Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám nem foglalkozik...

Anyukám nem foglalkozik velem. Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok. Anyukámmal sosem volt teljesen problémamentes a kapcsolatunk. Régen sem tartottam túlzottan felelősségteljesnek, de mióta összejött egy férfival azóta semmi sem érdekli, ami velem kapcsolatos. Nem érdekli, ha 10 órakor járok haza, még meg sem kérdezi hol voltam és kivel, de egyszerűen nincs kedvem otthon lenni. A férfi kissé alkoholista, ha túl sokat iszik eléggé agresszív tud lenni, a múltja sem túl fényes. Ütött már nőt, benne volt sötét ügyekben stb. Ő azt vallja, hogy megváltozott, de ha valamit nem tökéletesen csinálok egyből fenyegetni kezd, hogy agyonver. Múltkor oda is vágott a falhoz, anyám az egészet látta, de egy szót sem szólt. Olyanokat mond nekem, hogy dögöljek meg, és hogy ő fog a sír alá juttatni. Anyám természetesen ezzel sem törődik, őt csak az érdekli, hogy a férfi külföldön dolgozik és nem keres rosszul. Volt, hogy elmentek kikapcsolódni 4 napra és elvitték a kulcsomat. Este 11 órakor kellett becsengetnem a barátom nagypapájához, hogy tudjak hol aludni. Valljuk be, én sem voltam őszinte mert azt mondtam, hogy egyik ismerősömnél alszom, akit ő ráadásul nem is ismer, de nyugodt szívvel lelépett a párjával. Csak szerintem nem viselkedik szülőhöz méltóan?

#gyerek #szülő #alkoholista #agresszív #felelősségtudat hiánya
2016. febr. 3. 23:03
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
mese mese mátka...
2016. febr. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Jézusom...ez durva.:(
2016. febr. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Első válaszoló nem kötelező elhinni. Lehet, hogy te más környezetben nőttél fel, de attól függetlenül vannak rosszabb helyzetben lévők is. De ha nem vagy képes normálisan megfogalmazni a véleményed, az téged minősít. Én nem szeretnék kötekedni, tehát ezt a beszélgetést én lezártam a részemről. Csak gondoltam, ha már te leírod a véleményedet ilyen tömör fogalmakban, én is leírom hosszasan.
2016. febr. 3. 23:29
 4/9 anonim ***** válasza:
Költözz a papáékhoz, bár ahoz szerintem engedély kell.
2016. febr. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
51%
Szia! Sajnos egy ilyen helyzetre nehéz jó tanácsot adni. Az emberek sajnos olyanok, amilyenek. Arra, hogy édesanyád érdemben változzon kicsi az esély, el kell fogadnod őt így. Nyilván érdemes neki higgadtan elmondani a problémát, és megpróbálni jobb mederbe terelni a kapcsolatotokat, de emellett azt javaslom, hogy próbálj meg a környezetedben keresni olyan felnőtteket, akik megbízhatóak és akik valamennyire pótolni tudják a hiányzó anyai odafigyelést (tanár, mentálhigiénés tanácsadó, iskolapszichológus). Ilyen helyzetben magadnak azzal tehetsz a legtöbbet, ha éretten kezeled a helyzetet és sokkal jobban odafigyelsz magadra, mint a többi tinédzser lány. Ami a legfontosabb: ne hidd, hogy veled van baj, mert nem így van. Az édesanyádhoz hasonló embereknek gyakran olyan lelki-érzelmi gondjaik vannak, amik alkalmatlanná teszik őket arra, hogy megfelelően kimutassák a szeretetüket, még akkor is ha egyébként szeretik a gyereküket. Ha ezt megérted, már kicsit könnyebb lesz. Kitartás, vigyázz magadra!
2016. febr. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 vfrtom ***** válasza:
39%
Mivel fiatalkorú vagy, szépen sétálj be a gyámügyre vagy a rendőrségre és mesélj el mindent.
2016. febr. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
18%
Olyan mintha kitaláltatad volna ez szörnyűűű.
2016. febr. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
61%
Ez elég durva,beszélj valakivel aki tud segíteni veagy költözz el de minden esetre maradj erős.
2016. febr. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 rionen válasza:
100%
Gyámügy, ha mázlid van és nem az egészet akkor nagykorúsíthatnak.
2016. febr. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!