Ferikemassa95 kérdése:

Mi a jó megoldás?

Figyelt kérdés

A szüleim alkoholisták. 20 éves fiú vagyok,az életem romokban van,igazából nincs is életem,testvérem nincs,egyedül nézem végig ahogy züllenek, a házunk nagyon elhanyagolt,senkit nem mernék ide elhivni ezért nincs se barátom se barátnőm. Nagyon demotivált vagyok,nincs kedvem semmihez. Nincs lelki erőm, nem tudom mit tegyek. Egyetlen reményem hogy külföldön vállalok munkát és megpróbálok valahogy egy házravalót összegyűjteni. Barátnőre jelenleg esélyt sem látok pedig szeretek ismerkedni,de azt is csak neten keresztül, élőben nem mernék leszólítani senkit.

Valaki van hasonló helyzetben? Ti mit tettetek? Lehet még normális életem? Tanácsokat várok főleg.



2016. febr. 4. 11:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet normális életed. Mihamarabb szakadj ki abból a közegből. Keress munkát, menj albérletbe. Ha úgy érzed, hogy nem tudnád fenntartani, vannak akik szobát adnak ki. Illetve vannak olyan munkahelyek, ahol szállást is biztosítanak.
2016. febr. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hasonlóan gondolkodom énis. Csak valahonnan erőt kellene merítenem,hogy bírjam a mindennapokat itt velük.
2016. febr. 4. 12:10
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet. Minél előbb lépj le. Dolgozz. Bérelj egy szobát. A barátod meg majd jönnek. Mindenhol van egy társaság, munkahelyeken.
2016. febr. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, szerintem egy jó társ nagy segítség, mert normál esetben Téged fog nézni, és nem a szüleidet. Az én párom is így nőtt fel, de iszonyat erőfeszítéssel végül teljesen más életet tud élni. Ki kell szakadni onnan, és hagyni kell őket, nem vagy felelős értük! Próbálj előre nézni, járj el sokat otthonról, rajtuk kívül van a világ!
2016. febr. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%

A jo megoldas az, hogy koltozol. Nem hazravalot kell gyujteni, hogy aztan tizenot ev guri utan rajojj hogy annyi sose lesz es lezullj te is, hanem egy szobat kivenni es el abbol a kornyezetbol.


Baratnon egyelore ne tord a fejed, majd ha mar megallsz a labadon es magadat jo szinvonalon el tudod tartani, akkor vallalhatsz be megvalakit.

2016. febr. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az előttem szólókkal: el onnan. Én szüleim józan bolondok voltak, pia nem volt, de állandó viták, veszekedések, verekedések voltak, testvérem és én nem kaptuk meg a kellő figyelmet, ami a kellő magabiztossághoz kellett volna. Így mind a ketten szorongós alkatok vagyunk, de mihamarabb elmentünk otthonról, én egyetem mellett dolgoztam, aztán szobás albérletbe költöztem, most már mindketten megállunk a lábunkon. Ha meghozol egy döntést a saját érdekedben, akkor meg fogod találni a kellő embereket, támogatókat, helyzeteket. de figyelj oda: saját magadért te vagy felelős!
2016. febr. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az én apám alkoholista, anyukámnak az idegeivel vannak problémák, ezért gyógyszereken él, folyton veszekednek, én se tudok kitörni ebből a közegből, 4 éve én is iszok, nem minden nap de elég sűrűn, mivel a szorongást oldani kell valamivel. Volt már 2 öngyilkossági kisérletem is. Csajoknál nem mertem még próbálkozni se soha. Szóval én még rosszabbul állok nálad, nem vagy egyedül. Amit tudok tanácsolni: 1. vagy igyál te is, 2. lépj le albérletbe, 3. fejezd be végleg, mert semmi értelme ennek az "élet"-nek nevezett szivatásnak.
2016. febr. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Na, azért ezt nem tudom szó nélkül hagyni! Előző válaszoló! A kettes pontodat nagyon jó lenne szem előtt tartani. De aztán nehogymár egy rossz élethelyzetnek a gyors vagy lassú öngyilkosság (az alkoholizmus) legyen a megoldása. Remélem, vannak józan pillanataid, amikor eltölt az életerő, és tudod azt mondani, hogy na nehogy már ezek b....ák el az életemet, majd én megmutatom, hogy nem fogom ezt ismételni. Sok szerencsét!
2016. febr. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"apám alkoholista" "én is iszok, mivel a szorongást oldani kell valamivel"


ugye erzed hogy nincs kulonbseg?

2016. febr. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Az alkoholt nem tartom megoldásnak. Jó hébe hóba belefér egy két sör maximum.

A valódi megoldás a költözés, de azért mégiscsak itt nőttem fel és hiányozna a szülővárosom. Meg itt él több rokonom is akiket szeretek meg ők is engem. Nehéz lesz de lépnem kell. :)

És mindezek ellenére se utálom a szüleimet:)

Mert amikor nem ittak évekig nagyon jó életem volt.(7-14 éves koromig)

De talán később visszaköltözöm,az idő eldönti, meg a költözéstől még azt is remélem hogy észhez térnek.

2016. febr. 9. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!