Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Visszavettem anyámtól a...

Visszavettem anyámtól a karácsonyi ajándékát. Melyikőnknek volt igaza?

Figyelt kérdés

A lányommal csináltattunk anyukámnak karácsonyra egy fotóalbumot. Beletettünk családi fényképeket az elmúlt évekből, amin közösen vagyunk, vagy mi ketten a lányommal, illetve a lányom az apjával (mi elváltunk, de ők anyuval azóta is tartják a kapcsolatot ugyanúgy). Majd a napokban anyukám sírva felhívta a volt férjemet, hogy az albumban nincs kép a volt férjem jelenlegi barátnőjéről, pedig ő ugyanúgy szereti őt is, mint minket, a lányát és az unokáját! Megkérte az exemet, hogy odaadja neki az albumot, tegyen már bele fotókat a nőről.

Amikor ezt megtudtam, nagyon rosszul esett, fogtam magam és visszavettem az albumot tőle, mondván, hogy nézegesse annak a nőnek a képeit, ha annyira szereti. Ő meg persze kiborult és én vagyok a hülye meg a rosszindulatú, hogy nem értem meg, hogy neki ők is ugyanolyan fontosak, mint mi.

Kinek volt igaza?


2016. jan. 14. 18:22
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
76%

Rémlik, mintha írta volna a kérdező, hogy a volt férj azert került az albumba, mert - meglepő módon - a gyerek apja.

Ehhez nem kell feltétlenül "epedni" utána.

Off: Meglepően sok mostanában az éretlen válaszadó, és a tini kérdező, akik a hajvasalas és a miért gáz, ha sminkelek, meg ehhez hasonló problémákkal árasztják el a családi kapcsolatok kategóriát, gyanítom, az észt is hasonló érettségű emberek osztják...kezd elmenni a kedvem a GYIK-től.

2016. jan. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
26%

Utolsó!

Azt értem, hogy a gyerek apja. Tehát csaladtag, ugye? Mintha anyuka kicsi fia lenne, igaz? Hiszen szeretik egymást, legalábbis a kérdező anyja oda van érte. Jól értem? Ez esetben az ő partnere is csaladtag anyuka számára.

Ha én egyedül nevelnem a gyerekemet és családi fotót akarnék ajándékozni, akkor nekem evidens, hogy én és a gyerek szerepelunk rajta. Apuka, mivel nem él velünk, nem.

De továbbra sem értem, hogy mégis mi baha esik a kerdezonek attól, hogy anyuka betett még pár képet a tőle kapott albumba.

2016. jan. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
77%
Végülis olyan az album, mint egy könyv, és abba sem szoktunk kivenni-hozzárakni. Az úgy volt kész, ahogy te adtad. Így már nem a te ajándékod. Lehet, hogy bele kelletet vón ragasztani.
2016. jan. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
77%

Tudnak itt egyáltalán olvasni az emberek?


De akkor tisztázzuk:

A kérdező adott egy albumot az anyjának, amiben szerepel a kérdező, a lánya, meg az exférje, tehát CSALÁDI ALBUM. Az exférje még oké, hogy családtag, mert a gyereknek az apja. De az exférj új csajának MI KÖZE VAN a kérdező családjához?? Ő nem családtag, semmi köze sincs se a kérdezőhöz, se az anyjához, se a gyerekhez, csak annyi, hogy a kérdező volt férjével jár.

Kérdező, anyád beteges, és ezt meg is mondtam volna neki. Miért szereti anyád az exférjed új barátnőjét ennyire? Aztán ha szétmennek, akkor a következőről is albumot akar? Nem volt anyud méltó erre az ajándékra. Ha az exférjed fontos neki, oké, a gyerek apja, valamennyire érthető, főleg ha nincs rossz viszony anyud és az exed között. De az exed új csajának még a volt férjeden keresztül sincs semmi köteléke anyádhoz, és mégis úgy csinál mintha a lánya lenne? Nem normális.


Én minimum addig nem szólnék anyámhoz, míg bocsánatot nem kér.

2016. jan. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező ne haragudj, hogy megkérdezem, de anyud téged, mint a saját lányát, ugyanannyira szeret egyáltalán mint a volt férjedet, vagy az exedet sokkal jobban? Mert nekem nagyon úgy tűnik, hogy anyád majomszeretettel csüng az exeden, szerinte ő a "tökéletes apuka" csak te nem voltál hozzá méltó, és most az új csaját ugyanannyira szereti, mint a saját lányát, mert megfogta a pasit.

Lehet, hogy hülyeséget beszélek, de én mással nem tudnám anyád beteges és undorító hozzáállását magyarázni. Nagyon is jól tetted, hogy visszavetted az albumot, nézegesse csak azt a nőt, akinek alapba semmi köze sincs a ti családotokhoz. Én már most megállítanám ezt az egészet, és gyökerestül szüntetném meg a problémát, mert ha anyud nem változik, akkor majd az exed meg a nője úgy gyereke sokkal fontosabb lesz a számára, mint a te lányod.


