Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gáz ha nem kaptam szüleimtől...

Gáz ha nem kaptam szüleimtől semmit szülinapomra?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem vagyunk szegények. Az átlagnál jobban élünk és nem kaptam semmi ajándékot csak egy kis házi tortát. Szülinapomat követően több napig fel sem hoztam a témát mert picit pofátlanságnak éreztem hogy számon kérem hogy "hol is az ajándékom". De aztán próbáltam rá finoman utalni amire azt a választ kaptam hogy majd ha megjön a fizetésük akkor kapok esetleg pénzt. Nos már rég megjött de semmi. Inkább hagyom is mert nehogymár nekem keljen kierőszakolni belőlük. És nem csak ez bánt picit hanem hogy osztálytársak kérdezgettek hogy mit kaptam szülinapomra én meg nem tudtam mit mondani mert hazudni meg nem akartam így hát viccből kinyögtem egy "nővéredet kértem de sajna nem kaptam meg"-et nevetve de belül meg szomorú voltam. Az meg csak hab a tortán hogyha megtudja hogy a rokonunk babájának szülinapja/névnapja van már szedelőzködik is és irány bevásárolni. Én gondolom rosszul a dolgot és kicsit elkényeztetett vagyok vagy igazam van?
2016. jan. 17. 17:13
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
17/f
2016. jan. 17. 17:13
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Az ajándék egy dolog, de megünnepeltek? Volt köszöntés, közös ebéd, torta...?
2016. jan. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Most látom, hogy torta volt, tehát gondoltak rád, köszöntöttek, ünnepeltek. A lényeg nem az ajándék, hanem az, hogy gondolnak rád.

Ha elfelejtik, az az igazi gáz.

2016. jan. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16%
Nagy vagy te már az ajándékokhoz. Azt sem értem, hogy miért kell ajándékot kérni szülinapra? 16 éves vagyok, de már 12 éves koromban leszoktam erről az ajándékozósdiról. Karácsonyra kapok csak ajándékot, az is parfüm vagy tusfürdő vagy esetleg valami ruhadarab.
2016. jan. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

ajándékozás nem szokás kérdése...ne legyetek már ennyire nevetségesek.

mindenki örül a meglepetésnek, függetlenül hogy éppen mit kap a szüleitől.

én 30 évesen kizártnak tartanám, hogy a családtagjaimat ne lepjem meg valamivel a szülinapján.

nem az a legnagyobb boldogság, mikor látod hogy örülnek annak amit kaptak?

2016. jan. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

4. Miert ne lehetne ajándékot kérni? :D


Mi a családban a felnőtt rokonoknak is adunk valami kis aprosagok es unnepelunk is

2016. jan. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 gömbicica ***** válasza:
41%
ha legközelebb megkérdezik, hogy mit kaptál, mondd meg nekik, hogy egy hatalmas zsák szeretetet, és Édesanyám saját készitésü Isteni tortáját :)
2016. jan. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Andizsuzsi ***** válasza:
62%

"mindenki örül a meglepetésnek, függetlenül hogy éppen mit kap a szüleitől."


Hát úgy tű ik kérdező az otthon készült tortának nem annyira.


Kérdező! Megkérdezhetem, karácsonyra mit kaptál?

2016. jan. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Maga a szülinap úgy zajlott hogyfelköszöntöttek ettem 1 szeletet a tortából(nem szeretem annyira az ilyeneket és ezt anyuék is tudják) majd mindenki ment a maga dolgára. Karácsonyra tusfürdőket, borotválkozási szerek, alsóneműt és 20k meg ilyen apró desszerteket kaptam.
2016. jan. 17. 17:58
 10/11 Serapka1017 válasza:
100%

Az most, hogy kap-e valaki ajandekot vagy nem az szokas dolga, anyagi kerdes dolga stb. Mindegy! Amit en hianyolok az a kommunikacio. En is kepes vagyok elmondani a 7eves gyerekeimnek, hogy most karacsonyra nem lesz sok/vagy csak egy ajandek lesz mert gyeden vagyok es igy kevesebb az erre fordithato penzem. Es megertik, felfogjak.

Akkor egy 17 eves miert ne ertene meg?! Fuggetlenul attol, hogy az ok most eppen anyagi-e vagy pl csak a szuleid ugy gondoljak, hogy idosebben mar nem kell ajandek vagy barmi mas.

Egyebkent meg a szulinapi ajandek miert lenne kor fuggo? Ez szerintem butasag. A szulinap nem Mikulas hogy ha mar nem hiszel benne nem is lesz a csizmadban semmi. Szulinapi ajandekot szerintem barki, barmikor kaphat. (Ha szulinapja van :) )

2016. jan. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!