Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Van olyan, hogy...

Szülők! Van olyan, hogy benyittok a gyereketek szobájába kopogás nélkül, ha ott van a párja is?

Figyelt kérdés
Mi az oka, ha igen?
2016. jan. 11. 22:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

az én szüleim is bejönnek kopogás nélkül ha itt van a barátom. a barátomnál is beront az anyukája ha ott vagyok. naponta többször is.. így nyilván nem szexelünk ha otthon van valaki.. de elég bunkóságnak tartom.. én se nyitogatok be anyáék szobájába amikor bent vannak.. ugyanúgy a barátom se nyitogat be az anyukájáékra..

oké, ő házuk, de sztem meg lehetne tisztelni egy kopogással a másikat:D

2016. jan. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%
Ez a gyermek korától is függ. Nyilván, ha a 13-14 éves gyerekemnek ott a "párja", akkor be sem engedem csukni az ajtót. Eléggé el van korcsosulva a mai világ így is, a legtöbb tini meg mégcsak felvilágosítva sincsen, hogy mit mikor kéne csinálni és hogyan. Persze ez is nevelés kérdése. De ha egy idősebb gyerekről van szó, aki már tudja mit csinál, akkor egy szülőnek szerény véleményem szerint semmi joga benyitni a szobába kopogás nélkül. A szoba egyfajta intimszféra is.
2016. jan. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%

Nem nyitnék be, mert nem vagyok bunkó.

A másik meg hogy eleve a 13 éves gyerekemnek nem lenne "párja", mert leszedném a fejét.

2016. jan. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

1# vagyok

azt kihagytam, hogy mi is 20 körüliek vagyunk, hamarosan összeköltözünk. szóval nem hiszem, hogy ellenőrizgetés miatt nyitnának be..

2016. jan. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk tökéletes volt a helyzet...

Ha nem akartuk, hogy bárki benyisson, berigliztük az ajtót.

Plusz mindenki kopogott, így duplán volt bebiztosítva a dolog.

2016. jan. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Azt kihgagytam, hogy én mit tennék, bár gyermekem még nincs.

Szerintem nem nyitnék be akkor sem, ha egyedül van zárt ajtó mögött... A privát szféra fontos. DE azért ez attól függ, hogy hogyan alakul ki. Ha mindenkinek van zárja és kinyilvánítja, hogy ha nincs bezárva, nyugodtan be lehet rontani bármikor, akkor nem tartanám fontosnak a kopogást.

Jelenleg ez van. A párom folyton bemászkál, de ha épp dolgozom és zavar, akkor bezárom az ajtót és kész.


Ha a gyerek a párjával van (s már nem kicsi), akkor ezzel együtt sem rontanék be, bár ha az a fajta, akiből kinézem, hogy képes nem magára zárni az ajtót, ha egyedül akar lenni, akkor máskor is kopognék.

(Fura lenne, életemben nem kopogtam még a házamban sehol... De belejönnék, ha kell.)

2016. jan. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%

*egyedül van CSUKOTT ajtó mögött

A zárt nem volt egyértelmű. Ha kulcsra van zárva, akkor nyilván nem töröm be az ajtót komoly ok nélkül :)

2016. jan. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%

Nekem apám akkor jön be kopogás nélkül (ha ott van barátnőm, ha nincs) ha valami elég SOS dolog kell...mondjuk ha ott van barátnőm akkor már nagyon SOS-nek kell legyen, hogy kopogás nélkül benyisson...általában kopog amikor nem vagyok egyedül, de néha szoktuk zárni az ajtót, ha épp 110%-osan nem akarjuk, hogy ránk nyissanak (főleg amikor van erre esély)


22F

2016. jan. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%

Kevdes utolsó, szövegértés. Zárt= nincs nyitva, nem csak arra utal, hogy rá van fordítva a kulcs/retesz/akármi alkalmas eszköz.

Amúgy normális esetben bizonyos életkor fölött =akár 17-18 évesen is) az volna a normális, ha még csak vendég ismerős van a gyereknél, de az ajtó zárva (a magam példájából kiindulva, télen dől be a hideg az előszobából, nyáron a klíma megy meg alapból utálom, ha nyitva az ajtó,mert minden zaj beszűrődik), akkor a szülő megemeli a kis kacsóját és kopog kettőt. 99%-ban az a válasz, hogy gyere. minimális udvariasság, hogy nem nézi átjáróháznak a szobát.

2016. jan. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%
Bocs, 7-esnek szólt.
2016. jan. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!