Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van jogom haragudni emiatt a...

Van jogom haragudni emiatt a szüleimre? 20L

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Furcsa kérdést teszek most fel, 20 éves lány vagyok, de elmondhatatlanul fáj ez a dolog. Amióta az eszemet tudom, szőrös vagyok. Nem,nem kis szőke pihék,hanem erős,fekete és mindenhol. Már ovis koromban is szőrös volt a kezem-lábam, bár akkor még nem érdekelt,hiszen kicsi voltam. Általános iskolában már gyönyörű partyszemöldökkel rendelkeztem,az egész osztályban én voltam a legszőrösebb még a fiúk közül is. Iszonyatosan éreztem magam minden egyes tesiórán, vagy nyáron, amikor rövidnadrág és póló volt az elvárt viselet. A hajam is olyan drótszerű volt, göndörkés,de inkább hasonlított egy szénaboglyához.

Ezek miatt az önbizalmam a béka fenekét se közelítette meg, borzasztóan szégyelltem magam, és bajuszom is nőtt. Egy ideig anya vitt magával a kozmetikushoz szőkíttetni a bajszom, dehát attól még ott volt, és sárgán világított.

Osztálykirándulások, táncórák, strandolások mind hatalmas traumákat okoztak nekem.

Ezután megismerkedtem a borotvával, 11 éves lehettem körülbelül, és mindenhol elkezdtem borotválni magamat, miközben utáltam az egész testemet.

Rengeteget csúfoltak, Chewbacca, vegyél borotvát, borotváld már le a karod, szőrösebb mint egy férfinak, neked bajszod van? kijelentésekkel.

Középsuliban a szőr annyira nem érdekelt, mivel rengetegszer borotváltam magam. Ekkor jöttek elő a pattanások. Hatalmas, hetekig tartó undormányok. A hátam tiszta pattanás volt. Ordítani tudtam volna a fájdalomtól,amikor az iskolatáska nyomta a vállaim... hihetetlen fájdalmaim voltak, önbizalmam szintén nulla volt ekkor is.


Most 20 évesen lett egy komoly kapcsolatom, (előtte is voltak barátaim, de azok még komolytalanok voltak).

Mivel óvszert egyikünk sem szeretett használni, ezért fogamzásgátló tabletta mellett döntöttünk, volt pár utam vele a nőgyógyászhoz. Mivel látta az orvos hogy pattanásos vagyok, elküldött vérvételre, és Uh-ra, kiderült hogy PCO-s vagyok.


És itt jön maga a kérdés. Hogy nem vittek el a szüleim egyszer sem orvoshoz? Látták,hogy tiszta szőr vagyok, látták hogy 20 éven keresztül bőgtem egy csomót, hogy hogy nézek ki, hogy nincs emiatt önbizalmam, hogy nem merek strandra menni, hogy mennyi fájdalmam van.

Akit nem érint ez a probléma, talán meg sem tudja érteni, hiszen "az csak szőr,nem nagy ügy, gyantázd le" hozzáállása van sok embernek. De higgyétek el,hogy borzasztó ezt átélni.

Egyszerűen nem értem,hogy hogy volt képes a saját apám is ezzel csúfolni évekig? Mit tehettem volna, 7-8 évesen állítsak be az orvoshoz,hogy szőrös vagyok?! Ez nem az anyám dolga lett volna, hogy kézen fog és elindulunk valamilyen irányba,hogy legalább megtudjuk mi a bajom?


2016. jan. 7. 21:26
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
84%

Szia!


Először is sajnálom, hogy ilyen problémád van. Ezt a fajta lelki bántást nem tudom átérezni, de engem is gúnyoltak hosszú évekig más miatt.

Apukád - bocsáss meg ezért - de egy ritka bunkó ember. A saját lányát csúfolja egy olyan dolog miatt, amiről igazán nem tehet, és nem is tud rajta olyan könnyen változtatni. Ez szánalmas.


Másodsorban: igen, anyukádnak fel kellett volna ismernie azt, hogy az állapotod, a megnövekedett szőrmennyiség, a pattanások, stb nem normális állapot. De felteszem a kérdést: egy orvosnak sem tűnt ez fel? Hiszen általánosban jó párszor van orvosi vizsgálat.

Sajnos azonban a szülők hajlamosak valamelyik irányba "eltolni" a gyerek problémájának súlyosságát. A tiedet alulértékelték, bizonyára úgy gondolták, hogy ez a normális, és nincs semmi a háttérben.



Sajnálom, hogy ennyit szenvedtél, de próbáld magad mögött hagyni a nehezét. Tudod, hogy mi a baj, kapsz kezelést, és elmúlik (vagy mérséklődik) a dolog.


Fel a fejjel, és ha beszélgetni szeretnél írj :)



26N

2016. jan. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
91%

Biztos hogy lesznek páran,akik majd be akarják magyarázni,hogy a te hibád,mert egy gyerek is elmehet az orvoshoz egyedül,de szerintem a szüleid hibája.Én neked adok igazat.

