Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy jobb legyen...

Mit tegyek, hogy jobb legyen a kapcsolatom a kamasz fiammal? Titkolózik, nem bízik bennem, az apjához akart szökni már nem először.

Figyelt kérdés
Szerintetek mit tegyek ebben a helyzetben, hogy javíthassak a kapcsolatunkon a gyermekemmel? Ő 17 éves fiú, és egész kicsi kora óta szinte egyedül nevelem. Igyekszem a helyes útra terelni, de nem túl jó anyagi körülmények között élünk, volt már, hogy be kellett mennem miatta a mellettünk lévő boltba, mert el akart lopni valamit, azzal a kifogással, hogy nem veszem meg neki. Tavaly megszökött az apjához, fél éjszaka kerestem mire a rendőrséggel együtt kiderítettük hol van (tőlünk kb. 50 km-re), és egyiküknek sem volt annyi esze, hogy legalább idetelefonáljon, hogy ott van, minden rendben, ne aggódjak! Most megint a rendőrségen kötöttünk ki, mert a barátnője hatására újra le akart lépni. Azt mondta magyarázatként, hogy sokszor ő maga sem tudja mit akar, de egyelőre marad nálam. Már nem merek órákkal előre sem tervezni semmit, mert nem tudom mi történik körülöttem, mikor csinálja megint a feszkót legközelebb! Pedig nagyon szeretem, ő az életem, de egyszerűen titkolózik mindenben, sokszor kaptam hazugságon, és a barátnője sincs szerintem jó hatással rá, nem tanul, rosszak a jegyei, inkább csavarognak késő este is, pedig tudják, hogy másnap suli. Fiam azt mondja fél tőlem, meg terror alatt tartom, pedig nem bántottam sosem, amikor megszökött sem mertem neki egy rossz szót sem szólni. Tényleg annyira nagy kérés egy 17 éves gyerektől, hogy mosogasson el, vagy vigye le a kutyát, és tanuljon? Az apja folyton csalogatja, elektronikai cuccokkal befolyásolja, hogy költözzön oda, és mikor megkérdezem, mi lesz a sulival, az a válasz, hogy onnan sokba kerülne bejárni, így ide költöztetné kollégiumba! Egyszerűen agyrém mekkora i...ta! Most eljutottam arra a pontra, hogy eltiltottam a kiscsajtól, lakáskulcsot elkértem, ez az én lakásom, nem tűröm el, hogy vadidegeneket vagy az apját beengedje hozzánk, ki tudja mikor pakolnak megint össze. Ha végez a suliban, a munkahelyemen megtalál, együtt hazajövünk. Gyerekemet kicsi kora óta csábítgatja így az apja, mikor már azt hinném, minden rendben van, akkor mindig jön valami hasonló helyzet, de már egyre durvább. Most bevonták ezt a csajt is, aki már nem először áll bukásra (előzőleg ez sikerült is neki), csavarognak a fiammal, titkolóznak, hazudoznak, és az apja tök természetesnek vette, hogy a rendőrségen egyszerűen nekem esett (tettleg!), mert kérdőre vontam! Szép kis családapa, aki ilyenre neveli a lányát, na de ez legyen az ő gondjuk. Bocsánat, ha túl hosszú lenne, de nem tudok napirendre térni a dolog felett. Úgy érzem már nem bírom, feladom, elengedem, ha annyira menni akar. Tudom, hogy egy idő után kirepülnek a gyerekek, de nem szeretném, ha rossz irányba terelnék a fiamat ezek a "jóbarátok" és az apjáék, hiszen nagyon szeretem. Nagyon fáj, hogy ennyire nem bízik bennem, és azt gondolja, hogy egy szörnyeteg vagyok, amit bevallom már kezdek én is elhinni, valahol nagyon elrontottam az elmúlt közel húsz évet, ha ennyire rossz anya vagyok.
2016. jan. 12. 14:40
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Van valami abban, hogy akkor menjen az apjához. 17 éves, pár hónap múlva úgyis szabadon eldöntheti. Szerintem apuka igencsak megilletődne, ha megjelenne a gyerek két bőrönddel. Valószínűleg fogalma sincs, hogy mekkora meló egy tinit nevelni. Ha kolis lenne, akkor jobb ha tudod, hogy a koliknak többnyire elég szigorú szabályai vannak, nem lehet csak úgy kijárkálni a kiscsajhoz. Kötelező tanulási idő van és szigorú napirend.


Tudom, hogy nehéz, de ha nem tudjátok rendbe hozni a kapcsolatotokat a fiaddal, ami jelenleg nem tűnik túl valószínűnek, mert ő nem hajlandó tenni érte, akkor lehet, hogy jót tenne neki, ha elengednéd. Beszélj esetleg pár emberrel, akik ismernek titeket és megbízhatóak, hogy szerintük ez jó lenne-e. Itt biztos nem jött át minden olyan szinten nekünk, mint ahogy mondjuk anyukád ismeri a helyzetet. Ha az apja olyan ember mint sejtem és a koli is olyan, akkor talán rá fog jönni a gyerek, hogy nem volt jó ötlet. A rossz irányba terelésen nem értem, hogy mit aggódsz, a gyerek már így is majdnem bukik a suliban, hazudik és lop.0 Ha az apja nem főállású bűnöző, akkor sokkal lejjebb nem húzhatja.