Az itt kommentelők nagy része meg vagy diszlexiás, vagy szégyelljék mélységesen magukat! Persze, titeket nem zavarna gondolom, ha az egyik közeli családtagotok miatt az exetek új pasija/csaja fényképeivel lenne tele a ház, főleg, hogy gondolom a szakítás nem 100 wattos vigyorral és örömmel történt.

2016. jan. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló: jól látod a helyzetet. Anyám mindig is rajongott a volt vejéért, a vitáinkban, amik a váláshoz vezettek is szinte mindig neki adott igazat velem szemben. Az egyáltalán nem érdekelte és nem is tudta átérezni, hogy én miért léptem ki ebből a kapcsolatból, csak azt látta, hogy az exem mennyit dolgozik, nem iszik, nem jár kocsmázni, tehát a legjobb ember a földön.

3 éve nekem is van új párom, akit ő is ismer. Természetesen róla sem volt kép az albumban, de érdekes módon ezért engem nem hívott fel sírva.

2016. jan. 15. 10:46
 37/50 anonim ***** válasza:
15%

Kérdező: 13-asként írtam neked. Köszönöm hogy lepontoztál - ezzel nekem mindig azt jelzed, hogy mennyire vagy ostoba. Egyfajta megtiszteltetés, tudod? :)


Már nem csodálom, hogy anyád szórakozik veled, te pedig a tökéletes mintapéldánya vagy. Azon sem csodálokozom, hogy elhagyott a pasid - én is azt tettem volna. Tudod, rendkívül utálom az ostoba, érzelmileg erősen visszamaradt infantilis nőket, akik nem elég, hogy éretlenek, nem váltak le az anyjkról, de még másokkal szórakoznak.


Azon sem csodálkozom, hogy ennyi végtelenül ostoba, korlátolt ember jár a gyakorira, aki az esze helyett a zsigereivel "gondolkodik".


Az ajándék az anyádé. Ha ő olyan korlátolt és szadista, hogy mindenáron beléd akar rúgni, csak hogy fájdalmat okozzon neked, amire te ugyanazt visszaadod nekik, akkor nem vagytok együtt összesen egy 10 éves gyerek értelmi és érzelmi szintjén.


Ahogyan az összes olyan válaszadó sem, aki nem akarja megérteni, hogy az ajándék odaadása azt jelenti, hogy az többé nem a tied. Azt csinál vele a megajándlkozott, ami akar. Akár be is gyújthat vele. Az ő dolga.


Ps: Boldog volnék, ha a GYK vlgre bevezetné azt, hogy csakis a kérdező pontozhat, más nem. Nagyon megugrana az oldal színvonala.

2016. jan. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 A kérdező kommentje:

Szerintem meg az az ostoba, aki még 30 válasszal később is a saját véleményét szajkózza olyan határozottsággal, mintha minden egyes válaszoló vele értett volna egyet. Ha pedig szövegértési problémákkal küzdesz, olvass vissza egy kicsit: az exemet én hagytam el (nem mintha a kérdéshez bármi köze és pláne neked bármi közöd lenne hozzá), úgyhogy vegyél vissza a stílusodból. Én már akkor elfogadtam a te véleményedet, amikor nem reagáltam rá, erre te még mindig egyfolytában ezt szajkózod? Ha nem tudsz normális stílusban véleményt formálni, akkor inkább maradj csöndben.


Egyébként csak megsúgom, hogy nem én pontoztalak le, hanem valószínűleg a válaszolók azon tábora, aki velem ért egyet. Ha nem vetted volna észre, nem csak téged pontoztak le vagy fel...

2016. jan. 15. 11:43
 39/50 A kérdező kommentje:
Ja, és sajnálom, hogy annyira érzéketlen vagy, hogy téged még az is abszolút hidegen hagyna, ha valaki befűtene a tőled kapott ajándékkal.
2016. jan. 15. 11:50
 40/50 anonim ***** válasza:
11%

Jó látni, mennyien vannak, akiknek a válás azt jelenti, el van felejtve az ex mindenki részéről.


Az öcsém is elvált, a feleségét anyu a lányaként szerette és viszont. Újra férjhez ment, született új gyerkőc. És anyut ugyanúgy meghívták magukhoz a két ünnep közt, mint a többi nagyszülőt. Én is tartom velük a kapcsolatot a mai napig, az új házasságból született kisfiú hozzánk jár edzés után, mert itt lakunk a pálya mellett, és nem mndig érnek ide érte időben. Az öcsémnek eszében sincs ezen verni a tamtamot, hogy mit képzelünk...

2016. jan. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!