Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon unom már, hogy anyám...

Nagyon unom már, hogy anyám képtelen egy normális bevásárlási listát összeállítani, ezért napi háromszor kell lemennem a boltba. Hogyan változzon ez?

Figyelt kérdés

Én végzem itthon a bevásárlást, illetve egyéb házimunkába is besegítek. Akárhányszor anyámnak eszébe jut valami, mindig leküld a boltba, hiába kérdezgetem, hogy kell-e valami más, mindig azt mondja, hogy nem, csak menjek már. Majd rá pár óra múlva ez is kell, meg az is kell, és amikor ezt felhozom neki, elintézi annyival, hogy "jól van maradj már, akkora fáradtság neked?". Azt sem tudom, hogy bevásárolok magamtól, mert általában mindig igyekszik annyi pénzt adni, amibe az adott dolog kerül.


A másik dolog: Amikor azt mondja, ad pénzt, menjek el bevásárolni, és nem mond semmit mit vegyek, mindig a bevásárlás után kezd el panaszkodni, hogy gondolhattam volna, hogy nincs kávé, vagy elfogyott a.. szóval értitek.


Mit tegyek? Kiakaszt anyám.


2016. jan. 6. 16:39
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
93%
Napi egyszer menj le, és ezt mondd is meg neki, hogy ha utána jut valami eszébe. akkor majd neki kell lemennie. Pár alkalom után minden meglesz elsőre, hidd el.
2016. jan. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 A kérdező kommentje:
Ez szép és jó, de sajnos azért nem úgy működik a dolog, hogy megmakacsolom magam, és nem megyek le, mert akkor jön a lelki zsarolás, hogy "így kérj majd valamit", vagy az üvöltözés, hogy menjek már, stb..
2016. jan. 6. 16:44
 3/56 anonim ***** válasza:
90%
Tegyetek egy cetlit a hűtőre (hűtőmágnessel), és amikor eszébe jut, hogy elfogyott valami, felírja rá, így tuti lesz otthon kávé meg ilyesmi.
2016. jan. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
92%
Én megmakacsolnám magam és nem mennék le csak napi egyszer. A lelki zsarolásra pedig: hiába hajtja, hogy így kérj majd valamit ha arra sem képes, hogy összeírja hogy mit kell venned akkor minek kérj tőle bármit is.
2016. jan. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
7%

Belehaltál? Ugye nem? Szegény anyád meg kihordott, megszült, felnevelt. Neked meg annyi nem fér bele, hogy néha egy nap kétszer menj vásárolni?


Egyébként is örülj, hogy van miből. Ma Magyarországon rengetegen éheznek-

2016. jan. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 A kérdező kommentje:
Fú, 5. válaszoló, számítottam egy, a tiedéhez hasonló válaszra.
2016. jan. 6. 16:55
 7/56 Rezi Dencia ***** válasza:
59%
71%-os az oldal nagy öregje kérdező. Általában sz*rrá pontozzák, de ő mindig marad 71%-os. Vajon ki lehet ő?-DDDD
2016. jan. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
95%

"megszült, felnevelt..."


Magyarul teljesítette a kötelességét, mint szülő. Ez nem egy "szívességtétel", amit aztán mindig a gyerek ora alá kell dörgölni.

2016. jan. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
70%
a gyerek nem kérte az életet, szóval ha segít otthon és elmegy boltba, akkor legyen elég napi1xi ugráltatás. Pláne ha az anyja nem képes egy nyomorult listát írni..
2016. jan. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
89%

nálunk is a hűtőre ki van rakva papír és ha valaki látja, hogy valamiből már csak kevés van vagy elfogyott, felírja és így többnyire mindent meg tudunk venni egyszerre

néha persze előfordul, hogy gyorsan kell valami és azért elszaladok a boltba, de az nem normális, hogy naponta többször kell elmenned

2016. jan. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!