2016. jan. 14. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

7. Nagyon remélem, hogy nem!

8. Egyáltalán nem lett elkényeztetve, maximum az apa részéről! Én inkább próbáltam egy kicsit önállóságra nevelni, ne az az anyámasszony katonája legyen. Sajnos az apával egyszerűen képtelenség értelmesen beszélni, ő az az igazi falusi paraszt, minden értelemben. Nem is értem mit szerettem benne régen... Megfogadtam a tanácsod, ha menni akar úgyis elmegy, hát próbálja meg, ha annyira akarja, meglátjuk mi lesz belőle, max. visszajön. Előbb-utóbb kirepülnek a gyerekek, de szeretném tudni, hogy jól van-e. Én 17 éve vagyok vele a rossz napokon is, az apa szerintem hamar megunja majd. ;) Én tudom! :D

11. A gyerekemet nem terrorizálom, hallotta a szót és alkalmazza minden olyan helyzetre, ahol kis sérelem is éri, sajna ezt olyanoknak is mondja, akik kapva-kapnak az alkalmon, hogy ki is kezdjenek érte! Amúgy félóránként ugyanarra a dologra kérem meg, nem mindig másra, ezt tényleg félreértetted.

13. Igazad lehet, egy próbát mindenképpen megér. Köszönöm!

15. Nem tehetem meg, hogy ne foglalkozzak vele, a gyermekem, és én az édesanyja vagyok, szeretem. A kiscsajról (és minden másról is) kifejtettem neki a véleményem, talán fel is fogta, bár nagyon naív és befolyásolható, az egyetlen dolog amit megígérhetek vele kapcsolatban, ha meglátom, kitaposom a belét. Ennyi.

16. Megbeszéltük, arra jutottam, ha akar, mehet, de elveszni nem fogom hagyni, sajnos van épp elég rossz példa az életünkben arról milyen mélyre tudnak süllyedni emberek. Talán felfogta, és egyelőre azt mondta, hogy marad. Remélem nem csak manipuláció-képpen.

18. Ki akarta a kutyát? Én hoztam. Nem ő az első aki hozzánk került, mindig mindegyik rám maradt a végén. Egy család vagyunk, éppúgy neki is ki kell vennie a részét belőle ennyi idősen, mint nekem. Ha most nem tanulja meg mi az a felelősség, hogy azt a lényt etetni, itatni, sétáltatni kell, foglalkozni vele, és nem csak kiabálni, hogy takarodjon arrébb, akkor mit fog tenni később a saját gyerekével? A szögre akasztja, ha úgy tartja kedve?

19. Igazad van, hadd tudja csak meg az apja is, hogy én 17 éve mit küzdök vele-érte, de azt nem hagyhatom, hogy ne fejezze be a sulit. Nem buta gyerek, csak kissé figyelmetlen, ami érdekli azzal foglalkozik.

20. Kulcsot visszakapta, kap egy kis bizalmat, vagy legalábbis megpróbálom, de majd beledöglöm az idegeskedésbe, hogy mikor mit lép, és egyáltalán hazajön-e?! Leírtam neki a gondolataimat, mit miért csinálok, mit gondolok erről és minden másról, elolvasta, válaszképpen megölelt. A kiscsaj is belekerült a mondandómba, vele kapcsolatban csak annyit, hogy továbbra is fenntartom, ha még egyszer bárhol meglátom, nem leszek olyan békés, mint eddig! A gyerekemnek megmondtam, ha annyira akar, akkor menjen csak az apjához, de gondoljon arra is, hogy most csak "minden happy hétvégéken" találkoznak, viszont van neki is olyan oldala, amit sajnos már a gyerek is ismer, hogy ha beiszik mekkora állat tud lenni. Nem beszélve arról, hogy ha magára nem mos, főz meg ilyesmi, hanem megcsináltatja ezt a pár házzal arrébb lakó nővérével, akkor valószínűleg ezt neki sem fogja megtenni, mint ahogy nekem is kijelentette anno, hogy a barátait senki kedvéért nem hagyja el, sem miattam, sem a gyerekéért! Pedig csak annyit kértem annak idején tőle, hogy nem a kocsma után legyen első a család. Azt hiszem elgondolkodott rajta a fiam, azt mondta marad és befejezi a sulit. Remélem nem csak egy újabb manipuláció volt a részéről.

21. Igen, régebben én is koleszos voltam, mert nagyon messze volt a lakóhelyemtől a suli ahová jártam, így tudom miről van szó. ;) Elmeséltem neki is! :D Annyira azért nem örült neki, de talán megértette, hogy nem túl kifizetődő számára sem a dolog.

2016. jan. 18. 10:52
 23/23 anonim ***** válasza:
Jol tetted, ha engedellyel megy el, akkor tudja hogy barmikor visszajohet, ha meg osszevesznetetk es ugy menne el, ki tudja, lehet hogy nem merne hazajonni. 17 evesen azt hiszi az ember hogy mindent tud, hat majd most rajon az urfi, hogy nem fenekig tejfol az elet.
2016. jan. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!