg nem is a sajátja, arra főleg. De most már amúgy is főleg e-könyveket olvasok, úgyhogy aki kölcsön akar kérni, annak megmondom, hogy átküldöm szívesen, ha így jó, akkor jó, ha meg nem, akkor itt és itt lehet megvenni, kikölcsönözni.

Ilyen esetekre, mint a tiétek, szintén tök jó megoldás lehet az e-könyv olvasó, bár tény, hogy ez egy egyszeri, nagyobb befektetés, de utána nincs több kölcsönkért, és megrongált könyv.

2015. dec. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
26%

" kedvenc könyvtárosnőmtől kaptam 3 könyvet kölcsön (a saját gyűjteményéből) a kedvenc írónőmtől, mert nem tudtam beiratkozni egyetlen könyvtárba se" - Mi van?!

Hogy lehet valakinek kedvenc könyvtárosnője, ha nincs beiratkozva egy könyvtárba sem?


Ez kamu kérdés.

2015. dec. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Általános iskola könyvtára, ahol könyvek vannak.

Nem kell beiratkozni egy könyvtárba, hogy be tudj menni olvasni, csak kikölcsönzéshez kell.

A könyvek, amiket kölcsön kaptam nem az iskola tulajdona volt, hanem a könyvtárosnő hozta otthonról nekem, mert kiderült, hogy az adott írónő a kedvencem.

2015. dec. 19. 13:21
 9/26 anonim ***** válasza:
83%
Semmiképp sem adnám oda. Neked a könyvek a fontosak (nekem is amúgy, nagyon háklis vagyok rá, ha valaki nem vigyáz rájuk, vagy "elfelejti" visszaadni), másnak meg a ruhája, a telefonja stb, stb. Ha zavar a család véleménye, kérdezd meg tőlük, hogy kölcsönadnák-e a kedvenc blúzukat, ruhájukat annak, aki rendszeresen elszakítva, kimoshatatlan ételfoltokkal tarkítva, cigivel kiégetve adja vissza.
2015. dec. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Nekem is az jutott eszembe, hogy kérd el letétbe a könyv árát. Ha normálisan adja vissza, akkor visszaadod az árát, ha valami hibája van, akkor meg veszel újat.
2015. dec. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!