Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám miért nézi le ennyire...

Anyukám miért nézi le ennyire a társkereső oldalakat? Miért nevet ki engem?

Figyelt kérdés

Lehet hogy a lenézés nem szó szerinti nála, de évek óta ha valaki által felemlítve vannak a társkereső oldalak, akkor elég negatív megjegyzéseket tesz, és egyszer - bár nem szó szerint így mondta de a lényege ez volt - azt mondta hogy a defektesek használják.

És tessék rá pár évre az ő kislánya pont neten, egy társkereső oldalon találta meg a szerelmet. Kérdezte tőlem hogy hogyan találkoztunk a barátommal, az elején még nem "mertem" neki elárulni, de hónapokkal később már elmeséltem neki. És nevetni kezdett. Azt mondta hogy nem hiszi el, biztos viccelek. Mondtam hogy nem, mi így találkoztunk, de elhesegette hogy majd akkor elmondom ha akarom. Azóta még egyszer megkérdezte, újra elmondtam, de nem hiszi el. :S

És egy icipicit az évek során valahogy belémívódott talán más internetes oldalak hatására is hogy ez ciki, de az ismerőseim között egyre több társkereső oldal által létrejött kapcsolatot és boldog házasságot látok és ez megváltoztatta a gondolkodásomat is.

Hogyan győzzem meg anyukámat hogy ez jó dolog? Vagy ha lát egy jó példát, megismeri a páromat hogy milyen rendes ember, akkor elmúlik ez nála? Amúgy jó ember az anyukám, nem bántásból teszem ki a kérdést, csak picit rosszul esett a fenti dolog.

24/L 25/F, anyukám 50 éves


2016. jan. 20. 20:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sz@rd le mit gondol róla, az a lényeg hogy boldog vagy és kész. Én 11 éve ismertem meg a férjem társkeresőn, van egy 1 éves fiúnk és sose gondoltam azt, hogy ciki a megismerkedésünk. Kérdezz rá mégis mi lenne a számára jobb változat... diszkóban részegen, utcán leszólítva, munkahelyi választékból találni.? Ha olyan okos mondjuk tippeket ismerkedési lehetőségekre.
2016. jan. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Minek mondtad meg. Egyszerűen azt kellett volna mondani , hogy az utcán.
2016. jan. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyd a francba, nem kell anyukádnak "jó dolognak" tartani az internetes társkeresőt, elég ha azt látja, hogy te boldog vagy, jól megvagytok a kapcsolatodban.

Elsőre egyébként az jutott eszembe, hogy biztos azért "nézi le" mert az ő idejében még ilyen nem volt, és furcsa neki, de ez sem igaz, mert az internet előtt meg újsághirdetések útján jöttek össze sokan.

2016. jan. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Biztos benne van az, hogy régebben még "gáz" volt társkereső oldalakon ismerkedni, persze titokban mindenki azt tette.Nekem is kb mindig neten keresztül lett barátnőm, mégis valahogy szégyellte az ember azt mondani hogy chaten ismerkedtünk össze.


De a mai világban meg mindenki ezerrel Badoozik meg Tinderezik.

2016. jan. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ne fektess túl sok energiát abba hogy meggyőzd. Úgysem fogod, mert neki ez a véleménye, és pont.

Ma már mindenkinek van internet kapcsolata, teljesen természetes, hogy interneten a legkönnyebb ismerkedni. Az "ő idejében" meg talán az ment társkereső irodába, aki máshogy nem talált magának párt. Lehet, azt gondolja, hogy csak a "selejtes" embereknek kell a társkereső, a többiek találnak maguktól.


A lényeg az, hogy fogadd el a véleményét, és kész. Nem teljesen mindegy, hogy ismereted meg? Az a lényeg, hogy jól megvagytok.

2016. jan. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Társkeresőn ismertem meg a férjemet, most várjuk az első gyereket. Szerintem jó, hogy megmondtad az igazat.

Kérdezd meg tőle, mi baja van vele.

2016. jan. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én online játékban ismertem meg a páromat,akivel már 4 éve együtt vagyunk :) bár az én anyukám is kicsit húzta a száját a dologra, most már nagyon kedveli a páromat és nem tartja furcsának a dolgot.

A társkereső se ciki vagy rossz dolog, nyilván ott is vannak rossz és furcsa emberek, de hol nem?:D attól még, hogy számítógép mögött kezdődött az ismerkedés semmi baj nincs vele. Szerintem a te anyukád is megnyugszik majd :)

20/L

2016. jan. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A társkereső jó dolog. Én ott ismertem meg a férjemet, 6 és fél éve vagyunk együtt boldogan.

Aztán még sikersztorik, akikről tudok:

- sógorom és a menyasszonya

- 3 barátnőm és a férjeik


Nem csak defektesek vannak ott. Persze azok is vannak, mert szimplán vannak gáz emberek a világon, ezért hát ott ne lennének? De tapasztalatom szerint egy társkeresőn sokkal gyorsabban és könnyebben ki lehet szűrni, ha valaki gáz, és onnantól elég nem válaszolni neki.


Gondolom, anyukád úgy nyilatkozik a témáról, hogy személyes tapasztalata nincs. Hát hallomásból meg hasra ütve azt mond az ember, amit akar.

Ennyi erővel mondhatnám: "Életemben nem ettem gránátalmát, de biztos sz@r. És hülye, aki azt eszik."


Ne törődj vele, mit mond anyukád, ha te boldog vagy. És ha nem megy, ne próbáld erőltetve meggyőzni, még akkor se, ha ettől neked nagyobb lenne a lelki békéd. Sokszor van olyan, hogy ha valaki akaratosan a fejébe vesz egy véleményt, nem fog hallgatni semmilyen racionális érvre, nehogy véletlenül még a végén szembe kelljen azzal néznie, hogy végig rosszul tudta. Az emberek nagyon nehezen néznek ezzel szembe, és inkább választják, hogy vakok maradnak.


Nektek viszont gratulálok, és hosszú közös boldogságot kívánok!

2016. jan. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ti vagytok az élő példa hogy működik. Ha ott magányoskodnál és csupa kihasználós figurát szednél föl a neten, akik félredobnak téged akkor anyukád elmondhatná hogy csak a defektesek vannak fenn. Viszont boldog párkapcsolatban élsz. Tehát neked működik. Anyukád még abból a világból jött amikor sokan az újság társkeresési rovatait használták. Akiket nem érdekelt is sokan elolvasták és jót mulattak egy-egy rosszul megfogalmazott hirdetésen. Lehet hogy ha harminc évesen is mindig az igazira várt volna ő is adott volna fel hirdetést...
2016. jan. 22. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!