Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy jobb legyen...

Mit tegyek, hogy jobb legyen a kapcsolatom a kamasz fiammal? Titkolózik, nem bízik bennem, az apjához akart szökni már nem először.

Figyelt kérdés
Szerintetek mit tegyek ebben a helyzetben, hogy javíthassak a kapcsolatunkon a gyermekemmel? Ő 17 éves fiú, és egész kicsi kora óta szinte egyedül nevelem. Igyekszem a helyes útra terelni, de nem túl jó anyagi körülmények között élünk, volt már, hogy be kellett mennem miatta a mellettünk lévő boltba, mert el akart lopni valamit, azzal a kifogással, hogy nem veszem meg neki. Tavaly megszökött az apjához, fél éjszaka kerestem mire a rendőrséggel együtt kiderítettük hol van (tőlünk kb. 50 km-re), és egyiküknek sem volt annyi esze, hogy legalább idetelefonáljon, hogy ott van, minden rendben, ne aggódjak! Most megint a rendőrségen kötöttünk ki, mert a barátnője hatására újra le akart lépni. Azt mondta magyarázatként, hogy sokszor ő maga sem tudja mit akar, de egyelőre marad nálam. Már nem merek órákkal előre sem tervezni semmit, mert nem tudom mi történik körülöttem, mikor csinálja megint a feszkót legközelebb! Pedig nagyon szeretem, ő az életem, de egyszerűen titkolózik mindenben, sokszor kaptam hazugságon, és a barátnője sincs szerintem jó hatással rá, nem tanul, rosszak a jegyei, inkább csavarognak késő este is, pedig tudják, hogy másnap suli. Fiam azt mondja fél tőlem, meg terror alatt tartom, pedig nem bántottam sosem, amikor megszökött sem mertem neki egy rossz szót sem szólni. Tényleg annyira nagy kérés egy 17 éves gyerektől, hogy mosogasson el, vagy vigye le a kutyát, és tanuljon? Az apja folyton csalogatja, elektronikai cuccokkal befolyásolja, hogy költözzön oda, és mikor megkérdezem, mi lesz a sulival, az a válasz, hogy onnan sokba kerülne bejárni, így ide költöztetné kollégiumba! Egyszerűen agyrém mekkora i...ta! Most eljutottam arra a pontra, hogy eltiltottam a kiscsajtól, lakáskulcsot elkértem, ez az én lakásom, nem tűröm el, hogy vadidegeneket vagy az apját beengedje hozzánk, ki tudja mikor pakolnak megint össze. Ha végez a suliban, a munkahelyemen megtalál, együtt hazajövünk. Gyerekemet kicsi kora óta csábítgatja így az apja, mikor már azt hinném, minden rendben van, akkor mindig jön valami hasonló helyzet, de már egyre durvább. Most bevonták ezt a csajt is, aki már nem először áll bukásra (előzőleg ez sikerült is neki), csavarognak a fiammal, titkolóznak, hazudoznak, és az apja tök természetesnek vette, hogy a rendőrségen egyszerűen nekem esett (tettleg!), mert kérdőre vontam! Szép kis családapa, aki ilyenre neveli a lányát, na de ez legyen az ő gondjuk. Bocsánat, ha túl hosszú lenne, de nem tudok napirendre térni a dolog felett. Úgy érzem már nem bírom, feladom, elengedem, ha annyira menni akar. Tudom, hogy egy idő után kirepülnek a gyerekek, de nem szeretném, ha rossz irányba terelnék a fiamat ezek a "jóbarátok" és az apjáék, hiszen nagyon szeretem. Nagyon fáj, hogy ennyire nem bízik bennem, és azt gondolja, hogy egy szörnyeteg vagyok, amit bevallom már kezdek én is elhinni, valahol nagyon elrontottam az elmúlt közel húsz évet, ha ennyire rossz anya vagyok.
2016. jan. 12. 14:40
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
64%

2-es válaszolóval egyetértek abban hogy valószínűleg nem hiába mondja hogy terrorizálod, bár,kicsit erős kifejezés.

Meg szerintem ha félóránként kéred meg vmire az elég sűrű. Még bele se tud merülni a tanulásba, te máris kizökkented.

Szerintem túl szigorú vagy, hagyd egy kicsit levegőhöz jutni. De amikor TÉNYLEG vészeset csinál, akkor büntesd meg a tett mértékéhez képest. De ne vedd el a lakáskulcsot, mert (ahogy nekem mindig mondták) bármi történhet.

2016. jan. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Az en megoldasom az lenne, hogy leulnek vele beszelni mint felnott a felnottel.


Elore egyeztessetek, hogy egy jo oran at vagy tovabb akarsz vele beszelni - tisztazd hogy nem leszidni meg nevelni akarod, es meseld el neki az eleteteket, mit miert tettel, OSZINTEN.


Nevelni, tiltani mar ugysem fogod tudni - maximum az lesz, hogy egyszer tenyleg eltunik. Lassa az eletet a te szemeden at - nem fog ra azonnal hatni (nagy esellyel ugysem hiszi el amit mondani fogsz) de talan eluteti a bogarat a fulebe.


Szervezzetek at az eletetek. Ha felnott akar lenni, add meg ezt neki - de lassa meg, hogy a jogokhoz jarnak a kotelessegek is. O nem segit semmit? Semmi gaz, te sem fogsz ra fozni, se takaritani, se tiszta ruhat kapni. te se ingyen rakod be a hutobe a kajat, o is "dolgozzon" meg erte. De ezt ne ugy add elo, hogy buntetes - egyszeruen neked is munka, es extra munkat azert fogsz vegezni, ha kapsz segitseget.


