Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnám feldolgozni a...

Hogy tudnám feldolgozni a szüleim válását?

Figyelt kérdés
21 hónapos koromban váltak el a szüleim kb. 12 éve , azonban még mindig nem sikerült feldolgoznom. Apukámnak azóta született egy gyereke aki tudom hogy nem szép dolog de kicsit irigy vagyok mert neki együtt vannak a szülei.

2016. febr. 1. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
legyél többet a barátokkal
2016. febr. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Hasonlóan jártam én is. Az első szülinapom után 2 nappal jelentette be apám, hogy lelép, 14 voltam, amikor született egy másik gyereke. Most 23 éves vagyok és antidepresszánst szedek, terápiára kell járnom, mert depressziós vagyok. Persze azóta sok víz lefolyt a Dunán, nyilván nem csak emiatt alakult ki, de ha időben felfedezem a problémát, talán nem itt tartanék. Ha úgy érzed nem tudod feldolgozni a válásukat és ez neked problémát jelent, ne szégyellj segítséget kérni.
2016. febr. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Ne haragudj, de ez már elég régen történt ahhoz, hogy mostanra túl kellene lenned ezen.

Nagyon sok gyereknek váltak el a szülei, nem vagy emiatt semmiféle hátrányban.

2016. febr. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Ezt sosem fogom megérteni.

Mit nem lehet ezen "feldolgozni"?

2 éves voltál! Te már így nőttél fel, ezt szoktad meg. Mit depizel emiatt?

Nekem 3 éves koromban meghalt apukám. Apa nélkül nőttem fel. Mindig irigyeltem azokat, akiknek van, de nekem az volt a "természetes", hogy nincs. Mert tényleg nem volt. Abba szocializálódtam, úgy nőttem fel.

Bakker 10 éve elváltak. Nem feldolgozni nem tudod, mert 21 hónaposan nem "élted át", hanem elfogadni nem tudod. Ezt pedig csak akkor fogod, ha megérted, hogy a felnőtt kapcsolatok így működnek. Muszájból nem élnek együtt, csak ha jól érzik magukat egymással. Anyukádék erre azután jöttek rá, miután megszülettél. Ez van. Ha nem szeretik egymást, nem kell együtt élniük. Ezt kell inkább megértened.

2016. febr. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Én abszolút megértelek, és teljesen normális, amit érzel. Viszont hosszabb távon te jössz ki belőle nagyon rosszul, ha úgy érzed, hogy nem vagy képes egyedül vagy a barátaid segítségével kilábalni ebből, fordulj szakemberhez. Én belebetegedtem, annyit szomorkodtam, úgyhogy tapasztalat.
2016. febr. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is apa nélkül nőttem fel, 6 éves voltam, előtte fél évvel meg el is váltak. Nem értelek. Minek kell ezzel foglalkozni? Tereld el a figyelmed.
2016. febr. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mármint apa nélkül nőttem fel, mert meghalt.
2016. febr. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
65%

Én se értelek teljesen.

Nekem 8 éves korom körül váltak el a szüleim, ennek már kb. 6 éve.

Az én apámnak is van másik gyereke, de ő még az anyámat megelőző házasságából van, szóval idősebb nálam. Per pillanat 2xannyi idős, mint én. Elkezdtünk beszélgetni, mert amúgy már nem láttam vagy 5-7 éve.

Apám családjával az egyik unokatesóm kivételével nem is tartom a kapcsolatot egyáltalán.

Ja és mellesleg stabil kapcsolata van, 2 nálam idősebb gyerekkel. Egyikük már felnőtt. Jobban törődik velük, mint velem és a nővéremmel. Viszonylag látványosan kivételezett helyzetben vannak, ez sokáig zavart, de már megszoktam.

Azért ne legyél irigy, mert együtt vannak a szülei. Lehet, hogy már nem sokáig, és amúgy is... Van, akiknek jobb külön. Legalábbis nekünk sokkal jobb külön. Sok rossz dologra emlékszem, persze, voltak szép emlékek is, de azért a kellemetlenek hangsúlyosabbak. Így már félig-meddig vége van. Persze apámnak van láthatása, szóval havonta-kéthavonta találkozunk kicsit, meg tartjuk a kapcsolatot. De nem szeretem, enyhén szólva.

Ez nem feldolgozás, hanem elfogadás kérdése. Neked 21 hónapos korodban nem sokmindent kellett ezen feldolgoznod. Hidd el, később rosszabb. Én emlékszem az egészre.

Fogadd el a helyzetet. Nagyon sok sorstársunk van, nem tragédia ez. Talán rosszabb lett volna, ha együtt maradnak. Sajnos nem tündérmese az élet, ezt el kell fogadni.

Ha gondolod írj, és megpróbálok segíteni. Nem értem, miért nem sikerült feldolgoznod.

Sok sikert, kitartás!

2016. febr. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!