Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti mit gondoltok...

Szülők, ti mit gondoltok erről? Ha sok dolgotok van akkor elutasítjátok a külön élő gyereketek heteken át, hogy ne menjen? Nem is hiányzik nektek?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy külön élek 1 éve, és mindig én megyek hozzájuk látogatni őket.

Telefonon is igyekszem keresni őket, hetente legalább egyszer. És eddig igyekeztem hetente, kéthetente meg is látogatni őket hétvégente 1 órácskára legalább.

Volt hogy kb. másfél hétig nem hívtam őket, nem kerestek majd végül ismét én hívtam őket.

Sosem hívnak fel, egy év alatt kb. 3-szor kerestek ők telefonon.

Oplyan rossz látni, hogy páromat a szülei hetente azért fel-felhívják legalább 2-3x, ha nem többször. Anyukája, apukája is.

Engem konkrétan csakúgy anyukám még sosem hívott fel, hogy mi újság, rég látott, stb. Rossz látni munkában is, ahogyan más anyuka, szülő keresi a gyermekét aki már külön él tőle.

Most 3 hete próbálok menni hozzájuk legalább egy órára, de mindig elutasítanak hogy sok a dolguk. (ez igaz is lehet, mert pár hónapja költöztek új helyre és sok a munka azzal, de 1 órájuk sincs rám?!) illetve nem is hiányzom nekik? mert kb az egész olyan mintha csak én akarnám és elutasítanak mintha nekik nem számítana.

23N


2016. jan. 24. 16:45
 1/7 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy hívni meg kb azért nem hívnak sosem hétközben, mert jaj sok a dolguk, nem érnek rá. Én is csak 2-3 percre hívom őket, pl. amikor nekem is dolgom és főzök, felhívom őket mert azért van arra közben 3 percem, nekik meg nincs?! nemár...
2016. jan. 24. 16:47
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez nekem anyaként elképzelhetetlen. A fiam Angliában él, de hetente 1-2 alkalommal beszélünk skype-on és nem két percet, hanem amennyire igénye van.

A lányom sem velem él, de naponta-kétnaponta felhívjuk egymást pár percre, hogy mi újság. Na meg jó hallani egymás hangját is.:)

2016. jan. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
:(
2016. jan. 24. 17:12
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért annyi dolga senkinek nincs. Meg erre szokták mondani, hogy mindenkinek arra van ideje, amire akarja.

Amúgy mi is már külön család vagyunk, van egy kisfiunk, mindketten dolgozunk a párommal, sőt, én messzebb a lakóhelyünktől, reggel fél 7-kor megyek el itthonról, este fél 6 körül érek haza, plusz negyed évente hétvégén is van, hogy dolgozom, illetve munkahelyen belül jelenleg vizsgáznom kell majd, így hétvégén arra készülök, plusz ugye a család, ettől függetlenül 2 hetente hazajárunk és meglátogatjuk anyukámat, a másik 2 hétben pedig ő szokott jönni.

És ha egyszer majd felnő a kisfiunk, akkor is legyen bármi, ha nem is minden héten, de havonta azért 1-2 alkalmat igen is össze fogunk hozni, meg össze lehet hozni, hogy az ember meglátogassa a gyerekét.

Sajnálom, hogy a te szüleidnek ilyen a hozzáállása.:( Viszont ezt velük kéne megbeszélned és elmondani nekik, hogy ez neked milyen rosszul esik.

2016. jan. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

nem akarom megbeszélni velük igazából.

Ha nem jön magától ez a szülői késztetés, de esetleg miattam változtatnának is, akkor az is csak olyan "hazugságnak" tűnne nekem, mert nem önszántukból jön önmagától értetődően...

arra meg nincs szükségem...

ha nálunk nem így megy, akkor ez van.

2016. jan. 24. 17:21
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez hazugság. Nekem az egyik ex pasim csinálta ezt. Tudom, hogy mennyire fáj. :( Akkor inkább mondanák meg, hogy nem kíváncsiak rád, de ahhoz túl gyávák. Akit szeretsz arra gondolsz és lesz időd rá. Nekem ne mondja senki, hogy sosincs valakinek 10 perce telefonálni, 3 perce írni egy emailt, vagy jelen esetben három héten át egy szabad órája.


Talán tényleg meg kéne beszélned velük. Ha nem érdekled őket, akkor úgysem lesz haszna. Két hétig fognak kb. bűntudatból keresni (ha keresnek emiatt tényleg) aztán visszaáll ez a rend, ha nem érdekli őket, hogy mi van veled. Szerintem megérdemelsz egy egyenes választ akármi is legyen az. Sokkal rosszabb, kaparni valaki figyelméért hónapokat, akár éveket, mint egyszer beletörődni, hogy sosem kapod meg.

2016. jan. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Rosszul van a világ elrendezve.


Mert van szülő, akinek meg a gyereke lép csak úgy le, odacsapódik a "párja" családjához, és mind meghálálja az egy éve még nem is ismert új "családjának", amit huszonakár évig kapott a szüleitől.

Nem ér rá, mert mennek mindig valahová az "anyóssal".


Hogy ne hiányozna a külön élő gyerek? Nem értem a szüleidet.

2016. jan. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!