Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kedves Szülők! Ugyanúgy...

Kedves Szülők! Ugyanúgy szeretitek a gyermeketeket annak ellenére, hogy problémás?

Figyelt kérdés

Egy kicsit problémásnak tartom magam,bár nem vagyok kisgyerek, de a szüleimnek persze mindig a gyermekük leszek. Gyakran vannak egészségügyi bajaim, sokszor vagyok érzékeny, pityergek, nehezen bírom az egyetemen rám nehezedő nyomást, nincs és nem is volt párkapcsolatom és sajnos a természetem sem a legjobb.Próbálok persze a legkevesebb gonddal járni, dolgozok, ha otthon vagyok segítek, figyelek rájuk, alkalmanként meglepem őket valamilyen meglepetéssel. A szüleim bár tudom, hogy szeretnek ezt mégis nehezen vagy sehogyan sem mutatják, így néha kételkedem benne, főleg a felsoroltak miatt. Ettől függetlenül azért szeretnek szerintetek is? Leginkább a gyakorló szülőket kérdem, akiket sokszor kiborít stb. a gyermekük!

22/L



2016. jan. 23. 17:09
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Ne haragudj, de ez milyen kérdés? Te kevésbé szeretnéd a szüleidet, ha érzékenyebbek lennének, gyakrabban sírnának meg sokat betegeskednének?
2016. jan. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%
Hidd el szulonek lenni nem konnyu feladat, sokszor mindenki ugyanarra vagyik csak kulonbozokeppen adnak neki hangot, es kulonbozokeppen dolgozzak fel. Beszleltel veluk? mondd el azt amit ide leirtal, minden szulo szereti gyereket es hidd el teged is, temagad irtad hogy problemasnak tartod magad , kezzeld magad az ok helyukbe lehet segiteni akarnak de nem tudjak hogy////mindannyian azt akarjuk szeretete es megertest csupan annyi a dolgunk hogy megtalaljuk a kozos hangot ehez amugy nezd meg a lenti linket sok jo tanacsot kapsz majd [link]
2016. jan. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Pedig nem feltétlenül hülye kérdés. Én egyszer kisgyerekként megkérdeztem anyámat, hogy szeret-e, persze csak megerősítést akartam hallani, nem kételkedtem. A válasz az volt, hogy persze, szeret, de még jobban szeretne, ha ilyen és ilyen lennék. Nem esett jól.

Egyébként igen, normális esetben a szülők feltétel nélkül szeretik a gyereküket, legyen bármilyen.

2016. jan. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
amúgy szabad tudni hogy milyen egészségügyi problémáid szoktak lenni?
2016. jan. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy szeretem, ez nem kérdés. De néha elgondolkodom, mit csináltam rosszul, hogy ilyen nehezen veszi az akadályokat.

Egészségügyi gondok miatt is felmerül a kérdés bennem, hogy túl keveset vittem orvoshoz gyerekként, vagy inkább túl sokat? Már megkaptam, azért allergiás, mert nem szokta meg gyerekként a bacilusokat, túl steril környezetben tartottam, mert ugye meg kell enni a gyereknek pár kg piszkot, hogy védett legyen az immunrendszere. Párkapcsolati kérdésekben: elég jó, vagy elrettentő példát mutattunk?

Ülj le velük beszélgetni, a kommunikáció csodákra képes!

De ne izgulj, szeretnek!!! :)

2016. jan. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szerencsére kórházba nem nagyon kell járnom, de pl. Fogorvoshoz sajnos rendszeresen, bármit teszek, nőgyógyászati bajaim is vannak, Ibs,sokszor érnek balesetek, sérülések. Na meg az átlagos bajok, felfázás, megfazas stb.

Párkapcsolatról szerintem nem ők tehetnek, egyszerűen nem jön össze,aki nekem tetszik neki én nem és fordítva :)

2016. jan. 23. 18:15
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, ugyanúgy szeretem (nekem fiam van, még kamasz, de nem kicsit problémás, és itt nem az "átlag" kamaszkori dolgokra kell gondolni, mint buli, cigi, pia stb.). De jobban aggódom érte, mintha "átlagos" gyerek lenne, örülnék, ha nem lenne ennyire ilyen, amilyen, az ő boldogsága érdekében. De ettől még ő az, akit a legjobban szeretek a világon.
2016. jan. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%

Szerencsére kórházba nem nagyon kell járnom, de pl. "Fogorvoshoz sajnos rendszeresen, bármit teszek, nőgyógyászati bajaim is vannak, Ibs,sokszor érnek balesetek, sérülések. Na meg az átlagos bajok, felfázás, megfazas stb.

Párkapcsolatról szerintem nem ők tehetnek, egyszerűen nem jön össze,aki nekem tetszik neki én nem és fordítva :) "


Te csak ne mentegesd a szüleidet. Van egy rossz hírem: a fogorvos kivételével szinte minden felsorolt bajodért a szüleid - leginkább anyád - a hibás. Hallottál már a pszichés problémák testi kivetülése kifejezésről? No ez pl. az. A nőgyógyászati gondok majdnem mindig a NŐISÉG problémásságára utalnak, aminek az alapja az anya-lány kapcsolat. A párkapcsolat gondja 100%-ban a szüleid hibája.


Tudod, mi a helyzet? Nem akarsz felnőni, pedálozol két önző embernek és nem akarod látni, hogy hiába. Ha eddig nem szerettek, ezután sem fognak.


Kosztolányi Dezső: Pacsirta. Könyvben és filmen is. Épp neked való.

2016. jan. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én igazán problémás gyerek voltam és úgy gondolom, hogy jobban szerettek volna, ha normális leszek és nem kell fejlesztésekre hordani meg igazodni a speciális igényeimhez. Sohasem dicsértek meg úgy, hogy ne lett volna benne egy 'de sokkal jobb lenne, ha még ezt is és ezt is tudnád/elérnéd, nézd XY-ka is milyen ügyes, te meg nem'. Más gyerekekre mindig mondogatták, hogy milyen szép, milyen ügyes, aztán rám néztek és legyintettek, mondván minek a magas IQ, ha álló helyből el tudok esni. Biztos vagyok benne, hogy szerettek, csak jobban örültek volna egy egyszerűbb gyereknek.

Sok szülő illúziókat teremet magának, amikor gyereket vállal, hogy minden rózsaszín, a gyerek szép lesz, okos, kedves, egészséges, teljesít mindent, ami a szülőknek nem sikerült. Aztán megkapják a gyereket, annak jó és rossz tulajdonságaival, személyiségével, saját génállományával együtt, ami olykor nem illik az elképzelt jövőbe. A szülő feladata ilyenkor az, hogy félretegye az elvárásait és a meglévő gyerekét szeresse úgy ahogy van, nem pedig azt az elképzeltet, akihez folyton hasonlítja a meglévőt.

2016. jan. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!