Én a fogaimmal vagyok így.6 évesen minden nap sírva aludtam el,mert annyira fájtak a fogaim,mégse vitt el senki a fogorvoshoz.Ennek az lett az eredménye,hogy még soha életemben nem nevettem nyitott szájjal,csak ha egyedül vagyok a szobámban.(Engem is sokat bántottak mitta,az általános kész pokol volt)Most már hiába járok fogorvoshoz,a legtöbbet ki kell húzni,a többire meg korona kell,ami egy kisebb vagyok,és még 20 éves se vagyok.Ráadásul a szüleim nem gondoltak arra,hogy legalább ha már akkor elcseszték,akkor gyűjtenek nekem pénzt,hogy kitudjam fizetni a fogorvost.Az apám konkrétan lek@rvázott,mert az hogy meg akarom csináltatni a fogaimat olyan,mintha a mellemet plasztikáztatnám meg,és nekem csak a külső számít...

Ezt csak az érti meg,aki így nőtt fel.

(bocsi,hogy egy kicsit offoltam,de a történeted hatására bennem is előjöttek a rossz emlékek és gondoltam megosztom veled,hátha más is jár itt hasonló cipőben)

2016. jan. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
93%
Igen, teljesen jogos.
2016. jan. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
70%
Ez a szüleidnhibája,nésmminden okod megvan a neheztelésre. Apádnbunkó, anyád megnegy nemtörődöm alak. Zsák a foltját megtalálta. A gyerek egészsége a szülők felelőssége!
2016. jan. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem a szüleid ilyen téren tudatlanok, már bocs. Sokan azt hiszik, hogy kicsit szőrösebb, meg jaj a "görög gének", és bele sem gondolnak, hogy esetleg valami más van a dolog mögött, esetleg betegség. A kozmetikus dolgot nem értem. Ha már ott voltatok (nyílván ha fiatal vagy és anyáddal mész, akkor a kozmetikus úgy csinálja, hogy anyád kéri, nem pedig ahogy te szeretnéd)- DE miért nem szedte le neked a bajúszt? A festés rossz megoldás, mert a hozzád közel álló személyek egyből kiszúrják. Megértem, hogy nehesztelsz a szüleidre, de én nem vesznék össze velük ezért, de elmondanám, hogy ez van, és hogy nagyon erős tüneteket produkált az évek alatt, és korábban megtudhattad volna, hogy miért szőrösödsz, ha elvittek volna orvoshoz..
2016. jan. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
82%

ez van...örüljél hogy végre kiderült a betegséged, és rendbe rakhatod az életed.

úgy tudom kb egy év alatt elég szép sikereket lehet elérni, ha a megfelelő kezelést kapod.

2016. jan. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat, kedvesek vagytok!

Egyenlőre még nem tudnak erről, nem igazán szívlelik a barátomat, ezért kicsit eltávolodtam tőlük az utóbbi hónapokban. Amikor csak tehetem a barátomnál vagyok, heti 3-4 napot alszok csak itthon. Nem neheztelek rájuk, vagy nem éreztetem velük,hogy mérges vagyok, de nagyon rosszul esik,és ez egy olyan dolog szerintem ami egész életemben egy fájó pont marad.

Sajnos még 2,5 évem hátra van az egyetemből, és addig nem tudunk összeköltözni a barátommal,pénz hiányában, de rengeteget vagyunk együtt. Apa szóvá is szokta tenni,hogy miért nem költözünk össze (persze gúnyosan). Pedig igazából csak az tart ettől vissza,hogy nem rendelkezem önálló keresettel.

2016. jan. 7. 21:48
 8/33 anonim ***** válasza:
17%

Nem mindenkinek ismert a PCO.

Neked talán már többet mond. Akkor miért is nem mentél akár 17-18 évesen orvoshoz?


Hogy nem gondoltál arra beteg vagy? Hát pont ez van a szüleiddel is. Lépj túl az elmúlt időn és 20 évesen már magad tudod a betegségedet megoldani.

2016. jan. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Nem azt vártam el tőlük, hogy ők állapítsák meg a pontos diagnózist. :)

De szerintem az, hogy beül velem anya-apa az orvoshoz, hogy a gyerek abnormálisan szőrös, és olyan pattanásos a háta, hogy reggelre a pizsamája tiszta vérfoltos, az szerintem a legelvakultabb szülő szemében is egy jelzés kell hogy legyen, hogy ez bizony valamilyen betegség!

2016. jan. 7. 21:51
 10/33 anonim válasza:
95%

Tudom, hogy mit élsz át, és is szőrös vagyok mint az állat csak férfiban (tudom fiúkra azt mondják ez nem annyira komoly, de 14 évesen a vállam a hátam a minden tiszta szőr volt, gyűlöltem a strandot, 0 önbizalmam van még máig is a lányok felé). Az én szüleimnek is természetes volt, persze mások meg csak nevettek rajtam. Szerencsére manapság már tudom magam gyantáztatni ismerősön keresztül, de kb 1 hétig sima minden aztán már burjánzik.

Apukád, ha valóban csúfolt ezért hát arra én sem tudok mit mondani.

Anyukád valóban elvihetett volna orvoshoz, de szerintem ő genetikai betegségre gyanakodott.

Az interneten te is utánanézhettél volna az egésznek (google: "túlzott női szőrösödés"első találat itt leírja, hogy PCO nagy valószínűséggel és orvosok is kitudják mutatni) -> nem téged akarlak támadni

Én nagyon sajnálom az egészet és kívánom, hogy a gyógyszeres kezelés sokat javítson a helyzeteden. Szerintem fölösleges a szüleidet vagy bárkit hibáztatnod az egészért, mert akkor őrölnéd csak magad ezzel. Nézz a jövőbe és érezd jól magad.


21.F

2016. jan. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!