Fektessetek le KOZOSEN az egyutteles szabalyait ha o is partner benne. Te szivesen kezeled felnott szobatarskent, de akkor annak ezek es ezek a feltelei - es onnan tartsd is be oket.


Eltiltani egy 17 evest barmitol teljesen meddo harc, ugyis megteszi, maximum te nem tudsz rola. hass a jozan eszere (mert azert nagy esellyel van neki, csak eppen teged az ellensegnek lat, aki tonreteszi az eletet).


Csodat ettol a technikatol ne varj, mert nem fog okozni, de talan igy van a legnagyobb eselyed megmutatni neki egy normalisabb elet fele vezeto utat.

2016. jan. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
72%

11-es, kicsit félre értetted szerintem a kérdezöt. Nem különbözö dolgokra kéri meg fél óránként, hanem ugyanarra. Pl. 5-ször szól félóránként, hogy vigye le a kutyát. és írta, hogy addig nem tanul, hanem videózik a telefonján.


Kérdezö, nem vagy túl szigorú, szerintem. Sajnos ezt a dolgot nem tudtad elkerülni, köszönhetöen a gyerek apjának. Egyetlen megoldás lett volna, ha messzebb költöztél volna anno.

az apja csak kényeztei, Te pedig próbálod szabályok felállításával a felnött életre nevelni. Tehát a gyerek szemében ö a jó, Te a rossz. Sajnos a fiad pedig (ne haragudj, hogy ezt írom) nem elég okos ahhoz, hogy belássa, ha rád hallgat, normális élete lesz, ha az apja és a jelenlegi "barátai" után megy, egy tróger lesz belöle. szerintem is engedd el, költözzön az apjához. Majd rájön, hogy ami neki természetes (és Neked is), hogy Te megtetted érte (meleg kaja, tiszta ruha, stb), azt az apja nem fogja megtenni. Ebben szinte biztos vagyok. Remélhetöleg így fel fog nyílni a szeme. Muszáj beáldozni egy pár hónapot, fél évet, mert a jelenlegi helyzet nem vezet semmi jóra, csak rosszabb lesz. Szerintem nincs más esélyed.

2016. jan. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Sir Butcher, nagyon jó amit írtál, de ehhez kell a srác is, hogy partner legyen, amire a leírtak alapján nem sok esélyt látok. De mindenképpen megér egy próbát.
2016. jan. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
89%
az öcsémnél volt ilyen időszak(rövid ideig), aztán anyukám a hajánál fogva bevitte a fürdőbe és megmosta(mert nem akart fürödni),ezután szinte kezes bárány lett pedig se előtte se utána anyám még egy rossz szót sem szólt rá. Most annyit tehetsz, hogy átengeded az apjához és idővel rájönne, mennyire szar ott, mert kaját nem kap, figyelmet nem kap, a barátnőjét meg simán hagyd békén, addig érdekes egy csaj amíg tiltva van. én már mondjuk a lopásnál levágtam volna őkelmének egy sallert és amikor azt mondja hogy terrorizálom akkor azt mondtam volna"igen na akkor most majd meglátod milyen az igazi terror" és társai te itt nem állsz a fiad felett ugyanis ő apuci felé húz előbb fog hallgatni a hülye barátnőjére és a csajára mint rád, szóval te miért foglalkoznál ezek után vele?oldja meg a fater
2016. jan. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
47%
Velem is voltak ilyesmi problémáik kamasz koromban. Szerintem tiltani már nem érdemes. Ennyi idősen nem fog beletörődni, csak még távolabb kerül tőled, meg fog utálni. Szerintem is az lenne a legcélravezetőbb, ha leülnél vele, és megbeszélnétek, hogy csináljon amit akar, menjen az apjához, vagy költözzön koliba, hagyja ott a sulit, dolgozzon, önállósítsa magát, a lényeg, hogy te nem segítesz neki SEMMIBEN. És valósítsd is meg. Szerintem pár hónap után rá fog jönni, hogy nem volt melletted rossz élete.
2016. jan. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

ez érzelmi zsarolás

kinyitod az ajtot és elküldöd,

apjával egyszer játsza el ezt kiveri a fogait és sunyog vissza hozád

17 évesen már nem gyerek és ha most nem tér magához pár éven belül börtönbe jut

2016. jan. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
52%
És ki akarta a kutyát? Mert ha te, akkor érthető, hogy nem igazán akar vele foglalkozni.
2016. jan. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
60%

Ne haragud, 17 évesen mar azért nem kisfiú, ennél rosszabb húzás nem is létezhet, hogy eltiltod a barátairól, meg le kell jelentkeznie nálad. Értem, hogy végső elkeseredésedben fordultál ehhez az opcióhoz, de egy ekkora gyereknél már nem működik az a rendszer, hogy mindentől eltiltod.

Egyetértek azokkal, akik azt írták, hogy költözzön az apjához. Próbáljátok ki! Neked is jót tenne, ha nem kéne egy ideig non-stop idegeskednek, hogy hol van, kivel van, mit csinál, hanem kicsit elszakadnál ettől az elmúlt 17 évtől, ami nem lehetett könnyű - egyedülálló anyának lenni a lehető legnehezebb - jár neked is a pihenés. Menjen az apjához, aztán vagy jó lesz az, vagy nem. Most már nagyfiú, vállalnia kell a tetteiért a felelősséget, ha ez azzal jár, hogy nem csinálja meg a szakmát, nem érettségizik, úgy ez az ő gondja. Nem a tiéd.

2016. jan. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Engem érdekelne, hogy döntöttél, hogyan tovább és mi az eredmény. Tapasztalatnak nem volna utolsó. elöre is köszönöm!
2016. jan. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!